bugün

bir beşiktaşlı olarak katılmadığım durum.

çünkü bir grup elit insanın kaleminden çıkan bir yazı.

başkan seçiminde adamın babası sırf akp li diye yine demiröreni getirmedimi bu insanlar.

daha ne beklersiniz ki.

galatasaray daki çakma solcular gibi beşiktaşın elitist grubunun hezeyanıdır.
beşiktaş taraftarı farklı çarşı grubu farklıdır. ama çarşı grubunun fikirleri ortadadır. sadece beşiktaşlı olmak değildir çarşıdan olmak. bir taraftar grubu olsa da çarşı'nın kuralları vardır. çarşı düşünen ve sorgulayan insanlardan oluşur sayın evetçi amıcıklar. bu ülkede çarşı gibi duyarlı olmak göt ister!ve evet diyen beşiktaşlı arkadaşlar, siz sadece beşiktaşın taraftarısınızdır. ve çarşı grubundan olmak için özgür düşünmeniz, faşizme hayır demeniz, duyarlı olmanız ve bunun gibi bir çok görüşte çarşının koyduğu tavrı destekliyor olmanız gerekir. ha aynı fikirde değilseniz çarşıya kırılıp küsmeyin, siz çarşıdan değilsiniz. siz sadece beşiktaş taraftarısınız. metni okuduysanız çarşı adı altında yazılıyor herşey, beşiktaşlılar adı altında değil. ben çarşıyı destekleyen ve tüm tribünlerin kralı olan çarşıyla gurur duyan bir beşiktaş taraftarıyım. evetçi febelilere gelince, size zaten söyleyecek laf bulamıyorum. atatürk gibi bir önder ve yaptıkları tüm gerçeğiyle karşınızdayken hala rte gibi birini büyük olarak görebiliyorsunuz, alemsiniz.
(bkz: çarşı is the king of the tribunes)
--spoiler--
çarşının kurucuları ve önderleri ermeni ve süryanilerdir. herhalde daha fazla bir şey söylemeye gerek yok.
--spoiler--
işte budur evetçi zihniyet. işte budur gerçek faşizm.
sanki bu ülkede ermeni süryani olmak suç, ayıp. böylelerine bıraksan ülkedeki tüm farklı dinden olanları farklı ırktan olanlarını toplama kampına koyar.
senin özgürleşme dediğin harekete eğer azınlıklar evet demiyorsa o asla gerçek bir özgürleşme hareketi değildir.

evet şimdi okursa bunu başlayacak ağlamaya ben niye koyayım sadece bir bilgi paylaştım diye.
ağla ağla açılırsın.

istediklerini açıklayabilecek ve buna kimsenin karışmaması gereken olaydır.
birileri evet derken hoşunuza gitmişti hatırlatırım.
(bkz: Helal olsun beşiktaş)
çarşının kurucuları ve önderleri ermeni ve süryanilerdir. herhalde daha fazla bir şey söylemeye gerek yok.
(bkz: alen markaryan)
(bkz: optik)
kemalist ideolojinin yaltakçısından ziyade türkiye cumhuriyeti kurucusu ulu önder mustafa kemal atatürk'ün izinden gittiğini her fırsatta dile getiren çarşının, neden hayır dediğinin paşalar gibi gerekçelerini saydığı cevaptır. evetçi yalakalar ya da boykotçu liberal amcıklardan da kendi gerekçelerini sayabilmelerini temenni ederiz. ee tabi şahsi menfaatleri harici gerekçelerden bahsediyoruz, varsa, ne bilim belki vardır lan!
bir beşiktaşlı olarak çarşı grubunun ülkeyi temsil etmedigini gördüm.

Dgoru neyse onu söylemek gerek.
tayyip erdoğan yalakası fenerbahçe taraftarı gibi evet oyu kullanmayacak binlerce beşiktaş taraftarı. hayır diyeceklerdir. alayına sobe.
taraftar grupları şakirtçe yorum yapmadıkları için bu tarz yorum yapmaması istenilirmiş. aman da aman. arkadaş o adamlar sokağın nabzını bilen, hayatı gören, hayata bir pencere camından bakmayan insanlardır. birgün konya'da birgün trabzon'da, birgün antalya'da olur, il il durumu görür, belki de bir haberci kadar ülkeyi gezerler. çarşı referanduma evet deseydi "adamlar haklılar yaaaa ;>" diyecek şakirtçiklerin, şimdi çıkıp "bunlar konuşmasınlar beaae ;<" demeleri oldukça gülünçtür. siz yavaştan hazırlanın. hayır gelince şoka uğrmayasınız.
çarşı, mutlu etmiştir.
çarşı grubu nasıl olur da bünyesinde bulundurduğu bireylerin kişisel tercihlerine karar verebiliyor? ne kadar da saçma bir durum bu. hayır, benim imam hatip lisesinden arkadaşlarım da bu gruba dahil, beraber ağlarlar maçlarda, beraber gülerler. galibiyetlerde beraberler, mağlubiyetlerde beraberler. neden? tek ama beşiktaş olduğu için. bu arkadaşlarım mahallede, sokakta, sanal ortamlarda "evet" propagandaları yürütüyorlar. şimdi bu adamlar çarşı grubu üyesi diye 360 derecelik bir dönüş yaparak hayır oyu mu verecek? haha. saçma. tabii ki kararları dğeişmeyecek. çünkü bu kişisel bir tercihtir, bir idrak meselesidir. siyasi kanat bu, herkesin kendine göre yorumu var.

ne değişir? arkadaşlarımın çarşı'ya bakış açıları değişir mesela. bir kat soğurlar diye düşünüyorum.

