bugün

--spoiler--
fear me, if you dare!
--spoiler--

gerek senaryosu, gerek görselliğiyle izlenmeye değer bir film. özellikle shrek'le birlikte puss in boots'a ayrı bir sempati beslemeye başlamış olanlar için şiddetle tavsiye edilir. filmin içinde gayet güzel ve ince espriler vardır, çizmeli kedi karizmasıyla alıp götürür zaten. 3d olması ayrı bir zevktir.
büyüklerinde sıkılmadan izleyebileceği animasyon film.

dayı sinemaya gidelim mi derken gözleri filmde çizmeli kedini gözleriyle aynıydı, kocaman ve ıslak. hayır demek olmaz gidilip izlendi.
bugün gösterime giren 3d animasyon.

fragmanlarıyla bol bol yardırmıştır. çocuk sevindirmek sevaptır deyip yeğenimi yine sinemaya götüreceğim. birde büyük boy mısır diye tutturmasa daha hoş olucak. küçük neyine yetmiyor.
shrek serisinin bozuk türkçe dublajı, kovboy şapkası, çizmeleri ve duygusal bakışlarıyla her eve lazım kedi karakteri.
(bkz: (img #6002))*
Kendisi benimdir.

Ben de memnun oldum efem.
shrekte karşımıza çıkan süper sevimli ve kurnaz karakter. hele o bakışı insanı bitirir.
(bkz: Charles Perrault)
(bkz: Le Chat botté)
Cok cool bi animasyon karakteridir.
Akıl küpü masal kahramanı.
küçükken okuduğum "mantar pabuçlu kedi" vardı. başlarda kedi farelere göz açtırmıyordu, sonraları fareler kediyi tuzağa düşürüp ayaklarına mantar yapıştırdıkları için kediyi maymun ediyorlardı. kedinin bu haline çok acır, her okuyuşta gözlerim dolar, yanımda kimseler yoksa salya sümük ağlardım.
çok güzel de bir tiyatro oyunu vardır benim de içinde olmaktan gurur duyduğum.

http://galeri.uludagsozlu...%C3%A7izmeli-kedi-721492/
an itibariyle show tv'de yayınlanmaktadır. yine çok güzeldir, hep çok güzeldir.
fotomaç'ın acayip başlığıdır.

italya'nın haritada çizme gibi görünmesini baz alarak webo'ya çizmeli kedi demişlerdir. *

görsel
bursa da ki fsm bulvarının bir üst sokağında şık nezih bir pub. ilk girdiğinizde biraz yapmacık kızla dolu olduğu için rahatsız edebilir ama hava kararınca yıldızları seyredebilirsiniz ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.
sahibini zengin etmek için binbir dalavere çeviren masal kahramanı kedi.
ayrıca çizme bağlantısı sebebiyle buyrun alttaki entryden yakın:
(bkz: pantolon ustu diz alti cizme kreasyonu)