bugün

çaylaklar var basketbolda, çok basket atınca çaylaklıktan çıkmazlar mı? nasıl basket attığının önemi var mıydı ki?
entry sayısı olarak 70'i geçmeme rağmen, hala karşılaştığım aciz durum
sevgili sözlük ve sevgili yazarlar, ben bu entryyi girerken siz kendi aranızda muhabbet edip takılıyorsunuz, entrymi görmüyosunuz bile ve ben günlerdir sanki aranızdaymışım gibi yapmaktan sıkıldım. şizofren olacağım ulan sözlük! 28 tane entry girdim hala çaylaksınız / sözlük formatı yazısını görmekten usandım. olmuyorsa olmuyor deyin entryimi de alıp gideyim...
29. entrymi girmeme rağmen ben de kurtulamamışımdır.bende duyuruyorum yetkililere , yazık değilmi bize.
(bkz: hepimiz çaylağız)
(bkz: bi gün geri gelicem sikkicem hepinizi)
bu dönemde girilen entryler kadrolu adminler tarafından değerlendirileceğinden çok ince düşünülür. ilk entryi girmek saatler sürebilir. yazılır,silinir tekrar yazılır, değişik başlıklar denenir ama bir türlü tatmin olunmaz.sonunda kendi kendine ''sözlük yazarı olacaksın da başın göğe mi erecek'' diye sorulur, sıkılınır, ertelenir
hiçbir açıklama ve mantık aramadan görülebilen uyarı. yazıklar olsun.
en kötüsüde ne yazacağınızı 50 kere düşmenize sebep olan durum.

(bkz: hatalıysam ara)
bende yeniyim bu açıklamayı doğru anlaşılır buluyorum.
artık sağ üst köşede görmek istemediğim yazı.
şu an yazdığım bu yazıyı kimsenin görememesinin sebebidir.*
Şu an itibariyle beni lise yıllarına tekrar götüren konumdur.
seri eksi oy veren inbeden farkı olmayan moderatör şakasıdır.
üye oluşunuz ile sağ köşede mesaj kutusunun üzerinde beliren uyarıdır. Bir statüdür henüz yazar olmadığınızı kanıtlar.
içinde bulunduğum durumun geçici olduğunu umut edip rahatlamama neden olan olay.
Ne olacağım delisi olmak*
yazılanların halkın anlayacağı seviyeye çekilmesi için geçirilen adaptasyon süreci.
bakınız..yazmak yasak mı? Çaylak olmak kötü hissttiriyor insana kendini. Ne bilim çaylak yerine başka bişi bulsaydınız keşke.. Bakınız! çaylak neymiş "Yaklaşık 60 cm boyunda, yavaş ve yumuşak uçuşlu, çengel gagalı kuşlar olan çaylak cinsi üyeleri, daha çok açık alanlarda yaşar, zaman zaman avlanırlarsa da, çoğunlukla leş yerler." Son cümleyi görünce ne dediğimi anlamış olmalısınız.
2 aydır taşıdığım sıfat:
ya gerçekten elimden geleni yapıyorum bir derdim var diyerek derdimi de dile getirdim ancak aldığım cevap tam olarak şu;
"birçok entryniz forumvari ve imla kurallarına uygun değil. başlığı tanımlayıcı entry girmek yerine forum tarzı entryler giriyorsunuz. sözlük formatını inceleyin. entry sayınızı 20-25 düzeyine indirin. daha sonra yazarlığınız onaylanacaktır. "
evet aynen bu cevabı aldım ve entrylerimi düzenledim, kimilerini sildim. artık entry girmiyorum. çünkü
, 20-25 düzeyinde tutulmalıymış efendim! oysa gerçekten bu sözlükte rahatça düşüncelerimi paylaşacabileceğimi, normalde bulamadığım tartışma ortamına erişebileceğimi düşünmüştüm. oysa ki..biliyorum bu kadar dramatikleştirmeye gerek yok olayı hatta siz bu entryi göremiyorsunuz bile birilerinin takmadığını bilmek daha bi koyuyor be sözlük!!!
'çaylakken 40 karakterden daha kısa entry giremezsiniz' cümlesiyle çaylaklığımın yüzüme insafsızca vurulduğu pozisyon.yazar olunca göstericem size diye kendimi kamçıladığım durum.
kırk karakterden az entry girmenin yolunu az önce bulduğum biraz daha kalırsam tüm açıkları bulup moderatör olacağım durum.
şuan bulundugum durum fakat bılıyorum kı (ümit ediyorum yahut kendımı avutuyorum da dıyebılırım)ben de çaylaklıktan kurtulucamm.bitse de gitsek denilen durum
Çaylakım..çaylaksın..çaylak..Çaylakız..çaylaksınız..Çaylaklar durumu.. Ya da hapis..Silivriye döndü burası.
çaylak toy, tecrübesiz, acemi anlamına gelmektedir. (buraya kadarı tanımdı sevgili moderatör)(ayrıca noktalama işaretlerine dikkatinizi çekerim.) bugün sözlüğe kaydolmamın ikinci günü ancak yarın yazar olacakmışım hissiyle durmadan entry giriyorum. o sırada fark ettim ki bu başlığa yazmayanı yazar yapmıyorlarmış. bende bekliyorum, buradayım demek istedim. evet, hala burdayım... burdayım... gördün değil mi?
edit: hala burdayım sözlük.
Tekrar çaylaklığa düşmüşüm anlaşılan. Bilgilendirilmeden direk düştüm gariptir.
Çaylak, acemi demektir. Çaylaksınız da bir kişiye acemi olduğunu anlatmak üzere söylenen sözlük söylemidir.
Tam bir haftadır, her gün o yazıyı görmek ne demektir, işte bunu bilmiyorum sözlük. Onu da sen tanımla.
(bkz: korkuyorum sözlük)