bugün

geri dönmüştür.
sözlükler içinde en eski ikinci sözlük olmasına rağmen eski popülaritesini iyice yitirmiş bir sözlük. ayrıca bugün itibari ile kaydımın da silindiği. aslında binden fazla tanım yazdığım bir yerdi orası buna üzülmem gerek ama nedense sevindim bunun nedenide hala bir moderatöre sahip olduğunu ve ilgisiz yazarların silindiğini görmektir.
ekşi sözlükten uçtuktan sonra 2 sene crazyfunk nickiyle yazdığım oluşum. daha sonra private ve son durağım uludağ sözlük olmuştur. moderatörleri son derece iyi tiplerdi. lakin yazarlarını bir türlü ellerinde tutamadılar. bir keresinde estranged nickli moderatöründen mesaj gelmişti nerelerdesiniz ne için yazmıyorsunuz diye. aslında o kadar da uğraşırlardı yazarlarını kaybetmemek için.
her ne kadar eski gücünden uzak olsa bile, online yazar sayısı guiza nın gollerini geçmese bile hala kalitesinden ödün vermeyen sözlüktür. piyasadaki sözlüklerin seviye olarak çatı konumunu kimseye kaptırmayacak gibi gözükmektedir hala.
nihayet yenilenmiş ve eskiden olduğu gibi ekşi sözlüğün tek rakibi olarak kendini göstermiştir.

Yeni hali;

http://www.zamane-sozluk.com
YENi YAYIN HAYATINA flaş BiR SiTE OLARAK GiREN SOZLUKTUR. ESKi HAVASINI KAYBETTiKTEN SONRA BiR DAHA YAKALAYAMAMIS VE AKTiViTELERiYLE EN ESKiYE DINMUS FORUM,SOHBETZBLOG GiBi SAYFALARI YENiDEN AÇMISTIR ÜNLÜ iNTEUS. COK iYi BiR YAZILIM BiLGiSiNE SAHiP BiR ADMiNi OLSA DA ViSTA ZAMANE SOZLUGE YAKISMAMISTIR. ZAMANINDA COK ONLiNE YAZAR VAR DiYE SiK SALLAYANLAR ŞiMDi GEMiYi iLK TERK EDENLER OLMUSTUR.

AYRICA ESKiDEN GOOGLE REKLAMLARI ALMAYACAKLARINI ACIKLAMISLARDI ARTIK ALMAYA BAŞLAMISLAR. GUNDE 200 ONLiNE YAZAR OLUNCA iHTiYAC DUYMUYOLARDI. HALBUKi ONLARDA BiLiYOLARKi GOOGLE REKLAMLARI TIKLAMALARLA KAZANILMAKTADIR. EGER EKSi SOZLUK BiLE YAPIYORSA SiZiN NE HADDiNiZEYDi SORUSU AKILLARA GELiYOR.DÖNMÜŞLER KENDi TÜKÜRDÜKLERiNi YALAMAYA DEVAM ETMEKTEDiRLER. BEN BUGUN BUNU GORDUM.
sunucusu yurtdışında olduğundan ekonomik durgunluktan etkilenmiştir. hastadır ama geri dönecektir.
an itibarı ile:

Zamane Sözlük test yayınına hoş geldiniz. *

Sözlüğünüz test süreci bittikten sonra sadece bu arayüzü kullanarak hizmet vermeye devam edecektir.

Test sürecinde bazı bölümler zaman zaman çalışmayacaktır. * Bu, bölümlerin hala kodlanmaya devam etmesinden kaynaklıdır.

Sitemize yapılan saldırıdan ötürü eski tasarıma erişim engellenmiştir.

Tasarım hakkındaki yorumlarınızı ve beklentilerinizi zamane sozluk un 2009 a yenilenerek girmesi başlığına yazabilirsiniz.

(bkz: lamerlerin gazabına uğramak)
şehrin gürültüsünden uzak, tenha ve sakin bir yerdir. yıkılmış bir kentin (zibidi sözlük) enkazı üzerine kurulduğu rivayet edilir.
an itibariyle can çekişmekte olan sözlüktür. ve haliyle yazık oluyordur. demiştim zamanında, "böyle yapmayın; batarsınız" diye.
toparlanmaya başlamış olan sözlüktür. hadi bakalım.
duygusuz takma adıyla benim de katkıda bulundugum olusumdur. yeniden düzeleceğine dair umudum yok denilecek kadar az, az denilecek kadar hiç. biliyorum can çekişiyor...

