bugün

Yanlış yerde harcarsan tabi huzurun kaçar.
Her şey para değil fakirlerin sözüdür.
paradan başka bir şeyi olmayanlara acıyamıyorum zira saadetin para ile olmayacağını onlar da biliyordu .

hayatını paraya adarsan paran olur .

ancak başka bir şeyin olmaz .

mutluluk mesut günler olmaz mesela .
param arttıkça götüme rahat battı ve evet şu an bir bok çukurunun içindeyim.
Yalan olan Bir iddiadır.
Ben gayet memnunum.
zenginlik artınca doğru orantı olarak sorumluluk da artar. sorumluluk artarsa dertleriniz artar. dertleriniz artarsa stresiniz olur huzurunuz azalır. böyle devam eder bu döngü. çok zengin olmamak lazım (bkz: her şeyin çoğu zarardır) boşuna dememişler.
Repo düşmüş. Ne yapmalı.
Dolar mı alayım, Euro mu.
yok olmaz.
Altın kaç acaba.
Yok ya o da olmaz.
Satarken zarar ederim.
Çok stersli.
Bereket param yok.
Rahat uyuyabilirim.
Kesin yaşamayı bilmiyorlardir yada imkansiz istekleri vardir yoksa zenginlik artinca huzur neden azalsin.
yok öyle bir olay fakirlerin kendini avutmasıdır.
zenginlerin sürekli kazandığı, fakirlerin de sürekli fakirleştiği sistemde huzur olmaz.
Zenginlik artınca cimrilik artar.
Züğürt tesellisi. Alakası yoktur. Parasız olunca da huzursuzluğun nedeni olarak ekonomik nedenler gösteriliyor.
ayda 10 bin lira kazanan ve asgari ücret alanlara '' yiyin için şükredin lan'' diyen tiplerin yerse türünden sarfettiği geyiklerden biridir.
Bilimsel olarak gösterilen bir durum var ki belli bir düzeyinde üstüne eklenen her yeni refah sizi daha fazla mutlu etmiyor.
BiR KERE DE BEN TECRÜBE ETSEM YORUM YAPARDIM.
Çok zengin olmak istenir ama öyle fabrikatör değil, Şeyma subaşı tarzında zenginlik olmalı.
Zenginlik artınca huzur azalır mı bilmem ama para her şey değildir arkadaşlar. isterseniz fakir sözü olarak algılayın ama öyledir. Nice milyonerler var ki, geri gelmeyecek sağlıklarını ve gençliklerini geri getiremezler.. Kimse getiremez.. Anın ve gençliğinizin tadını çıkarın, para için yaşamayın; ileride geriye dönüp bakarsınız, pişman olursunuz..
Sağlığımızın değerini bilebilmek umuduyla..
iyi aksamalar..
zenginin felaketi fakirin tesellisi. ( yahudi atasözü)
parayla mutlu olacağını zanneden beyinsiz

hiç bir zaman mutlu olamaz.
çünkü hayatta neredeyse istediğin her şeyi elde etmişsindir. artık uğruna çabalayacağın canını dişine takacağın bir şey kalmamıştır. çünkü her şey ve herkes elinin altında.

zengin insan sürekli malvarlığını kaybedeceği korkusu ile yaşar. hep para odaklı yaşar ve para odaklı düşünür hatta çevresindeki çoğu insan da onu parası için seçer. ee tabi bu kadar maddiyatın içerisinde insan mutlu olmayı huzurlu olmayı unutur . çıkarcılıktan uzak bir ortamda fakir de olsa mutlu ve huzurlu olmanın hayalini kurar.
Fakir avuntusu.
çevrene aptalları toplarsan bunun olması gayet normal.