bugün

her çaylağın, moderatörler uygun gördüğünde yaşamış olduğu zevk dolu anlar.
(bkz: başın göğe ermesi)
(bkz: götün başın oynaması)
her yazarın bir defa yaşadığı mutluluklardan biridir.
hiç yaşamadığım durum.
2 defa kovuldum o ayrı ama hiç çaylak olmadım.
çaylakken bile hayvanlar gibi entry girdikten sonra "çaylaksınız" yazısının kalktığını görmektir. gece gece mutlu oldum lan.
yazarların çaylak kişileri yazar yapmasıdır. bir süre yazarlık yaptıktan sonra çeşitli nedenlerden dolayı tekrar çaylak olmak üzücüdür, sinir bozucudur, hayal kırıklığıdır.
askerden terhis olmak gibidir. ne yapacağını bilemezsin, sağa sola bön bön bakarsın, hangi başlığa yazacağını bilemezsin. içinde bi gaz vardır, her şeyi yapasın gelir ama bir o kadar da ürkeksindir. **
15 yil sonra cezaevinden cikip, insana tekrar ozgurlugune kavusmus hissi veren olaydir. Yas, ırk, dil, din gozetmeksizin her yazardasımın tatması gerektigine inandigim duygudur.
mutluluk kaynağıdır, ilk öğrendiğimde beni bayağı sevindiren olaydır.
mutluluk falan değildir. Bir süre işten izin almış sessiz sakin göl ortamında tatilin bitmesidir. Artık takım elbiseler giyilmiş, güneş gözlükleri takılmıştır. Bu durumdan sonra artık bilgi kirlilikleri örtpas edilecek, her insan aydınlatılacaktır.
ceza bitimiyse eğer, çıkılan gün 50 yıl sevişmemiş bir anadolu kaplanı edasıyla klavyeye abanılır.
''o günler gelecek mi?'' diye beklediğim ve hayıflandığım gün olsa gerek..

dip not: daha 1 saat olmadı üyeliğim. lakin çok sabırsızım nedendir, çözemedim.
27.04.2012 tarihinde yazdığım entryden bir gün sonra yazar olduğum ve 14.05.2012 tarihinde bilmediğim bir sebepten dolayı cezalı çaylak olduğum artık ne zaman yazarlığa geri dönerek çaylaklıktan çıkcağım durum olsa gerek.
bir gün yazar olduğumda duygularımı paylaşmak için gireceğim ilk başlıklardan. rüyalarınıza kadar giriyor şerefsizim, eğer bir gün bu çaylaklıktan kurtulursam bende duygu değişimi yaratır mı acaba diye kendime sormuyor değilim. sözlük yazarı olmaya o kadar uğraşacaksınız; çaylaklıktan kurtulamayacaksınız, üyeliğiniz silinecek derken bir bakıyorsunuz yazar olmuşsunuz. merak edilen cevap burada geliyor; insanlara bakış açınız değişir mi, onlara havadan mı bakarsınız?

edit: çaylaklıktan çıkmak harika bir duygu, hani nasıl derler anlatılmaz yaşanır işte o cinsten bir duygu. çaylaklıktan çıktığınız sağ tarafta duran özel mesaj sayınız 2 oluyor, söylediğiniz ilk kelime oh be çaylaklıktan çıkmışım oluveriyor. halı sahada hiç son dakika golü atıp, takımınıza maç kazandırdınız mı bilmem işte öyle bir duygu, ya da tuttuğunuz takım gol atar da siz sağ yumruğunuzu havaya kaldırır meydan okursunuz ya işte öyle bir duygu.

çaylaklıktan çıkıca biraz da sudan çıkmış balığa dönersiniz aga. ne yazacağınızı bilmezsiniz, hani ben demiştim ya buraya geldiğimde uğrayacağım ilk başlıklardan, öyle olmuyormuş, çaylaklıktan çıkmışsınızdır ama nereye ne yazdığınızı bulamazsınız, modaratörden gelen mesaja cevap verip teşekkür edersiniz, sözlüğe layık olacağınıza dair bir şeyler karalarsınız, kafanıza göre bir başlık bulursunuz, oraya bir şeyler karalayıp hemen en iyi oylanan entrye bakarsınız, sonra en kötü oylanan entrye. nerede ne yanlış yaptığınızı düşünürken başlık açsam mı diye kendi kendinize soru sorarken; ilk başlığınız çok sevdiğiniz bir oyunun 50 hamle kuralı diye başlık açabilirsiniz. sonra o başlığa cevap gelmesini bekleyebilirsiniz. gece yatarken yarın ne başlık açsam diye düşünebilirsiniz.

ertesi gün birisiyle tartışıp, adama sol kroşe bir bakış atabilir şimdi bu adam benim yazar olduğumu bilmiyor diye artistlik yapabilirsiniz.

işte böyledir uludağsözlük te yazar olmak. o kadar büyük bir camiadır ki açtığınız başlık 3 saniye sonra google'de görünebilir, kendinizle gurur duyabilirsiniz. hatta büyüklüğünü daha da kanıtlamak isterseniz; google'ye sözlük yazıp 1. sayfada uludağsözlük'ü görebilirsiniz, bunun değerini bilmek gerekir. son olarak;

(bkz: anlatılmaz yaşanır)
Özenerek yazdığın ilk 6 entry 'nin hırsını almaktır. Her yere yazı yazmaktır. ilerledikçe bozulan metinlerin göstergesidir.
Zall duy sesimi .
Sen vicdanlısın.
Gözünü seveyim.
Oh be dedirtir.
Hapisten çıkmakla aynı mutluluğu verir.
artık sözlüğün belasını sikebileceğiniz anlamına gelmez.
Bu başlığı görünce çıkacağız inşallah dedirtir.
Sözlüğün belasını sikim
diyen yazarın 2 hafta sonra içinde bulunduğu durumdur.
mutluluktur bana kalırsa.
2.defa yaptığımdır.

moderasyon benden hiç haz etmiyor.
Nefes aldırır, oh dedirtir, bakamadığınız mesajlara döndürür.
bdv den sorularınıza cevap bulamayıp 5gün sonra saldırgan üslupla(sayın yazmasına bakmayın)cevap aldığınız bir yer burası. Entrylerinizi düzenleyip mod.lara gönderdiğiniz için entrylere tekrar silik atılan, "eski entryleri canlandırmaya çalışmaktan(onlara göre "formata aykırı")" 5/7gün çaylaklık yediğiniz bir yer burası. (mod.lar gücenmesin kızmasın. Ben yaptıklarınızı yazdım, yapmadık diye inkar etmeyin) dolasıyla çaylaklıktan çıkmak bu gibi platformda herkesi rahatlatır, özgür hissettirir. Düşmanlarımı, sevmeyenlerimi de.