bugün

bakara suresi 219: ...sana neyi infak edeceklerini sorarlar; de ki "kazandıklarınızın ihtiyaçtan artanının tamamını"...

islamiyet eşitlik dinidir, tertemiz ve pırıl pırıl bir dindir.

allahın sözlerini alıp kendi kafasına göre yorumlamakla kalmayıp, bunu sanki allahın emriymiş gibi topluma mal edenlerse bence en ağır müşriklerdir.

kuran da malınızın 40 da 1 ini verin diye tek bir ayet gösteremezsiniz. alim diye geçinen bu günahkarlar kimden cesaret alıp da allahın sözlerini tahrif ederler ve allah aslında "40 da 1 demiştir" der!!!!..

sen kimsin ki allahın emrini para için tahrif edersin!

kendi sözlerini ve kurallarını allahın sözleriymiş gibi topluma dayatanlar en aşağılık müşriklerdir.

onların kabesi abd, allahları paradır.

paralarının birimi ise allah kuruşudur.

tertemiz ve yüce dinimiz islamiyeti din alimi sıfatıyla kirleten tüm müslüman görünümlü müşriklerin allah belasını versin.
diyelim ki ali ağaoğlu zekat vermek istedi ve malının 40 ta 1ini bir fakire zekat verdi. Bu zekat fakiri de zengin yapmaz mi? Aynı yıl o fakir de zekat verme yükümlülüğüne girer mi?
malının 40 da birini sadece bir kişiye zekat verecek diye bir kural olduğunu da sanmıyorum.
Kepçeyle aldığını damla damla vermektir.

"siz Yardım edilmiş yoksullar istiyorsunuz, biz ise ortadan kaldırılmış yoksulluk."

(bkz: Victor Hugo)
Gunumuzde çoğu müslümanın yapmadigi islamin 5 sartindan biri.

Mesela altinda 1 ve 2 arabasi olup, evi kira olmayan hatta kiralik fazladan evi olupta! Benim altinim yokki diyenlerin cok olduğu bir donemdeyiz, sadaka sevabi zekatin sevabini gectide fark atıyor bile allah sonumuzu hayir etsin.
komşusu aç yatmasın diye zengin mahallelerine taşınanlar var
(bkz: itirazım var)
Samimi bir müslüman dünyasını hayali bir cennete satmak zorundadır.Asgari geçiminden fazlası müslüman için haramdır.
Yoksulların olduğu bir ülke de; bir eli yağda bir eli balda yaşaması zinhar haramdır.Öyle yok 200 bin dolarlık arabalara binmek , yatlar katlar jipler yazlıklar.Yoksulların olduğu bir ülkede bu kadar parayı helal yoldan kazandığını sanan kadar ahmak biri olamaz!
Böyle bir ülkede bu kadar servet çalışarak kazınılamaz. Ülkenin dinamikleri müsait değil çünkü.Ya devleti dolandırırsınız ya yoksul emekcileri , işin özü budur. Hiç ben kazandım helal lokma yediriyorum çocuklarıma diye kasılmayın.
iki yüzlü sahtekarlar madem bu dünyayı hayali bir cennete satıyorsunuz. Ne diye sonsuza kadar yaşayacak gibi tamah edip hırsızlık yapıyorsunuz ?
Muhammet bile karnına taş bağlamış. Siz kimin peygamberisiniz efendiler ? Bu yoğurdun bolluğu nerden ?