bugün

http://zamanesozluk.sozlukspot.com/ adresinden yoluna devam eden, eski zamane sozluk nickli kullanıcıların buluştuğu mekan olma yolunda.
tamamen bitmiş bir hikayedir. oyun sitesine dönüşmüştür. son halinden, hiç bir şekilde yazılan entryleri yedekleme ihtimali kalmamıştı. ikibin küsur entry, bir o kadar arkadaş, gençlik yılları dile kolay. çok yazık oldu.
artık oyun sitesine dönmüş, şarlatan inteus'un iyice kendini belli ettiği sözlüktür veya satılmıştır; yazıktır insanın anıtkabir'inin yıkılması gibidir.
eski yazar arkadaşlarımı burada görünce çok sevindiğim sözlüktür.
adı eskisi gibi zibidi sözlük olmuştur. yazar alımları başlamış efsanedir. bakalım küllerinden doğabilecek mi.
Çaylakları beklemekten mafi perişan eden bir yapı oldu bu sözlük.
az önce baktığımda yeniden hizmete girdiğini gördüğüm sözlüktür. o sözlükten sonra açılan sözlüklerin haddi hesabı belli değil. ama yerini doldurulabilmişte değil.
yeni yıl ile beraber, yeniden hizmete girecek sözlüktür. heyecanla bekliyoruz.
sağlam arkadaşlıklar kurmama aracı olan sözlük.miadını tamamlamıştır.**
hakkinda günah çıkardığım sözlük.
(#12125868)
kullanışlı olmayan sözlük.
copy paste yoluyla bazı sevilen hoşa giden başlıkların sahibine bile sorulmadan uludağ sözlüğe yazıldığına şahit olunan sözlük. Bugüm rastladım ve çok üzüldüm. bari noktasına varana kadar kopyalamasaydın be dostum...üstelik kopyalayanı da çok iyi tanıyorum, neyse...
tıpkı birebir sözlük ve nedir net gibi eski günlerini aratan, bugünlerde pek bi durgun sözlük.
içinde bulunduğu hali ile eski dostunu üzen sözlük...
ekşi sözlüğe alternatif olarak kurulmuş zamanının başarılı bir oluşumuydu. sözlük zirveleri vs. her şey iyi hoş giderken sözlük içinde ankara ve istanbul tayfası arasında çıkan sorunlar neticesinde ve sözlüğü mod olan beceriksiz kişiler sayesinde yazarlarını kaybetmiştir.
işte bu yaprak dökümü sonrasında bile kendi içinde oldukça düzeyli, kaliteli yazarlarıyla yola devam etmeye çalışmış ama inteus'un zaman problemi nedeniyle kapatılıp gitmiş ama hafızalarda hoş anılarla hatırlanacak olan sözlük. şimdilerde tekrar yeniden canlanmaya çalışıyor ama nafile. ve evet dün taşşak geçtiğimiz uludağ sözlük, itü sözlük bugün zamane sözlüğün çok çok ilerisindeler.
bir sürü faşist ruhlu insan yüzünden zamanında herkesin kaçarak gittiği, haliyle günde 10 - 15 başlığı zor geçen dandik sözlük.
ekşi zözlük yazarları tarafından kurulmuş olan, bir zamanlar interaktif sözlük aleminde söz sahibiyken bugün private, birebir sözlük gibi eski günlerini aratan sözlük.
kısa bir süreliğine mekan edinmiş olsanız dahi akıbetine karşı burukluk hissedeceğiniz sözlüktür.
seviyeli ve aklı başında havası özletir kendini.
buraya gelmeden önce geçerken uğradım yine bir hareket var mıdır diye de.. aynı ıssızlık, aynı terkedilmişlik, aynı köhnelik.. öyle köhne ki ordan çıkıp başka bir siteye girdiğinizde viraneden çıkıp bol ışıklı, insanların yoğun olduğu bir mekana geçmiş gibi hissediyorsunuz kendinizi.
çok sıcak bir günde herkes yazlığa gitmiş gibi. bitkisel hayatta yaşar gibi. depresyona girmiş gibi. nedir bu kardeşim, anın mı var mekanda, yoksa "battık ama baba yadigarı işte kapatamıyoruz" mu diyorsun?
canlandırmayacaksanız kökten kapatın kardeşim şunu, gözümüzün önünden kalksın.
sayısız dostlukların kurulduğu, gerçekten özlenen mekandır.
kendisine gösterilen ilginin bu kadar azalmasında şüphesiz ki kötü tasarımın ve kullanışsızlığının etkisi çok büyüktür.
ekşisözlükten sonra açılan ilk klonlardan* olmasına rağmen gördüğü ilgi git gide düşen, 20.12.2009 itibariyle 0 başlık ve ileti girilmiş olan sözlük..bi nevi sözlüklerin göztepesi..
özlenen sözlüktür.nokta.
zibidi sözlük zamanında oldukça fazla arkadaş edindiğim oluşumdur.
belki hala tanırlar beni.
o zamandan yönetici olarak hatırladığım kişiler;

en başta; inteus
onun altındakiler; dumb, luciferhk, goril bas gibi kişilerdi.
yenilikçi bir sözlük ama formatıyla değil sahip olduğu yazarları şimdilerde üzmesi ile. burada gezinirken bile birçok eski arkadaşıma rastladım zamanında zamane sözlük bünyesinde kendi halinde yazan, okunan. rekabet onlara göre değildi. amaç sadece güzel güzel yazmak ve okunmaktı. diğer sözlükler tukaka değildi. ama bitti. neden olarak kendime sözlük ve yazarları arasındaki ilişkinin tıkanmasını gösterip durdum.
çok güzel anılarımın olduğu uzunca bir süre yazdığım inanılmaz arkadaşlar ve hatıralar bırakmış,bir ara zıvanadan çıkıp tadımız ve dostları kaybettiğimizde uzak kaldığımız ve uzaklaştığımız mazinin en tatlı parçası sözlük.nerde çokluk savını doğrulamış olup bir ara çoluk ve ki çocuğunan tadımızı kaçırmıştır.ordaki büyüklerimizin bir kısmı ile hala görüşebilmek gibi hoş bir tat ve zirvedir muhabbettir anlatılmaz anılar bırakmıştır.he özlemekte miyim?evet özlemekteyim ama değişim hayatın onulmaz bir parçasıdır.her vakit insanın yanında zaman geçirmeyi seveceği insanlar çıkacaktır.şimdiki zaman buranın tadına bakmak denemek güzelleşmek gerekir.bakarsınız yine o günler değil yepyeni güzel günler görürüz yaşarız neden olmasın?enseyi karartmamak lazımdır.velfekat oradaki eski ekipten iki kişi bulsam burda voltranı neden oluşturmayalım?ben kaba etlerini oluştururum,kaşındığımız zaman kıç bölgesinde çıkan çıban olup kaşınmaya da razıyım.ama şimdilik fena gitmeyen uludağ sözlük ormanında da küçük neşeli bi bahçe olabileceğimize inanıyorum.geri dönmek istermiyim?yok sanırsam ne kadar güzel olsa idi de ekiple güzeldi,şendi,mutluydu.belki lise bitip üniversite başlaması gibi birşey,ben uludağ'a bir şans verdim,saolsun moderatörler 2-3 haftada yazar ettiler.hadi bakalım rastgele.hoşbulduk efenim...