bugün

Bir gun bir deney kontrolden cikarsa zombiye donusmemek icin yapilacaklar olup soyle siralanabilirler.
1. Guvenlik
oncelikli olarak hayatta kalmak icin kendinizi insanlardan uzak bir yere atmalisiniz eger bunu yapamiyorsaniz zombilerle dolu bir yerde sikistiysaniz sessiz olun ve saklanin farkedilirseniz pesinizde zombiler varmis(!) gibi kosun.
2. Barinma
zombileri atlattiniz diyelim bu ultimate survivalda hayatta kalmak icin guvenli bir siginak bulmalisiniz.
3. Silah
bu tur senaryolardo silahiniz yoksa ne yaparsaniz yapin olursunuz. Tavsiyem susturuculu bir silah bulun, daha az dikkat cekersiniz.
4. Kahramanlik
asla kahramanlik yapmayin herkes kendinden sorumludur gereksiz risklerden kacinin ama bu tas kalpli biri olacaginiz anlamina gelmez, hayatta kalan insanlara yardim elinizi her zaman uzatin.
5. Av partisi
yasadiginiz yoreyi zombilerden temizleyin unutmayin temizlik imandan gelir. Her zaman saklanamazsiniz, zombilerle elbet yuzleseceksiniz ama dikkat edin ava giderken avlanmayin.
Pompalı tüfeK edinmek.

kendisinin ne denli etkili bir silah olduğunu çok sefer görmüşüzdü.
hiç telaşlanmaya gerek yoktur.

(bkz: sincan çömelişi)

görsel

anlam veremedikleri için, dokunmazlar.
görsel
Zombisavar kullanmak. Saldırırlarsa Dehet dehet cısgaleh gah gah gah diyerek uzaklaştırırsınız.*
acilen bir zombi filmi seyredilerek, tip analizi yapıp, kendi tipinin öncelikli ölüp ölmeyecekler sınıfına girip girmediği tespit edilmelidir.
Şöyle bir orak tırpan almaktır.
Zombi yaklaşıp ısırmadan sallayıp kafasını uçaraksın.

görsel
bol bol c vitamini almak.
zombilere küçük sürprizler yapmak.
bir adet shotgun
efendim bir adet 4*4 jip
2 adet shotgun a sahip adam öldürmeyi kendine iş edinmiş arkadaş

şimdi toparlanıp çok fazla büyük olmayan bir alışveriş merkezine gidiyoruz otoparkın ordaki tüm kapıları kapayıp içersini çok iyi bir şekilde kontrol ediyoruz efendim ardından zombi gördük mü hemen shotguna sarılmak yok beyzbol sopası veya türevleriyle zombilerin kafatasını parçalıyoruz hoş parçalamassak tekrar saldırabilirler.
bülent ersoy maskesi takınız. sizi kendilerinden biri sanacak ve dokunmayacaklardır.
asıl sorun salgından önce yapılacaklar olmalıdır.
(bkz: kıyamete hazırlananlar)
stoklayacaksınız özellikle konserve gıda, su, içki(takas maddesi ve dezenfekte etkisi).
korunma önemlidir, ateşli silahlar, mermileri stokladınız fakat çıkardıkları sesler sizi ele verir. düşünsenize zombiler bir anda sizin olduğunuz tarafa koşturuyor ve daha tehlikelisi düşman grup ya sizi fark ederse?
tavsiye olarak beyzbol sopası bulun ve çivileyin sopayı keskin tarafı dışarıda olacak şekilde. ok ve yaylarda avlanmanızı ve sessiz bir şekilde zombi öldürmenizi kolaylaştıracaktır.

unutmayın salgınlarda devletler, hükümetler çöker.

yaşamak hareket etmektir. her durumda uyanık olun, çevrenizde umut satan ilanlar görürseniz onların yüzde 95 tuzak olduğunu unutmayın. dağlar ve adalar güvenli yerlerdir. metropollerden uzak durun. insanlar bir kaç ay sonra psikolojik travmalar geçirebilir, mümkün olduğunca az dialog kurun.
(bkz: işte bunlar hep walking dead)
nöbetçi astsubaya haber vermek.
çarpık kentleşme sayesinde zombiler apartmanlara giremeyeceğine göre en yakın marketten evi donatmak ve zaman geçirmektir.
zombi taklidi yapınız.
Arkadaşlar ben köpeğimi zombi avcılığı konusunda eğitmeyi, zaman geçtikçe bir köpek ordusu yaratmayı düşünüyorum olur mu sizce?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar