bugün

okan bayülgen'in her zamanki gibi kalitesini ortaya koyduğu yeni programıdır. diğer jüri üyelerini beğenmedim ayrıca.
iğrenç bir jüri. sinemadan anlamayan 3 insanı jüri diye bize neden yutturmaya çalışıyorlar, onu da hiç anlamış değilim...
topaç isimli skeç harikaydı.
banttan yayın olması ne kadar özensiz olduğunun göstergesi. e be kardeşim oylamalarla belirlenecek diyorsun da banttan yayında ne oylaması çok merak ediyorum. geçiniz bu ayakları sayın atv iç yapımlar ve de jüri ekibi. çoçuk yok karşınızda , salak bir kitle de yok. yoksa var mı nedir?
hele o (bkz: hıncal uluç) un oturuşu nasıl oturuştur, yayılmıştır stüdyoda denmesi gerekir, bir de yeter artık şu uyuz gülüşünü sansürlesinler. velhasıl kısa film yarışması değil, bu dangalakça film ekibine salakça yok dans yaptırma zırvalıkları yok götünden komik olun lan, sırıtın gülün hadii gibilerinden zırva program.

zannımca bu program yayından kalkar ama yaz sezonu olması bütçenin düşük olması devam eder diye düşünürüm.
kısa filmin mantığını çözememiş bir kaç kişinin bir araya gelmesi ile oluşturulmuş program.
eleştiri yapayım da ne olursa olsun diye bu cümleleri kurmuyorum. kısa film nedir? diye sorarak mı izlediler acaba o filmleri çok merak ediyorum. kısa filmin özelliği kanımca sonuna kadar monoton giden sonunda öldürücü darbeyi vuran filmdir. her şey sonunda bir kaç saniyede anlaşılır. sevgili jüri ay of çok sıkıldım naralarıyla kestikleri için zaten programın formatı kısa filme uygun değildir. ha uygun olsa da kısa film kategorisine girecek adam akıllı bir film yoktu zaten.
reklamlarında beklentim düşmüştü. ama program güzel olmuş. gerçekten güldüğüm videolar da oldu, sıkılıp çevirdiğim de. asıl izleme sebebim okan bayülgen, o ayrı.
ama aklıma bir şey takıldı. -belki- aylarca süren çalışmalarla bu filmleri çekip katıldılar yarışmaya. peki ikinci tur için o kadar kısa sürede nasıl film çekecekler? bence kalitesini düşürenler olur.
hülya avsar gibi sinema bilgisi kıt, yetersiz, vasat bir kadını neyi amaçlayarak oraya oturtmuş ki okan bayülgen sanıyorum görsellik olarak da bir şey ifade etmiyor (yanılıyor muyum beyler) anlam verememekteyim.
hadi hıncal her türlü ok, adamın her tarakta bezi var.
ama o kadın.... hasbin allah.
acun a mı özendi ne anlamadım ki.
kadına s. spielberg diyor okan kadın mamut gibi bakınıyor efendim. olmadı, olmadı cık.
başladığı gibi devam ederse, okan için bile izlenmeyecek program.
Pek rağbet görmeyecek program. Özellikle jüri çok fena. Okan'a sözüm yok ama Hülyayla Hıncalın ne işi var orada.
Yarışmacılara gelirsek eğer her birinin en az 50 tane kısa filmi var. Bu devirde 50 tane kısa film çeken bir adam profesyonel sayılıyor. Yarışmanın kurallarında sadece amatörler diye bir madde vardır kesin. Aksi takdirde birçok ünlü yönetmen katılabilir. Hatta Şahin K bile.
izlediğim ilk bölüm neticesinde program fena değildir. okan bayülgen programın seviyesini yükseltse de hülya avşar ve hıncal uluç bunu düşürmekte. hadi hıncalı geçtim de hülya acunun boktan programlarında olduğu gibi yine çok saçma yorumlar yapmaktadır. bir şey daha fark ettim bu tarz jürili ıvır zıvırları genellikle acun yapardı hepimizin bildiği gibi. ama acun un amacı yetenek çıkartmak, gençlerin yanında olmak değil gibiydi. tam tersi amaç reyting ve reklam gibiydi. bu programda okan gerçekten bir yetenek çıkartmak istiyor bu çok bariz.

benim yorumum bu kadar hadi hayırlı işler.
hülya avşar'ın bilgisi dolayısıyla değil tamamiyle reyting arttırmaya yönelik koyulmuş juridir.
türkiye'de sinema alanında genç yeteneklere fırsat verilmesi açısından atılmış en güzel adımlardan bir tanesi.
yeteneklerin ortaya çıkmasını sağlayan güzel bir program ama söylemeden geçemeyeceğim katılımlar arasındaki kopyacı zihniyet dikkat çekiyor. 'yaratıcılık' söz konusuysa kopyalanmış işlerin bize gösterilmesinde bir mana göremedim. kısacası program güzel fakat kısa filmlerin elemesini her kim yapıyorsa ya ciddi anlamda bir mizah kırılması yaşıyor ya da katılım çok çok az... (yüzüklerin battalı deselermiş daha iyi olurmuş... * )
hıncal uluç ve okan bayülgen'in jüri, hülya avşar'ın reyting çekici olduğu yarışma. paratoner bir bahapta.
hülya avşarın ellerine kına yakarak katıldığı program.
an itibarı ile yeni bölümü başlamıştır. umarım bu hafta daha güzel kısa filmler izleriz..
Hıncal beyin evet diyebilmesi için Hollywood filmi çekilmiş olması gerekmektedir. Neymiş, farklı bir şeyler istiyormuşmuş. Farklı.
hülya avşarla pek olmadığı gözüken program gerçi hıncal ulucun olmasınıda aklım almıyor tamam adam entel falan ama biyerlerdende eksik kalsın keşke daha farklı birileri olsaydı yoksa böyle bir yarışmanın yapılması çok güzel kısa filmle uğraşan insanlara kapılar açılcak bir şekilde.
atv ekranına okan pek yakışmamış gibi haliyle programda.
çok şahane kısa filmlerin yarıştığı program.
seviye tahmin edebileceğinizin çok, çok üzerinde.
bu kadar başarılı bir program olacağını sanmıyordum. çok iyi filmler ortaya çıkıyor. hülya avşar halden anlamayan ağır eleştiriler yapıyor. okan bayülgen hep aradığı üreten gençleri görünce gözleri parlıyor. demek ki gençlere fırsat verilse güzel şeyler çıkabiliyorlar.
yaz ekranlarında izlenecek kaliteli prgramlardan biri gibi duruyor. ama ben yine de denk geldiğimde bakarım heralde. hıncal uluçun mardinli çocukların kısa filmini yorumlarken lafı evirip çevirip mardinin korunmasına getirmesini de takdir ettim. umarız bayağılığa yer vermeyen kaliteli filmler izleriz ve sinemamız recep ivedik tarzı filmlerden kurtulur. komedi denince cem yılmazın filmleri ve bir kaç iyi film daha hariç gerçekten seviye berbat türk sinemasında.
serkan is my girl'ün yarıştığı program. oha diyorum!
programa dair ilgi çekici detaylardan biriside kulisteki bayan spiker o ne tatlı bir aksandır arkadaş bu ne sempatikliktir başarılarının devamını diliyoruz...
ayrıca hülya avşar'ın yıllardır sinema sektöründe olupta hiçbir teknik bilgisinin olmadığınıda gözler önüne sermiştir program.jüride kesinlikle bir yönetmen olmalıydı belki sinan çetin belki `serdar akar'a ihtiyaç vardı...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar