bugün

son zamlardan sonra morali taban yapan garibanın kendini iyi hissetmesi için yapabileceği şeylerdir.
Mesaiye daha çok kalmalı.
3. çocuk için çalışmaya devam. malum zengin işiyle fakir...
Rosava'yla bir çay içmeli veya hiç olmadı entrilerini okumalı.
pompadan uzak durmalı. malum benzin ateş pahası, enerji kıymetli şey, elektiriği, doğalgazı herşey ateş pahası.
isyan etmeli efendim. sokaklara dökülmeli, sisteme karşı direnmeli. ötesi berisi yok.
http://www.youtube.com/watch?v=gI4VJKdNgA0
Eylem yapmalı amına koyayım, ne yapacak başka ? Ama türk eylemi değil, bildiğin bir ekip planlı programlı olarak dergiler çıkartacak, vatandaşları bir araya getirecek, planlı programlı yürüyüşler, protestolar, eylemler yapılacak. Lakin saldırı olmadan, illegal olmadan olmalı bunlar. Legal olarak 3-4 ay her gün 20 milyon kişi iş bıraksın, bunların yerine başvuru olmasın, bu 20 milyon sürekli yürüyüşler, protestolar yapsın bak bakalım ne oluyor ? Zamlar karşısında panik yapmayın, organize olun !

Türkiye ama burası. Şehitler 1 gün anılır, çanakkale 1 gün geçilmez, atatürk kimdir ki ?, pkk şehit haberleri akabinde protesto edilir. Tüm bunlar böyleyken ne eylemi, ne harekete geçmesi amına koyayım ?
AKP YE OY VERENIN ALNINI KARIŞLAMALI.
Mesleği uygunsa ülkeyi terk edip insanca yaşayabileceği bir yere göçmenlik için başvurmalı.
zamların iptalı için tüketici mahkemelerine baş vurabilirler.
kendisinin bir şey yapmasına gerek yoktur. bu zamlardan sonra yarın ülkede yeni bir gündem maddesi oluşturulur, herşey unutulur, unutturulur.
buna da şükür derler. ya %100 zam olsaydı derler. neler neler derler aklın durur.
2015'te ak partimize oy vermeli. iyi gelir...
tanım: ya daha çok çalışmalı ya da bir kurşun kafaya sıkmalı.

vatandaşı ne yapmalı...
kaynar kazana atmalı,
yandım zamlar dedikçe...
altına odun atmalı...
birşey yapmasına gerek yoktur, aha buraya yazıyorum 1 hafta içerisinde bu zamlar %5 falan geri çekilecek böylece halk "lan ne kadar iyi bi hökümat zammı geri aldı" diyip önümüzdeki yerel seçimde izmir dahil tüm şehirleri akpye verecek.
böylece aziz nesinin %si tekrar doğrulanacak.
belki biraz beyinlerini açıp düşünüp adam akıllı oy kullanırlarsa hiç fena olmaz.
mücadeleye sokakta devam etmeli!
akp'ye oy verenlere sesleniyorum:
-o oylar bi' tarafınıza girmez umarım!

elektrik üretimi için hes yapacağız dediler, güzel ülkemin eşsiz doğasını katlettiler!
şimdi elektriğe %8,1 zam...
doğalgaza gelen zam cabası!
kazık yemeye bu kadar alışmamalı idi bu ulus...