bugün

kirazları kulağıma yerleştirmek.
Bi kolunu sallayıp ötekiyle durdurmak.
inci sözlük itiraf bölümünde gördüğüm kadarıyla %90'ı halıya sıçmıştı ve %40'ı çikolata sanıp yemişti.
4-5 yaşında arkadaşlarıyla muhabbete dalıp beni tuvalete götürmediği gerekçesiyle anneye kızıp kasıtlı olarak altına yapmak, kırmızı külotlu çorap gördüğünde aradan geçen 18 yıla rağmen akla direkt bu anıyı getiren saçmalıkta şeylerdir.
Hamamböceğini yürüyen zeytin sanıp yemek.

(bkz: ben değilim bir arkadaş)
bana asılan yani öyle demeyim de her fırsatta yanıma gelen çocuğun kolunu kırmıştım. Yanıma yaklaşamadi. 6 yaşındaydım.
Parmağınızı kutu kola kutusu ile Çizip ve sonrada Çocukluk hatırası olarak Kalsın Dediğiniz durumdur. Yıllar sonra parmağınıza bakıp ne mal ca ama demektir.
Arkadasimla bulent ersoy taklidi yapip agri dagini soylerdik onuda pc kamerasindan cekerdik parodi yapardik ve ciddi anlamda komik ve basarililardi o zaman tabi vine yok youtube de cok bilinen bisi degildi. Belkide o zamanlar bu kadar sosyal medya olsaydi simdi cok baska yerdeydik yada cocuk yasta meshur olur suan kokainden burnum dusmus olurdu. Herseyin hayirlisi tabi.
Lokantaların önünde bekler atılan 1 litrelik kola şişelerinin kapaklarını kontrol ederdik. Bedava var mı diye. Hergün 2-3 tanede bulurduk haa.
balık yemini arkadaşlara yedirmek.
merdivenin en son basamağına sağ ayağım denk gelecek şekil de inmek için çok savaşmıştım.
bu yaşta yapılan saçma şeylerden daha özgün ve daha özgür olan saçma şeylerdir. o günler geri gelmeZ...
Küçük kardeşinin saçları olmadığı için üzülerek nutelladan saç yapmak.Emekleyen kardeşin koltukları,duvarları çikolata bulaştırması sonucu annenin fenalık geçirmesine neden olmak yaptığım en saçma şeylerin başını çekiyor.
boyuna kafamı kırıp durmak.

ilkinde arkadaşla taş atmacılık oynuyorduk(o nasıl oyunsa artık) arkadaş en son taşı kafama atmaya karar vermiş. kimse bana oyunun sonunda birinin kafasının kırılması gerektiğini söylememişti.

ikincide ise evdeki ranzaya merdivenlerinden değilde kalorifere basarak tırmanmaya çalıştımm. evet amacım aksiyondu. evet elimi uzattığım yatak örtüsü kaydığı için kafamı kalorifere çarpmak suretiyle aksiyonlu bir şekilde kırdım.

sonuncuda sandalyenin iki ayağı üzerinde dengede kalmaya çalışırken (ki amacım bu defa aksiyon değildi) en son gördüğüm şey tavandaki avizeydi.

her olayın sonunda hatırladığım üçleme annemin kafama havlu basması, benim ağlamam, babamın gelip bizi arabayla hastaneye götürmesi

kesikleri dikiş izlerini hastaneye yatışlarımı saymıyorum bile.
evet yaramaz bir çocukmuşum. evet belki biraz da salak gb
Sizin tabirinizle saçma şeyler değil, tam tersine doğru şeylerdir. insan çocukken daha özgür olur hem bedensel olarak, hemde ruhsal olarak. Cesareti daha çok dur, daha girişken dir daha aktif dir, hata yapmaktan korkmaz çünkü hata yapmak onun için normal bir durum dur, kendisiyle barışık dır enerjisini etrafın daki herkese yansı tır, güçlüdür çünkü hayalleri vardır temiz ve berrak dır çamurlu sular da kirlenmemiş dir, sosyal dir arkadaşlığı ve paylaşma yı bilir, yalan söylemez söylese bile her zaman iyi şeyler için söylemiştir, doğruyu yanlışı bilir, çünkü düşmüştür ve ayağa kalkmayı öğrenmiştir. Şimdi sen diyorsun ki "çocukken yapılan saçma şeyler" aslında saçma olan bizleriz, saçma olan şimdi ki halimiz, saçma olan yaşantılarımız, saçma olan bir hayata karşı dimdik duramamamız ve saçma olan son bir şey varsa haksızlığın ve adaletsizliğin olduğunu bilmemize rağmen hayatın kahpe bir tokatıyla düşüp tekrar ayağa kalkamamış olmamız dır.
Buruna leblebi sokmak.

Sonuç: damar çatlamasıyla gelen kanama.
bir arkadaşım karınca yemiş.
tüf tüf yapıp otobüslere nişan almak. Açık kapıdan içeri atarsa o kazanan olurdu. Sonra kapının önünde bulunan kum veya toprağı derince kazıp üzerini gazete ve hafif kumla kapatıp gelen geçene bubi tuzağı hazırlamak. insanlar düşünce ne gulerdik ..
Evde kimse yokken mutfağa gider şişeyi alır yarısına kadar su doldururdum.
daha v sonra aklınıza ne geliyosa içine ama tutam tutam
bütün baharatlar şeker çay un karbonat pirinç kapağını kapatr sallardim.
arabaların egzos deliklerine patlıcan sokmak. iki araba leşim vardır.
Saçma müzikler açıp çılgınca tepinmek örn. Ajar favorim çikita muz
Not:hala yapıyorum
balkonda fındık yiyip kabuklarını yoldan geçenlerin kafasına atmak ki bu klasiktir.
bi de annem ahşap boyama yapardı balkonda tiner olurdu onu dökerdim yerlere güzel kokuyo diye. allahtan bi kaza bela çıkmadı.
Yeni dökülmüş sıcak asfaltın üzerinde Çıplak ayak yürümek ve bundan acayip keyif almak.
sevmek. ilk kez. iste o vakitlerden boyle oluyoruz sonra.

mutluyum diyebilenlere sozumuz yok elbet. firtina oncesi sessizlikte dinlenedursunlar.
ortamlari ilaclayan kamyonlar vardi. arkalarindaki makineden beyaz bir duman cikardi. onun arkasindan kosar duman icine girerdik. bak simdi anladim niye erken olucem hissiyatina sahip oldugumu.