bugün

çok zor durumda olan işverendir. değilse bile zor duruma düşmesi yakındır.
ayrıca haksız rekabete yolaçar.

beddualar tepesinde dolaşır.
(bkz: alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste)
zaten çalışanın hakkını yiyene işveren denir.
ne bu dünyada nede öbür dünyada yeri olmayan kişidir.
çıkarlarını günümüzde akp ile korur ve genişletir.
klasik patrondur.
seni de, vereceğin işi de sikeyim denilesi işverendir.
dershane müdürleridir.
(bkz: götveren)
işverenlik kavramı başlı başına "hakyemeye" dayanan bir sistem olmakla birlikte, bu iş artık toplum tarafından kanıksanmaya başlamış ve alışılagelmiştir. Paradan para kazanmaya dayalı bir toplumda yani liberalizmin etkin rolünü sahnelediği toplumlarda "işveren" kadar masum bir tabir bugünün patronlarına iltifat gibidir.
çıkışta ifadesinin alınması kuvvetle muhtemel şahıs.
aslına bakıldığında ruhen bir çalışanından daha mutlu değildir.

parası vardır ama harcayamaz. çünkü para harcamak için iş ortamından uzaklaşması gerekir ki bu da asla yapamayacakları bir deliliktir. parasını verip 1000 tane yönetici tutmuş olsa gene aklı işin yürüyüp yürümediğindedir.
yani o maddiyatın bekçisidir.
mutlu huzurlu işveren olunmaz. işveren olmak için beynini baştan rehin vereceksin.

şöyle gününü gün eden parasının keyfini çıkaran işveren görmedim. ya da açık kapı bırakalım, bunu yapıpta hala işveren kalan görmedim.

o zaman oturup bir daha hayatlarını gözden geçirseler mi acaba.
kendilerine eziyet ediyorlar gibi geliyor.
e kendisi eziyet altında olan biri de başkasının çektiği eziyetle ilgilenmez hatta onun da çekmesine zemin hazırlayabilir.
kapitalisttir.
günahkar müslümandır.
sosyalist değildir.
(bkz: işçiler kardeş patronlar kalleş)
bazedn de sozluk sahibidir. isim verip rencide etmek istemiyorum kendisini sabah sabah.
Asgari maaşı bile zorla veren, üstüne üstlük agi'ninde üzerine yatan, yol parası vermeyen ve günde 12 saat çalıştıran adi kişilikli kimselerdir.
işçilerin maaşlarını 3-4 gün vermeyip repoda bekleten haysiyetsizdir kendileri.
çalışan kadın ise rastlanmayacak olan durumdur.
(bkz: kadın hakkı yoktur çünkü hakkı bir erkek ismidir)