derhal terk edilmesi gereken sevgilidir. seni güzelliğin için seviyorsa siktirsin gitsindir.
dese yine iyi, gittiği gün anlıyorsun genellikle.

arkasından..
(bkz: zikseler bu kadar acımazdı)
-çirkin olsan yüzüne bile bakmam
+"bile" derken?
çirkin olduğun halde senle beraber olan sevgilisiyse yüzüne değil başka bir yerine bakıyordur.
iltifat etmeye çalışıyordur.*.
Aslında herkesin inkar ettiği gerçektir. dünya çirkini bir şahsa aşık olmak mümkün değildir. yok aga öyle değil o işler diyene ;
(bkz: hasiktir)
sevgiliyi sadece başkalarına hava atma amaçla kullanan ve sevgiliden hiçbir beklentisi olmayan kişidir. sadece bir eşya gibi bak yeni aldığım t shirt nasıl gibisinden...
güzel olduğun halde bile seni kesinlikle terk edecek ya da anlaşamayıp ayrılacağınız sevgili modelidir. çünkü bir ilişkide ilk etkileşim fizikseldir ama bu zaman geçtikçe yerini ruh etkileşimine bırakır ve bu safaya gelemeyen ilişkiler fazla süremez. hikaye ile açıklamak gerekirse:

Fırat'ın bir yakasında yaşayan bir delikanlı ile öbür yakasında yaşayan güzel bir kadın varmış. Birbirlerine aşık olmuşlar.
Delikanlı her gece Fırat'ın sularında yüzerek karşı yakaya geçer sevgilisine ulaşırmış.

Şafak sökmesine yakın delikanlı sevgilisine öpücük kondurup Fırat'ın azgın sularına girip öbür yakaya geçermiş.
Bu gecelerce böyle sürüp gitmiş. Yine bir gece delikanlı Fırat'ı geçip sevgilisinin yanına gitmiş.
Şafak sökerken delikanlı veda öpücüğünü vermek üzere kadının yanına sokulmuş, kadına dikkatle bakarak;
Senin bir gözün ama mıydı? demiş.
Kadın o zaman delikanlıya bakarak;
Sen sen ol sakın ola bugün Fırat' a girme demiş.
Delikanlı kadından ayrılmış , Fırat'a girmiş ve azgın dalgalara karşı koyamayıp boğularak ölmüş.

Bizim delikanlı gerçekte çok iyi yüzme bilmiyormuş, duyduğu aşkmış onun dalgalar karşısında güçlü kılan aşkının gücü sayesinde Fırat'ı geçermiş.
O aşk bitince de....
- çirkin olsam yüzüne bile bakmam mahmutcan
* ama değilim ki bakıyosun dimi fatmasu
- ah evet..
* öyleyse senden bana yar benden sana hıyar olmaz gülüm
- ????? ne dedim ki şimdi
ilk durakta ya inerek ya da indirilerek bırakılması gereken açık sözlü sevgili.
üzerlerine destanlar yazılan aşkın faso fiso olduğunun kanıtıdır. he aşık olunca fikrimi değiştireceğim o ayrı.
Sorduk mu? diye cevap verilebilecek sevgilidir.

-çirkin olsam yüzüme bile bakar mısın bekir?
-hiç bakar mıyım beboşum.
-canım yaa.
lan kaçınız çirkin bir erkeğe yada kıza aşık olursunuz ki???
¨ama ben bakıyorum!¨ cevabı verilebilecek sevgilidir.
bunun bi üst edepsiz versiyonu için:
(bkz: seni yolda görsem sümüğümü atmam diyen sevgili).
gören de herkes, iç güzelliğe önem veriyor sanır. bu derece kolpaya almayalım allasen, herkes bana buda olmuş amk!

özetle, düşündüğünü söyleyen insandır. hee böyle diyen adamla ilişkiye devam edip etmemek de sana kalmış bir şey. ancak bu gencoyu sırf açıksözlü diye yargılayamazsın, "senin tabiatını skeyim" paralelinde cümleler kuramazsın. illa "yok aga, ben yadırgarım. benim için önemli olan iç güzelliği" diyen daaaş gibi ablalaırım varsa özelden bana ulaşsınlar. çok çirkinim ama içim güzel. seviyeli bi birliktelik falan. ohhhşş!
evde kese kağıdı kalmamıştır
hoşsun ama boşsun diyen sevgilidir.
güzelliğin için sevmeyecekse ne için sevecek?
(bkz: geçici hevesler)

- çirkin olsan yüzüne bile bakmam kamil.
+ o zaman yaşlanınca yanımda olmican demek mualla.
- e şey tam olarak şimdiden bişi söylemek doğru olmaz.
+ ben işimi garantiye alırım çıkar o yüzüğü şimdi!
--
(bkz: zaman geçsin yeter diyenler)

- çirkin olsan yüzüne bile bakmam rıza.
+ ben sana bakmaya dayanabiliyorum sana noluyor?
- ?!?

ya da

- çirkin olan yüzüne bile bakmam.
+ sende haklısın verdiğin paranın karşığını isitoyrsun tabi.