bugün

çok gıcık ve anlamsız bir temizlik ürünüdür. ulan! çamaşır suyu nedir? çamaşır kirlenir üzerine dökersin temizlenir. ben bunu anlıyorum 'çamaşır suyu' deyince. ama öyle değilmiş. kirlenen montumun koluna azcık damlattım kiri geçirmeyi bırak sıçtı içine montun. o zaman neymiş? çamaşır suyu üreticilerinin bu ürünün adını değiştirmesi gerekiyormuş.
kendisi çamaşır suyu olmasına rağmen bulaşık deterjanlarının içine girer, gururla pazarlanıp satılır. bunu bir de bas bas bağırarak yaparlar. gördükçe sinirim bozuluyor.

peki bu incelik nerden geliyor? türk annelerinin inatçı bulaşıkları temizlemek için bulduğu formülden.

evet benim annem de bulaşık suyuna çamaşır suyu koyardı.
(bkz: soğuk içiniz)
hayatımda en sevdiği, ve kullanırken çok özenli davrandığım madde.
Onu bunu bilmem de;Yanlışlıkla içersen gerçekten acı koyar .
hüseyin turan ''acayip hayvanlara benziyirsen'' şarkısında geçer.
klorak satanlara benziyirsen der. buradaki klorak çamaşır suyu olur.genelde izmir bölgesinde kullanılır bu laf.
temizlik yaparken bu ürün kullanılacaksa eski eşyalar giymek tercihi yapılmalıdır yoksa dikkatsizlikten doğacak bir hareket ile üzerinizdeki kıyafetin renk değiştirme sürecini izler ve depresyona girersiniz. **
izmir sokaklarında "klorak" diye bağırılarak satılan çamaşır beyazlatma sıvısına verilen isim.
izmir'de genellikle çamaşır suyuna klorak derler. Kokusu çok ağır kokan temizlik maddesidir.
öğrenci evinde temizliğin vazgeçilmezidir. özellikle uzun süre evden uzaktaysan ve buzdolabında birşeyler bırakıp gittiysen, üstüne de elektrikler kesildiyse o buzdolabını temizlemek için gerekli yegane temizlik malzemesidir. (bkz: benim evim)
benim terapi unsurumdur. mis gibi rahatlatır insanı evi şöyle bi temizleyince. sonra bi duş oooh. dünya o zaman daha yaşanılası bi yer olur. bu eylem her misafir evden gidince tekrarlanır. o yüzden eve pek misafir çağırılmaz zira bu da can, bu da bünye.
sıcak suda kullanırken çok dikkatli olmak gerekir. sıcak suya döküldüğü anda çıkan buharı kesinlikle içinize çekmeyin, çünkü buharı ciğerlerinize inanılmaz derecede zarar verir. damarları daraltır. ilerleyen dönemde nefes almada güçlük çekmeye başlarsınız. bir arkadaşım çıkan buharı bir seneye yakın teneffüs etmiş. doktor damarlarda daralma teşhisi koydu. onun için dikkat.
sabahtan beri süren kalp çarpıntılarım ve gözlerin ağırlaşması durumum bundan ise sağlam kafa yapan kimyasaldır derim. * * *
kimi yörelerde ozon denen anca 70 kere yıkandığında tam anlamıyla olumsuz etkisi geçen hede.
kokusunun hastasıyız.
çok iyi böcek öldüren sıvı.
kloraktır o klorak.
(bkz: klorak)
tamam hepiniz kimyadan çok iyi anlıyorsunuz.
Kokusundan kendisinden gözlerim yandı buharlaşacaklar.
Arada bir içime kokusunu çektiğim kimya.
marketten alırken bile korkuyorum o derece küçükken nasıl korkuttularsa artık... ele bulaşan kokusu çok fena yazık ev hanımlarına :(
Temizlikte bu kokacak ya. Yoksa ben oranın hala pis olduğuna inanırım. Hatta hep koksun.
Bakteriylen kapışırken bazi hucrelerimizde de üretilen fantastik su.
kezzapla ile karıştırılıp temizlik yapılması ölüme neden olabilir.

http://www.mynet.com/habe...tm_campaign=haberwallpost
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar