bugün

srebrenica katliamında vurulan dört yaşında bir çocuğun ölmeden önce annesine sorduğu soru.
boğaz düğümleten, cevap verilemeyecek sorudur.
"zalimler için yaşasın cehennem" dedirtir.
bir insanın kalbi masum bir çocuğun bakışıyla bile yumuşamıyosa daha başka nasıl yumuşayabilir ki...
sadece bu cümle bile hayatım boyunca bütün sırplara lanet okumama yeterde artar bile.
facebookta beğeni kazanmak için bir hamledir. birkaç tane piçin uydurduğu hikayeden farksızdır ayrıca.

kolpayı yutan yazarlara not: ne malsınız olm siz? o filtreyi kullanın, her boku geçirmeyin kafanıza.
geçen sene taksimde ağzını burnunu kırdığım sırp turist her aklıma geldiğimde pişmalık yaşamamamı sağlayan sorudur.
farzedelim ki birileri bunu uydurdu gerçek bir cümle değil. ne değişti şimdi? bu küçücük çocuklara yapılan zulmün acımasızlığını değiştirdi mi?
ve eminim ki birebir olmasa bile buna benzer pek çok soru sorulmuştur anne ve babalara. o anne ve babalarla empati yapmaya kalkışıyorum da aklımı kaybetme noktasına geliyorum..

tıpkı mardinde terörist diye öldürülen 13 yaşındaki uğur kaymaz gibi, licede vücudu havan topuyla paramparça olan 12 yaşındaki ceylan önkol gibi onlar da daha çocuktu nerden bileceklerdi ki ölümü..
insanların zayıf noktalarını iyi bilen .mcıkların uydurduğu soru.

üzerinde durulmaması gerekir.

yıllar yılı uydurulan bi kaç sözden sadece bi tanesidir.

istenildiği zaman kıçtan uydurulabilir.

biri de çıkıp demiyo ki; bu soruyu kim nasıl duydu da bizlere aktardı aga?

- olm bu nasıl bişey ya.. amlarına koyayım bu sırpların ben!
+ aaabi aaabi bi mendil alsanaaaa...
- yok olm yok öööörenciyim ben. patron yok ehehehe...
çok acı çocukların bu kadar erken ölümle tanışması.
buna duygusal diyen aptalları ortaya çıkarmıştır.
öldürürler çocuğum çocukları kursunla öldürürler,12 yaşındayken 13 kurşunla,havan mermisiyle paramparça ederler,sopayla palayla döverek öldürüler,göz göre göre ateş edilerek öldürüler çocuğum çocukları hep öldürürler.öldürürler de dur yapma diyeni çıkmaz daha iyi bir dünya veremediğimiz için affet be küçüğüm.
bunun dugusal olduğunu düşünenlere, aptal diyen , insanlık fukaralarını ortaya çıkartmıştır. ister uydurma, ister gerçek olsun konu bu değil ki. hangi çocuk ölümü hak eder? hangi çocuğun ölümüne üzülmeyen yaratığa insan derler?
Srebrenitsa, yapılan katliamın, soykırımın özetidir. Avrupa'nın orta yerinden kadın, çocuk demeden katlettiler.

unutursak soyumuz kurusun!