bugün

Ülkenin kanun ve yasaları elvermedigi icin kabul edilmeyen ceza türüdür. Mumkun olsa keske de idam cezasi getirilse bunu yapan serefsizlere. Belki o kucucuk bedene dokunmaya yeltenemezler.
idam edilirse; ölüm onun için kurtuluş, ailesi için ceza olur.
işkence edilsin, atılsın en baba suçluların koğuşuna, o çocuklara yaptığının bin katını yaşatsınlar o pisliğe.
Sonra kendisi yalvarsın beni idam edin diye.
"Bir insanın hayatına son vermeye hakkı olduğunu düşünen cahiller..." Diye söze başlayacak olanlar siktirsin gitsin. Çocuk lan! Çocuk gibi saf bir varlıkla zorla ilişkiye girmek nedir? Idam böylelerinin hakettiği sondur. Son. Daha fazla yaşamamalılar.
Tüm tv kanalları da canlı yayınlasın hatta idam az bile direkt yakılsın ya da diri diri mezara gömülsün.
topun ağzına koyulsun, sonra patlatılsınlar.
hırsızlar için de hapis cezası var da ne oluyor? yasalarla oynayıp cezasını değiştirmiyorlar mı?

asıl olması gereken ülkede adaleti sağlamak, yönetimi kişilere değil sisteme bağlı hale getirmek. yoksa o idam cezasının çapı öyle bir genişler ki, yeni iftiralarla nice fidanlar asılır o darağaçlarına.

kul hakkı istismarcıları ve onların yardakçıları da asılacaksa, ha bak o zaman olur...
Acilen gelmedilidir. Bu orospu cocuklarinin yasamasi hata. Hatta 7 sulalesi de götten sikilmelidir. Hayatlari karatilmalidir. Anasini siktigimin orospu cocuklari varya kan beynime sicriyor soyle haberler gordukce.
Özellikle Türkiye gibi nispeten geri kalmış/gelişmekte olan ülkelerde bu tip kararlara kanaat edebilecek adalet mercileri yeterli donanımda değildir. En çok korktuğum şey ise, bu kadar asalım keselim diyen ruh hastasının gazıyla siyasilerin gerçekten bu tip sonu olmayan kararlar almaları.

Neden mi? Birincisi, Türkiye'deki adalet mercileri bu tip konularda sağlıklı karar verebilecek donanıma sahip değil. Çünkü yillardir hakim savci mulakatlarinda torpille bos beles adamlar aliniyor. Bu ve cesitli siyasi nedenlerle yargi mahkemelerine olan genel guven azalmis durumda halihazirda. Ote yandan Turkiye de o kadar cok sapik var ki, hepsi idamla yargilanacak olsa muhtemelen 10 tanesinden 1 tane masum olan arada kaynar. Ki bu da cok tehlikeli bir durum. Acikcasi is yukunden kacmak icin onune gelene hagb veren hakimlerin bu konuda neler yapabileceklerini dusundukce bilemiyorum yani cok korkunc bir senaryo.

Ve son olarak, ne olursa olsun, vatan savunmasi disinda insan oldurmeye karsiyim. Ve evet buna cok sevdiginiz cihat ve dini olaylar da dahil. Her sucun cezasi, sucla orantili olmalidir. Tecavuze ugrayan kisi psikolojik olarak mutlaka derin yara da alsa bir sekilde yasamaya devam eder. Bu bakimdan oldurmeyene olum cezasi vermek cok da orantili bir ceza degil acikcasi.

Cok eksilenecegim biliyorum ancak, bastan yazayim, mantigiyla okuyup adam gibi okuyabilecek insanlar dediklerimin dogru oldugunu anlayacaktir.

Edit: Bu tip taciz ve tecavuzleri cok cok cok daha azaltip belki de bitirmenin cok daha basit ve etkili bir yolu var bilin istedim, o da egitim. Bunu asmakla kesmekle bitiremezsiniz.
Aleyna tilki nin de barda orda burda çalışması çocuk istismarıdır..
idam aslında teknik olarak bir ceza değil. Kişinin suç işleme hırsını değil kişiyi ortadan kaldıran bir eylem. Bu yönüyle diğer cezalardan ayrılıyor.

En basit anlamda toplumun geri kalanı üzerinde caydırıcılığı olsa da diğer ağırlaştırılmış cezalar da yapıyor bunu.

Bütün toplumsal beklentileri göz önüne alıp çocuk istismarcılarını en ağır işkenceler altında inletsek. Topluma faydalı bir işte acından ölmeyecek kadar bir gıdayla çalıştırsak.

Bunlar bile çözüm değil belki. Öyle lanet bir paradoks.
Gelsin artık dediğimdir. Bugün haberlerde alt yazıda okudum. 12 yasın altı cezalar ağırlaşacakmış şu an komisyon karar aşamasında. Bakalım ağırlığı ne olacak? Ulan allah hepinizi kahretsin bu dünyanın en güzel varlıklarına yapılir mı? idam az kallavili işkenceler lazım anadan emdikleri burunlarından damla damla getirtilmeli. Ölüm kurtuluş hayır istemiyorum. Sürünerek ölsünler. Ölmek için yalvarsınlar.
Şimdi pedofili damgası yemeyi falan göze alarak söylemek zorundayım ki; Eyy Romalılar, Eyy Kardeşlerim, idam dediğiniz olayın geri dönüşü yoktur. O sebeple de modern hukukta bir geçerliliği de olmamalıdır. Tutun ki ortada bir iftira söz konusu. Tutun ki adamın suçsuz olduğu yıllar sonra ortaya çıktı. Bu durumda o adamı diriltebilirim ben diyecek olanınız varsa çıksın ortaya. Aman canım kurunun yanında illa ki yaş da yanacak diyenleriniz varsa onlara elbette bir sözüm yok. Durumun farkında olup da kabul ediyorlar. Ancak o kuru bir gün siz veya yakın çevrenizden birisi de olabilir. O zaman can sıkar işte.

Yoksa ben de isterim özellikle böyle haysiyetsizce işlenen suçlara içimizdeki acıyı bir nebze olsun dindirebilecek ağır cezalar. Ancak bu cezaların hepsinin geri döndürülebilir cezalar olması gerekir. Özellikle tecavüz vs. konularında oldukça fazla iftira vs. oluyor ve bu durum çok sonraları anlaşılıyor.

Ya da siktiredin taşaklarını falan kopartalım.
yetmez ama evet, böyle şerefsizleri tecavüz edip idam edeceksin akılları başlarına gelsin yeter artık kulak verin getirin şu idamı çıldırıyorum amk neyiz biz bostan korkuluğu mu yeri geldiğinde halk ne derse o olur diyorsunuz idam istiyoruz idam yeter.
gelmesi gereken cezadır hatta mümkün olduğunca çok acı çektirerek öldürülmeli.
https://youtu.be/MwxXA1JIwTU