bugün

çocuklarımız bale yapar gibi namaz kılsın.
(bkz: namaz balesi)
Hadi ordan domuz uşağı sende..

Çocuklarımız diye bir olay yok.

Bizim çocuklarımız nereden sizin çocuğunuz oluyor? Sizin çocuklarınız belki bizim çocuğumuz olabilir ama. bilemedim.
Bunu diyen sığır ikisinin aynı anda yapılabileceğini kestiremedi heralde. Aynı perşembe akşamı içmeyip cumadan cıkınca meyhaneye koşan tipler gibi işte.
çağdaş demokratik kişi isteğidir.. bi bitmediniz gitti gerçekten çok yazık..
Haklı öneridir.
Çocuklarımız?

Çocuklarımız diye bir kavram yok. Siz çocuklarınızla ne halt yiyorsanız yiyin cehennemin dibine kadar yolunuz var.

Bizim çocuklarımıza el uzatmaya kalkarsanız.. o el çıktığınız yere girer.
Cehape manifestosu. Uğur dündarlık bir laf.
cocuklar namaz kilinca yanina bale yapamiyorlarmi sorusunu akla getiren entry.
Türkan Saylanın söylemiş olduğu bir sözcüktür. Lakin %99'u Müslüman olan bi ülkede insanları ne kadar sinirlendireceğini sanırım hiç düşünmemiştir. Bale yapmak insanı ne kadar çağdaşlaştırır veya namaz kılmak insanları ne kadar yobazlaştırır ?
siz namaz kılmayı da öğretin, bale yapması için gerekenleri de yapın. sonra bırakın çocuk ne istiyorsa onu yapsın.
bazılarının sevinçle tespit ettiği gibi ünlü bir insanın sözü değildir maalesef. özellikle merhumenin değildir. iftira büyük bir günahtır yanılmıyorsam.
müslümanlığı hazmedememiş misyoner ve ateistlerin kabullendiği söylem.

birde bu misyoneri melek yaparlar ama okulda namaz kılan çocukları terörist.

zihniyetinize s....
benim için, çoçuklarımız namaz kılmasın nefes alsın kadar saçma bir öneridir.
çocuğuma çayda çıra oynattığım için gülerek takip ettiğim münazara sözü.
bir misyonerin sözleri.
namazla baleyi yan yana getiren insancıkların önerileri. ya kardeşim namaz tapınmadır, inaçtır , ibadettir, bale sanatsal bir etkinliktir bu nasıl bir mantalitedir? *
din ve dünya işleri aynı kefeye konup düşünülmemelidir. çocuk bale yapacaksa bunu neden yapması gerektiği anlatılmalıdır. eğer sizin verdiğiniz bilgiler ışığında onda bir ilgi bir istek uyanıyorsa yapmalıdır. namaz da da aynı şekilde sizin vermiş olduğunuz namaz ve din bilgileri ışığında anlattığınız şeyler onda ne derece haz uyandırıyorsa o derece yapmak istieyecktir ancak yapmak istemeyen kişiyi zorlamak en büyük yanlıştır ki yapmak istemeyip zorla yapılan ibadet yapmayandan daha düşük bir mertbeye getirir insanı.
bale de yapmasın. Mamun elli oynasın, istop oynasın, kovboyculuk oynasın, sal oynasın, sek sek oynasın, ip atlasın, gazoz kapağı oynasın, papel oynasın, okçuluk oynasın, munzurun kıyısına balık tutmaya gitsin, kartopu savaşına girsin, kardan kaleler yapsın, karpit patlatsın, ok yapsın, ip sallasın.
çocuklarımız allaha inanmasın atomu bölsün cümlesiyle aynı seviyede rencide edici bir misyoner atasözü.
çocukların namaz kılması caiz değildir. ergenlik bitince farz diye duydum ben.
''müslüman'' lık ile en çok övünen ülke olmakla beraber bir hristiyan gibi yaşam sürdürülüyor . Gri yoktur bence asla olmamıştır ya siyah olacaksın ya beyaz artık ya müslüman olun ya da hristiyan . *
kendi çocuğum için bunu düşüneceğim muhtemelen. aklının ermediği yaşta inancımı ona aşılamayı düşünmüyorum. kendi fikrini kendi oluşturur zamanla. ama sanat, kültür hep daimi olacak şeyler, ve çocuk yaşta onları aşılamak çok faydalı olacaktır.
Bale yapan çocuk namaz kılamaz veya namaz kılan çocuk bale yapamaz diye düşünen insanların saçma sapan fikirleridir.
Bırakın ikisini de yapsın. Birini yapınca diğerinden mahrum kalacak diye bir şey yok. Aynı zamanda ikisinde de vücut işlev kazanıyor.
türkan saylan misyonerinin söylediği uzun sure gundemde kalan söz.
herşeyin yeri ayrıdır.
(bkz: ne alaka)