bugün

enteresan bir insan tipidir. çoğu olayda olayda olduğu gibi fikir sahibi olmadan zikir sahibi olur bu insan.
(bkz: chp tipi muhalefet anlayışı)
eksik bilen insandır.
cumhuriyet'in bedava dağıtılması gibi değildir.
zaman gazetesi bedava dağıtılmaz, bir eve 3-4 adet girer ancak parası, paralı abiler tarafından önceden verilmiştir.

israfın bini bir paradır yani...
(bkz: aa benim lan bu)

(bkz: cany13)

daha beteri için;

zaman gazetesninin tirajının tamamının parayla satıldığını zanneden insan.
mecburen cemaat dersanelerinden birine gitmiş bir insan olarak neyin ne olduğunu görmüş olan insandır. her sabah merdivenlerde elime tutuşturulan ikinci kata çıkmadan basamakta bıraktığım bedava gazeteler, defalarca hayır dememize rağmen evime de ücretsiz olarak gönderilmiştir. hatta üç ay ücretsiz abonesiniz devamını isterseniz ücretlisiniz diyen yetkililer altı ay boyunca ücretsiz gönderime devam edip bıktırmışlardır. bu tutumu muhalefet partilerin hayal ürünü olarak yaymak saçmalıktır. hadi ordan lan diyorum kendilerine.
doğru bir iddiadır. Posta kutularına, kapı önlerine bedava bırakılır. Hasbel kader alırsanız, ertesi gün yine birileri tarafından aynı yere bırakıldığını görürsünüz.
Dershanenin kapısının önüne bir yığın konuluyor.
isteyen öğrenciler ve yoldan geçenler istediği sayıda alabiliyor.
istanbulda fatih kolejinin pansiyonunun merdivenlerine bir yığın konuluyor.
Herkes alıyor, artıyor bile.
cemaatin yapısından zerre haberi olmayan insandır. cemaate paraı girmeyen hiç bir şey cemaatten çıkmaz.
parasını verirsiniz evinize gazete gelmeyebilir. bu olur ancak bedavaya gazete dağıtımı. emin olun cemaati çok az da olsa tanısanız bunun asla olmayacağını bilirdiniz.
dersanelerde vs. kapıya bırakılan gazeteler; dersanedeki her öğrenci yıl boyu zaman deneme sınavlarına girmek için zaman aboneliğine başvurur. yani dersanelerdeki her öğrencinin orda bir gazete aboneliği vardır yani.
(bkz: biliyorsan konuş alim sansınlar. bilmiyorsan sus adam sansınlar.)
her hangi bir Dersanenin önünde yığılıp halka bedava dağıtılan başka bir gazete görmedim.
gerekçesi ne olusa olsun bedava dağıtılıyor.
her zaman bedava alıp okuruz.
Cübbeli hoca da arada bedava dağıtılan gazete den bahseder.
Dağıtılıyor, bedava alıyoruz, bunda bir şey yok.
teşekkür ederiz bedava dağıtanlara.
(bkz: bedava dağıtılan gazeteler)
türkiye'de yaşayan insandır çünkü gerçekten bedava dağıtılmaktadır.
para ödemediğim halde her gün posta kutuma zaman gazetesi bırakıldığına göre ben zaman gazetesinin bedava dağıtıldığını sanan insanım. evet evet o kişi benim.
(bkz: benim la bu)

bu gazeteye para ödeyen de mi var lan yoksa?
evet itiraf ediyorum o kişi benim;
zira her sabah apartmanın girişinde duvarın dibinde onlarcasını görünce bedava dağıtılıyor sanıyordum.
(#10701465) nolu entry de olduğu gibi tecrübe edildiğinde gerçeğin farkına varan insandır. sanan insan tanımı ancak bu gazeteyi satın alanların kendilerini avutma cümlesidir.
ısrarla hata yapan insandır.

ulan ne çok eksi almışım şoke! oldum. her neyse.
bu arkadaş gayet güzel açıklamış.
(#9332403)
her ay sonu gelinir para alınır. yanılan insandır. çatır çatır alırlar parayı.
Bu nasıl bir gazeteymiş böyle , hergün 1 milyon tane bedava dağıtılıyor ama hergün bunu yapmaya gücü yetiyor diye sorulacak insandır.
(bkz: zaman gazetesi/#16029103)

cemaatçi kekoların "açıklanamaz gerçekler" takıntısına da hastayım... bunu diyince karşılarındaki cahil yarım akıllıları mat edebiliyorlar çünkü çoğu zaman.

-bi milyon bedava dağıtılıyor da nasıl oluyor da batmıyor abdülgaffar?
-yımırtaya can veren rabbimin hikmeti işte feyiz ağabey
-haklısın bi çay koy!
zengin bir cemaatçi çıkıyor günlük 100-200 tane alıyor sonra da evlere iş yerlerine dağıtılıyor. buna da 1 milyon tiraj yaptı deniyor. günlük bayi satışı ise 20000.
4 sene önceye kadar yaşadığı ilçenin belediyesinin önünde gazete bayisinde satılır gibi boy boy dizilmesine şahit olan insandır. gazete bayisinden farklarıysa tek tip gazete bulundurması ve ücretsiz dağıtılmasıdır efenim.

(bkz: okuyun okutun)
yer: izmir buca
adres: yeşilmeram sitesi b blok...

aparmtanda 30 daire var. 20si öğrenci evi...hemen hepsiyle çok iyi arkadaşız...hiçbiri cemaat tatfasından falan değil zaman gazetesi okumazlar... ama her sabah apartmana 20 adet gazete bırakılır... haliyle alabilen alır. çünkü zaman gazetesi üzerinde yemek yemek için en ideal kağıt yapısına sahiptir.

4 yılda bir kişi bile kapımızı çalmadı amk bu gazeteler nereye gidiyor falan diye.

demek ki neymiş? zaman gazetesi bedava dağıtılan bir gazeteymiş... peki nasıl?

yeşil sermaye zenginlerinden biri olduğumu varsayın... zaman gazetesine diyorum ki bana 100 üyelik ver ahan da bu da paran. o yüz gazeteyi dağıt...

işte böyle...yani parayı yeşil sermayenin zengin ettiği sermayedarlardan alıyorlar...
Tamamının parası ödendiğine göre ortada bedava birşey yoktur.