Sözlük icinde yasamadıgım duygu kalmadı. Sinir, öfke, aşk, hüzün, acı, keder, nefret, kin, korku... Ne hallerde yazdım yazdıklarımı. Tanrı aşkına biri söylesin şimdi bana, kim neden alıkoydu duyguları mı?
toparlanacağına inandığım sözlük. bekliyoruz...
özlenendir. özlense de affedilmesi güçtür. bir yenilenme süreci bu kadar mı ağır işler! hemen yarın açılsa da affedilmeyecektir. girilir, yazılır ama affedilmez.
çok güzel anılarımın olduğu uzunca bir süre yazdığım inanılmaz arkadaşlar ve hatıralar bırakmış,bir ara zıvanadan çıkıp tadımız ve dostları kaybettiğimizde uzak kaldığımız ve uzaklaştığımız mazinin en tatlı parçası sözlük.nerde çokluk savını doğrulamış olup bir ara çoluk ve ki çocuğunan tadımızı kaçırmıştır.ordaki büyüklerimizin bir kısmı ile hala görüşebilmek gibi hoş bir tat ve zirvedir muhabbettir anlatılmaz anılar bırakmıştır.he özlemekte miyim?evet özlemekteyim ama değişim hayatın onulmaz bir parçasıdır.her vakit insanın yanında zaman geçirmeyi seveceği insanlar çıkacaktır.şimdiki zaman buranın tadına bakmak denemek güzelleşmek gerekir.bakarsınız yine o günler değil yepyeni güzel günler görürüz yaşarız neden olmasın?enseyi karartmamak lazımdır.velfekat oradaki eski ekipten iki kişi bulsam burda voltranı neden oluşturmayalım?ben kaba etlerini oluştururum,kaşındığımız zaman kıç bölgesinde çıkan çıban olup kaşınmaya da razıyım.ama şimdilik fena gitmeyen uludağ sözlük ormanında da küçük neşeli bi bahçe olabileceğimize inanıyorum.geri dönmek istermiyim?yok sanırsam ne kadar güzel olsa idi de ekiple güzeldi,şendi,mutluydu.belki lise bitip üniversite başlaması gibi birşey,ben uludağ'a bir şans verdim,saolsun moderatörler 2-3 haftada yazar ettiler.hadi bakalım rastgele.hoşbulduk efenim...
yenilikçi bir sözlük ama formatıyla değil sahip olduğu yazarları şimdilerde üzmesi ile. burada gezinirken bile birçok eski arkadaşıma rastladım zamanında zamane sözlük bünyesinde kendi halinde yazan, okunan. rekabet onlara göre değildi. amaç sadece güzel güzel yazmak ve okunmaktı. diğer sözlükler tukaka değildi. ama bitti. neden olarak kendime sözlük ve yazarları arasındaki ilişkinin tıkanmasını gösterip durdum.
zibidi sözlük zamanında oldukça fazla arkadaş edindiğim oluşumdur.
belki hala tanırlar beni.
o zamandan yönetici olarak hatırladığım kişiler;

en başta; inteus
onun altındakiler; dumb, luciferhk, goril bas gibi kişilerdi.
özlenen sözlüktür.nokta.
ekşisözlükten sonra açılan ilk klonlardan* olmasına rağmen gördüğü ilgi git gide düşen, 20.12.2009 itibariyle 0 başlık ve ileti girilmiş olan sözlük..bi nevi sözlüklerin göztepesi..
kendisine gösterilen ilginin bu kadar azalmasında şüphesiz ki kötü tasarımın ve kullanışsızlığının etkisi çok büyüktür.
sayısız dostlukların kurulduğu, gerçekten özlenen mekandır.
kısa bir süreliğine mekan edinmiş olsanız dahi akıbetine karşı burukluk hissedeceğiniz sözlüktür.
seviyeli ve aklı başında havası özletir kendini.
buraya gelmeden önce geçerken uğradım yine bir hareket var mıdır diye de.. aynı ıssızlık, aynı terkedilmişlik, aynı köhnelik.. öyle köhne ki ordan çıkıp başka bir siteye girdiğinizde viraneden çıkıp bol ışıklı, insanların yoğun olduğu bir mekana geçmiş gibi hissediyorsunuz kendinizi.
çok sıcak bir günde herkes yazlığa gitmiş gibi. bitkisel hayatta yaşar gibi. depresyona girmiş gibi. nedir bu kardeşim, anın mı var mekanda, yoksa "battık ama baba yadigarı işte kapatamıyoruz" mu diyorsun?
canlandırmayacaksanız kökten kapatın kardeşim şunu, gözümüzün önünden kalksın.
ekşi zözlük yazarları tarafından kurulmuş olan, bir zamanlar interaktif sözlük aleminde söz sahibiyken bugün private, birebir sözlük gibi eski günlerini aratan sözlük.
bir sürü faşist ruhlu insan yüzünden zamanında herkesin kaçarak gittiği, haliyle günde 10 - 15 başlığı zor geçen dandik sözlük.
ekşi sözlüğe alternatif olarak kurulmuş zamanının başarılı bir oluşumuydu. sözlük zirveleri vs. her şey iyi hoş giderken sözlük içinde ankara ve istanbul tayfası arasında çıkan sorunlar neticesinde ve sözlüğü mod olan beceriksiz kişiler sayesinde yazarlarını kaybetmiştir.
işte bu yaprak dökümü sonrasında bile kendi içinde oldukça düzeyli, kaliteli yazarlarıyla yola devam etmeye çalışmış ama inteus'un zaman problemi nedeniyle kapatılıp gitmiş ama hafızalarda hoş anılarla hatırlanacak olan sözlük. şimdilerde tekrar yeniden canlanmaya çalışıyor ama nafile. ve evet dün taşşak geçtiğimiz uludağ sözlük, itü sözlük bugün zamane sözlüğün çok çok ilerisindeler.