bugün

sözlüğün zavallısı, işsiz güçsüz, kendine güveni olmayan, fakat sözlüğü ego tatmin aracı olarak kullanabilecek kadar kaliteli mükemmel yazardır.

öyle ki öncelikle sözlükte sinirlenir. sonra sözlük formatında oraya buraya sayar söver. kendisine laf geldiği zaman hiç beklemez, "acaba hatalı mıyım lan ben" diye düşünmez. dimdirek devam eder işsiz güçsüz eylemlerine. ne için burada olduğunu bilmez tavırlarda saçma sapan çıkışlarla devam eder hayatına. kimi klavye delikanlısıdır, kimi msn gülü, bazıları monitör asabisi bile olabiliyor. diyeceğim odur, bunların ortak paydası zavallı olmalarıdır. kimse bir şey diyemez bunlara. derse yaprak dönerini yiyeceklerini bilirler. çünkü bu zavallılar, kendilerini o kadar mükemmel gösterirler ki, sözlüğün diğer yazarları bunları gözlerinden kıvılcımlar falan fışkırtan mükemmel insanlar olduğunu zannederler. halbu ki saçma hareketlerde olunduğunu az da olsa herkes görmekte anlamaktadır bence.
(bkz: isim vermeden rencide etmek)
futbolla ilgili dandik bir entrysi geçen haftanın en kötüsü seçilen yazardır.
*
hazımsızlıkları ile meşhurdurlar.. garip bir işleyişe de sahip oluyorlar.. mesela siz sözlükle ilgili saçmalıyorsunuz bu mal zavallı bunu kavrayamayıp iş güç felan bunları sokuyor devreye.. niye? çünkü kapasite sıfır!
o kadar zavallı ki bu yazar türü, kendinden akıl olarak değil de sözlüğün belirlediği seviyle düşük olan yazarları hedef alarak yazılar yazıyor. onların sinirlenmesinden ve asabiyetinden büyük zevk duyuyor ve zavallı hayatında düzenli olarak çektiği 31'lerini daha keyifli hale getiriyor. bir de kendi benzeri bir yazar daha buluyor, kendilerine o günlük bir hedef belirleyip üzerine gidiyorlar, dalgaları birbirlerine vurdurarak 31 çekmeye başlıyorlar. aslında bunlara prim verenler de ayrı bir zavallı ama olsun, en zavallı tayfa işte bunlar.
(bkz: adres ver lan göt)
acınası halleriyle ibretlik senaryolar sergileyen yazarlardır.

itiraf etmeliyim ki; benim lan bu zavallı. valla zavallıyım olm. bir tek ben zavallıyım, hepiniz süpersonik yazarlarsınız.

bazen yazarların sözlük resimlerine bakıp 31 çekiyorum, çok tepki çeken başlığımı başkasının başına bırakıp kaçıyorum, seri eksi oyladığım kadar seri eh işte vermişliğim de vardır. çünkü ben zavallıyım. ama siz süper yazarlarsınız.

yedekte tuttuğum 3-5 tane fake hesabım var, bazen bu hesaplarla girip entrylerimi artılıyor ve kendimi tatmin ediyorum, trollük yapıyor belli bir kesime belden aşağı çalışıyorum. çünkü ben zavallıyım. ama siz süper yazarlarsınız.

sözlükteki 18 yaşaltı hatun yazarlara yavşıyorum, msn'lerini alıyorum, "cam aç bak ne göstericem" diyorum, milleti ayartıp sonra yüzüstü bırakıyorum, kıl olduğum yazarların her entry'sini gammazlıyorum. çünkü ben zavallı yazarım. ama siz süper yazarlarsınız.

başka sözlüklerden başlık araklıyorum, hatta o sözlüklere de buradan başlık araklıyorum, her sözlükte diğerlerini aşağılıyorum, zaman zaman modları yalıyorum falan. hatta hepsi çok süper adamlardır. hepsi birbirinden yakışıklı. kız olsam hemen verirdim, o derece yani.

şiirimsi;
ben zavallı sözlük yazarıyım,
en aşağılık duyguların insanıyım.
madem ki eşitlikten yanasın bre pezeveng adam,
çıkar karını ortaya da ona da asılayım.

(bkz: ironiden anlayan beri gelsin)