çarşı yine tökezlemiştir, çarşı yine üzmüştür.

bu yüzden türkiye'nin en büyüğü ultraslan. neyse. mesele farklı tribünlere kayıyor yavaş yavaş. mevzu bahsi kapatalım biz en iyisi.
beşiktaşım ve çarşımla bir kez daha gurur duymamı sağlamış cevap.

sonuna kadar hayır!
anarşist duruşunu iktidar baskısıyla bozmamıştır. çizgisini korumuştur. şakirtlerin tepkisini çekmiştir.
(bkz: helal olsun)
sivil anayasa paketini savunan sayın demokratlar çarşının gayet sivil bir insiyatif olarak yaptığı bu açıklamadan neden rahatsız olup hemen sen tribününe dön tarzı cümleler kuruyorsunuz. size ne yahu isteyen istediğini söyler fikir özgürlüğü yok mu sizin sivil anayasanızda.
sonunda kadar arkasında olduğumuz cevap.
Karşıyaka taraftarı bir, Çarşı iki ! ikisi de muhteşem. Düşünen insanlardan oluşur. Kutluyorum onları. Çarşı entelektüel bir gruptur, Türkiye'nin karşı karşıya geldiği sorunlarla ilgili düşüncesini ve tavrını açıklar.
bir ibrahim tatlıses, bir sezen aksu değil bu açıklamayı yapan. açıklamayı yapan "sanatçı" olarak kabul edilen kişiler olmadığı için, milletin böğürüp "siz nasıl bu açıklamayı yaparsınız" "siz kimsiniz" demesi normal gibi gözüküyor.

bu arada siz kimsiniz kuzum ? çarşının referandum açıklaması için böğürüp duruyorsunuz.
beşiktaşlıyım ama çarşıdaki her şeye karşı olma hevesini iyi bilirim.
karşı oldukları şeyler genelde mantıklı olur malesef.
anarşizmden bahsedebilen bir oluşumun riyakarlığını gösteren açıklama olmuştur. tabii ki çarşı grubu'nun tamamını asla kapsamaz. bir kaç kendini bilmezin yaptığı açıklamadır zannımca.

anarşizm'den bahsedip darbe anayasasını savunmaları ayrı bir komik olmuş. bi siktirin gidin allasen.
bana tuttuğum takımı sorgulatan açıklamadır . şimdi ben referanduma evet diyorum diye gerçek beşiktaşlı değil miyim ? ya da bütün beşiktaşlılar referanduma hayır diyor da benim haberim mi yok ? niye beni ve benim gibi birsürü beşiktaşlıyı dışarıda tutuyorsunuz? yunus katliamına karşısındır , ırkçılığa karşısındır amenna . bu ikisine karşı olmayan adam değildir zaten . ama insanların farklı düşüncelere sahip olduğu bir konuda nasıl böyle kesin bir karar verebiliyorsunuz anlamak güç . ha desen ki bu bir grubun görüşüdür tüm beşiktaşlıları bağlamaz , e yarram madem öyle neden bu kadar sahiplendiniz bu takımı . neden beşiktaş = çarşı yaptınız . madem her düşünceden insanı sahiplenmeyecen nerde kaldı sizin aydınlığınız , hassasiyetleriniz . tek düze bi düşüncenin hakim olduğu bir grup pek te savunduğunuz görüşe uymuyor sanki . ha siz böyle dediniz diye beşiktaşlılığımdan birşey kaybettim mi , hayır . bana tek dokunan kısmı artık yaptıklarınızla eskisi kadar övünemeyecek olmam .. ne de olsa size uymuyoruz biz , öyle değil mi ?
her daim muhalif olma özelliği taşıyan grup.
ciddiye alınmaması gereken açıklamadır. yıllardır götlerini yırttıkları yıldırım demirörenin 2 topçu alması ile 2 GÜNDE DÖNEREK en büyük savunucusu olmuşlar. daha geriye gidersek örnekler çoğalabilir; para karşılığı serdar bilgiliye küfürler ederek istifa ettirmiş yine para karşılığı süleyman sebayı protesto ederek istifa ettirmişlerdir. öenmli olan ne kadar verdikleri değil ne menfaat bekledikleridir, karşı tarafa geçmek için ne talep ettikleridir.

misal kemal unakıtan devreye girip eskişehirspora sergen yalçını transfer ettiği gibi beşiktaşa bir topçu transfer etse çarşı grubu sabaha evet yazılı tşörtlerle gezer 2 sene.

YA DA ESRARI, ADAM BIÇAKLAMAYI, KÜFÜRÜ BiRDE BELEŞ BiLETi SERBET BIRAKSALAR EVETi BIRAK ANAYASANIN ANASINI BiLE BELLERLER.

HERKES KAPASiTESi KADAR YORUMLAR NORMALDiR.

(bkz: yıldırım demirören yeter)
(bkz: yıldırım demirören yetmez)
çarşı ülke menfaati gereği taşın altına elini sokmuştur. çarşı x'e karşı duruşunun ne kadar samimi olduğunun da ispatıdır. bu kadar sıcak bir konuda böylesine bir açıklama ile kararlarını net bir şekilde ortaya koymaları gerçekten takdir edilesidir. hayır diyen herkesin faşistlikle, darbecilikle yaftalandığı, karşı her görüşün yok edilmeye çalışıldığı, demokrasinin artık tek taraflı işlediği bir ülkede bu tip oluşumların duyarlılık göstermesi asaletin göstergesidir.

(bkz: çarşı ulan)