bugün

kendisinde oluşacak pek çok olumsuz psikolojik etkiyi yenmiş ve huzura ermiş insandır. kendisiyle uğraşmayı bırakmış ve kendini gerçekleştirme piramidinde bir adım üste çıkmayı başarmıştır.

not: bu başlıkta çirkinlikten kastım sadece fiziksel görüntü değil hayattaki bütün olumsuz durumlardır sevgili yazar arkadaşlarım.
üniversite sınavından çıktığında istediği bölümün gelmeyeceğini bilen öğrenci gibidir; biraz buruk, biraz endişeli.
kendiyle barışık, özgüven dolu insandır.
hayatta kesinlikle başarılı olacak insandır. artık parası ile her istediği kişiyi satın alabilir. biz saçımızı taramaya devam edelim.
hem çirkin hem zeki ise derin psikolojik buhranlara sürüklenmesi pek muhtemel kişidir.
bencede yoktur öyle birşey.dünyanın en çirkin insani bile aynaya ilk baktığında anlık olarak kendini çirkin hissetse bile bakmaya devam ettiğinde kendini begenmeye başlar insanın doğasında vardır kendini beğenmek.
pek bulunmaz.
huzurlu bir yaşamı olacak insandır. gereksiz egolardan arındırmıştır kendisini. fiziki özellikleri üzerinden kibre kapılıp mala bağlamaz.

bakınız bugün sol framede dönen sığır sığır başlıklar. şişmanlar iğrençtirden girip "çirkinler gebersin"e kadar getiriyorlar işi. yolda karşılaşsan suratına bakmazsın muhtemelen oturup bir şeyler konuşsan 20 dakika tahammül edemezsin ama ego ve kibir var ya işte. onlar sende olmuyor ne güzel değil mi insanlar sana iğrenerek bakmıyor.
Hüzün, sinir, hayal kırıklığı yaşamayacak insandır.

Kimsenin ona "sen çirkinsin" demesine gerek yoktur o kendini biliyordur.

Birde şuna bak

- çok yakışıklıyım yea
+ hayır çirkinsin

Aha göt oldu gitti eleman*

Ekleme: çirkin olduğunu kabul eden benimdir bu arada
genelde yalnız kalırlar. benim gibi. çirkin oldukları için hep bi iticilikleri vardır toplumda.
gönlü ruhu temiz güzel insanlardır.
Özgüvensizlik sağlar.

Ancak eğer kendine bakıyorsan ve dikkat ediyorsan bir sorun yok.

Her şey görüntü değil sonuçta. Bunun farkında olan birisini bulursanız kendinizi iyi hissedersiniz.

Ama kısıtlı sayıda stokludur bu kişiler. O yüzden insan seçimine dikkat edin.
Cirkin olduğunu kabul eden insan akıllı ama bunun icin üzülüp dertlenmeyen insan da mutlu insandır. Diğerinden once gelir.
(bkz: Kendiyle barışık olmak)
kafası rahat insandır.
Benim bu. Kabullenince insan kendi ile barışmış oluyor ve daha mutlu hissediyor. Deneyiniz.
gerçekleri görebilen, realist insandır.