bugün

kendisinden nefret ettiren bir sistem uzerine oturtulmustur. Oncelikle web bankası sifesi unutuldugunda subeye gitmek gerekiyormus. Bunun adına da güvenlik diyorlar!! Yapamadıkları sistemsel gelistirmeler, tabi bunun icerisindeki ekstra guvenlik maliyetleri vs icin buldukları tas devri cozum yollarına sahiptir bu banka.

ornek almalari icin (bkz: garanti bankası internet bankacılığı)

edit: bir yazar arkadasimdan Ferit Sahenk'e ait oldugunu ogrendigim garanti bankasını tebriklerimi bildiriyorum. Basarilarının devamını diliyorum.

edit2: Devletin kasasına girmis para gercekten halkın parası mıdır!

edit3: 5000 dolara bir bankacılık sistemi icin bir sunucu bile alinamaz.
ziraat bankası internet bankacılığı sistemi 5000 dolara mal edilmiş bir sistemdir. garanti bankası internet bankacılığı ise milyon dolarların yatırıldığı bir sistemdir. ziraat bankası milletten kazandığı parayı devletin kasasına iade etmektedir. ziraat bankasının parası milletin parasıdır. garanti bankası millletten kazandığı parayı ferit şahenk'in kasasına iade etmektedir.

olay bu kadar netttir..
bugün genel anlamda internet bankacılığı sıkıntısından etkilenen sistem. akbank'ta da aynısı mevcut şu an ordan biliyorum.
daha önce başka bankaların internet bankacılığını kullanmıştım ama ziraat bankası galiba bana bütün bildiklerimi unutturacak. ben bi şey anlamadım bu internet bankacılığından ya hadi hayırlısı olsun.
bankada internet bankası kullanımı için sözleşme imzaladım, bana bir parola verdiler. eve geldim bir heves girdim nete daha parolayı bile nereye yazacağımı bulamadı. telefon açtım ama müşteri temsilcileri bir musait olamadı. anlıcağınız daha giriş bile yapamadım. yanlış anlaşılmasın daha önceden internet bankası kullanmışlığım var. hala da kullanıyorum ama bu ziraattan bi şey anlayamadım.
lan o kurumsal işletim saatinin ta amına koyim.
devlet bankası olması, ona, bankası olduğu devletin karakterini yansıtma fırsatı vermiş ve kendisi bu fırsatı çatır çatır kullanmıştır. sistem baştan kokar..
sonunda yenilenmiştir. arayüzü harika, seçenekler gözünüze gözünüze girmiyor. kullanımı inanılmaz kolaylaşmış. sonunda gereken yapıldı, tebrikler.
tek yapabildiği iş cep telefonuna parola göndermektir.
sizin kuracağınız sistemin ta amk. lan bir site insanlar daşşak geçermi lan. adamlar benle yarım saat daşşak geçti. müşteri numaramı şifremi giriyorum hata diyo sonra bir daha giriyorum sonraki adımda hata veriyo biraz denemeyle sisteme giriyorum şifre değiştir diyo şifre değiştir dediğimde hata veriyo sonra tekrar eski şifremi yazıp değiştireyim diyorum bilgiler hatalı diyo. sonra ilk değiştirme sırasındaki şifreyi kabul etmiş onu değiştirmemi istiyo. e ben senin amk daşşak mı geçiyonuz lan benle. altı üstü fatura ödenmişmi ona bakacam sinir krizine sokmaya ne gerek var insanı.
Pandemi olduğundan beri dışarı çıkamaz oldum ya virüs kaparsam korkusu çıkmamam için yetiyo kira ödemesi yada faturalar ödeneceği zaman ziraatin mobil uygulamasını kullanıyorum ben normalde kullanmıyodum kuzencim saolsun öğretti.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar