bugün

bursa'da gerçekleşmiş olaydır.

--spoiler--
Bursa şehirlerarası otobüs terminalinde, 18 yaşındaki Hüsnü Aydın adlı Bursaspor taraftarı, üzerinde "Çarşı" yazan siyah beyaz Beşiktaş tişörtü giyen 21 yaşındaki Abdurrahim Akyol'a kafa atarak darp etti. Akyol'un şikâyeti üzerine gözaltına alınan Aydın, "Bir anlık öfkenin kurbanı oldum" dedi.

Olay, dün Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde meydana geldi. Kocaeli'den Balıkesir'e gitmek üzere yola çıkan ve üzerinde "Çarşı" yazan siyah beyaz Beşiktaş tişörtü giyen Abdurrahim Akyol, otobüsün Bursa'da mola verdiği sırada, tanımadığı bir kişinin yanına gelerek "Bu tişörtü Bursa'da giyemezsin kardeşim" dedikten sonra kafa attığını bildirerek polis merkezine başvurdu.

Akyol'un şikayeti üzerine hareket geçen Terminal Polis Merkezi ekipleri çevrede yaptığı araştırmada olayı gerçekleştiren Hüsnü Aydın'ı gözaltına aldı. Yaptığı hareketten pişman olduğunu söyleyen Hüsnü Aydın "Bursaspor taraftarıyım bir anlık öfkemin kurbanı oldum" dedi.

Abdurrahim Akyol'un şikayeti üzerine Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen Hüsnü Aydın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
--spoiler--

ancak futbolu şiddet, holiganlık ve adam bıçaklamak gören ve bu doğrultuda tezahürat da yapabilen sözde taraftarların eylemidir. bu nasıl bir takım ırkçılığıdır kardeşim? senin nasıl sempati duyduğun bir takım varsa başkalarının da başka takımlara sempati duyma hakkı vardır. "burası bursa burada bunu giyemezsin" diye birşey olabilir mi? sen annen veya kızkardeşin beşiktaşta bursaspor forması giyiyor diye önce tecavüz edilse daha sonra da bıçaklansa, kulağı kesilse, ağzına verilse, göğüslerine boşalınsa ve gerekçe olarak "burası beşiktaş burada bursa formasıyla gezilmez" denilse sen naparsın be gerizekalı? olayları karıştırma biri kavga biri tecavüz "biz delikanlı adamlarız adamın amua goruz" dersin değil mi?

sözlükte de var böyle tipler. şimdi entry numarasını bilmiyorum ama kadıköyde fenerbahçeli taraftar dövmekten bahseden bir delikanlı vardı. hadi bunu yaptın, yaptığından utanmıyor üstüne üslük gurur duyulacak birşeymiş gibi neden buraya yazıyorsun? biz böyleyiz adamı sikeriz naraları atıyorsun, delikanlılık ayakları yapıyorsun? delikanlılık bu mu lan? senden mi öğreneceğiz biz delikanlılığı kodumun malı?

ne tepkin varsa o tepkini tribünde göster, kinin varsa tezahüratlarla güzel bir laf sokarak dile getir. adama vuruyosun da noluyor? o adam beşiktaşlılığından mı vazgeçiyor sanıyorsun? gayet de senin nasıl bir orospu çocuğu olduğunu anlamış oluyor...

ben burada kafa atılan beşiktaşlı çocuğu tebrik etmek isterim. en doğrusunu yapmış polise giderek. karşılık da verebilirdi ama o zaman onun gibi beyinsiz durumuna düşeceğinin farkındaymış demekki. veya hiçbişey yapmadan dayak yediğiyle de kalabilirdi ama o da demekki gururuna dokunmuş olacak ki polise şikayet etmiş. şimdi pişmanım naraları atan götveren gerçekten pişman mıdır? veya neden pişmandır orasını sorgulamak lazım asıl.
beşiktaş - bursa arasındaki gerilim göz önüne alındığında gaza gelen çarşı grubunun toplanıp katliam yapması ile sonuçlanabilecek olaydır.
şu sözlükte bir senedir futbolla alakalı hiçbir şey yazmamıştım. bugüne nasipmiş:

takım taraftarı canım kardeşlerimi biraz üzeyim.
holiganlık bir mallıktır.
takımını canından çok sevmek mallıktır.
takımını bir insanın canından çok sevmekse en büyük mallıktır.

şu yazıyı yazan arkadaş keşke "bizim takım öyle değildir, bunlar böyle" demek için değil de bunun salakça bir şey olduğunu belirtmek için yazsaydı.

iki arkadaşımı bıçaklamıştı çarşı pazardan canım dostlar.
niye?
bir takıma ilgi duyduğundan mı? takımına faydası olacağından mı?
hayır. eşkıyalığına kılıf aradığından.

yalandan eşek olmayalım. olanları uyaralım. bak yine eşek skesim geldi.
futbol asla sadece futbol değildir.

aslında ya ya ya şa şa şa bizim takım çok yaşa diyerek hep birlikte tempo tutsak, belki her yer bayram yeri olur. hatta üstümüzden bir kuş bile geçebilir.

(#6166606) hiç bi skim olmaz. yorma kafanı.
oh olmustur. Son bir carsi tisortlu kalana kadar devam edecektir umarim...

Carsi her boka karsi, bi siddete karsi degil, oh olsun tekrardan!
ispanyanın faşist diktatörü francoya sorarlar siz bu halkı nasıl böyle oyalıyorsunuz? cevabı aynen şöyledir:ben bu insanları 10 000lerce kişilik kapasitesi olan beyin tembelleştirme merkezlerinde tutuyorumda ondan!

demek istediğim şudur ki?futbol güzeldir,takım tutulabilir ancak hiç bir şey insan hayatından ve haysiyetinden üstün olamaz.ve bu spor veya müzik türleriyle kafa bozmak birilerinin halkların gözünü mühürleme kampanyasının öğelerden başka bir şey değildir.