bugün

ne zaman kendisini okusam, ne zaman dinlesem şiirlerini aşık olurum ben. yani oyle birisine değil, mutlak leylaya. neşet ertaş gibi aşık olurum, ahmed hamdi tanpinar gibi dolarim, ferhan şensoy gibi siktir ederim, cemal süreya gibi gülerim ve ahmed arif gibi 3 paket nikotin ile dolar ciğerlerim.

ben ne zaman kendisinin şiirlerini okusam özlerim. ellerim tutmaz bardağı, gözlerim gider telefona, bir müzik gelir uzaktan, acaip muzeyyen senar..

biliyorum yıllar gececek, aylar gececek tüm bü harikulade hareketler, reklam filmleri, diziler unutuluverecek ama kagida yazilanlar kalacak. tıpkı zamanında tüm şairlerin çiğliklerinin unutulduğu gibi. şiir bir ödüldür insanlara ve kimse değil, hiç bir şey değil ama şairler şiirleri ile hatırlanır uzak zamanlarda.. benim için çoktan attila ilhan'ın yanındadir yeri, çoktan özdemir asafın hüznüne ulaşmıştır, ümit yaşar bekler öteki tarafta kendisini hasretle..

ben ne zaman aşık olsam, bir yılmaz erdoğan şiiri ağlatır beni..
yönetmen yılmaz erdoğan başarılıdır. filmin kralını çeker ve parasını kazanır.

şair yılmaz erdoğan başarılıdır. en romantik aşk şiirlerini yazar ve romantizmin dibine demir atar.

komedyen yılmaz erdoğan mı ?

kötü. evet çok kötü. özellikle bilinçli şekilde espri yapmaya çalışırken fazlasıyla kasıyor kendini. geçmiş stanp up gösterilerini izleyenler de iyi bilir ki yılmaz erdoğan tek başına güldüremez.
bi değişik yürüyen adam.

önceden severdim kendisini, şimdilerde çoh itici bi hâl aldı gibime geliyor.
bazen şair, bazen yazar, bazen komedyen, bazen tiyatrocu, bazen oyuncu, bazen şarkıcı... kısacası hayatın ta kendisi... hiçbir ifadesi yoktur ki önyargılarınızdan uzak baktığınızda kalbinizi teslim etmeyeceğiniz... iyi ki varsın.
ferhan şensoyun kapısından kovduğu mükremin.
mükremin çıtır olarak kazandığı, sevgi ve hoş görünün ardına sığınarak, kimlik siyaetinin anasını sikmiş yazar, artiz falan filan.
kendinden fazlaca emin olan çarpık bacaktır.
organize işler filmi ile beni benden alan komedyen. cem yılmaz ile kıyaslanamaz çünkü onların espri tarzı çok farklı.
Bkm'nin kurucuları arasındadır
Vizontele
Vizontele Tuuba
Organize işler adlı sinema filmlerinin senaristi ve başrol oyuncudur
Bir demet tiyatro adlı tiyatro tadında uzun soluklu bir tv dizisinin yazarı ve başrol oyuncusudur.
Otogargara
Sen hiç ateş böceği gördünmü(bu tiyatro oyununda oyun sonunda sahneye çıkar)
Kadınlık bizde kalsın
Bana bir şeyhler oluyor
Haybeden gerçek üstü aşk
Cebimde kelimeler(tek kişilik standap gösterisi)isimli oyunları yazarı ve başoyuncusudur.
Son dönemde "çok güzel hareketler"isimli bir yapımla kanal d her pazar öğrencileriyle izleyici karşısına çıkar
Bir zamanlar telsim reklamında bir çocuğa(sonra o çocuk vizontele tuuba da yer alır)ayakkabısını boyatarak bayağı karşımıza çıkmıştır.
çok güzel şiir yazar ve çok ta güzel okur
(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=fCrxuboGJs8)
eskiden hep ısınmaya, sevmeye çalıştım bu adamı ama olmadı, sevemedim bir türlü. yaptığı işler, şiirleri hoşuma giderdi ve gördükçe kendisini sevmek isterdim onu ama bir türlü sevemedim.

şimdi tanıyorum kendisini, neden sevmediğimi biliyorum ve iyi ki sevmiyorum, oh.

ps: hakkını vermek lazım tabi, işini iyi yapıyor.

tiyatrocu.
bizim evde kendisinin halen mükremin abi kalıbından çıkamadığını gördüğüm kişidir.
ev ahalisinden biri geçen gün vizonteleyi görünce tv de "aa mükremin abinin filmi değilmiydi bu?" deyiverdi. "yok" dedim "deli emin in filmi bu".

insanın dinledikçe dinleyesi gelen şiirlerin altına imzasını atması da ayrı bir maharetidir.

yalnız o çghb programının girişinde 13 yaş ve altı çocukları bir süzgeçten geçirip içeri aldırırsa daha bir sempatimizi kazanacaktır.
--spoiler--
zekidir ancak köylüdür.
--spoiler--
(bkz: köylü milletin efendisidir)
Facebookta "pekaka Leşlerine Şehit Diyen 'yılmaz erdoğan'ı'' kınıyoruz" adında grup kurulmasına sebep olan şahsiyet...

Sen hiç vatan haini gördün mü?
Biz senin Türkiye Cumhuriyetini sevebilme ihtimalini sevdik...
pkklı orospu çocuklarına ''şehit'' unvanını yakışık gören boş kişilik. çaktırmasa da pkk yandaşlığı bariz ortada. standuplarında tsk'yı gülünç duruma düşürmeyi çalışıp,asker üzerinden oynamayı iyi bilen kürt milliyetçisi. ama bunlar beyhude gün gelecek yılmaz erdoğan'da türk milletinin tokadını esaslı yiyecek!
Hakkari doğumlu tiyatrocu, şair, yönetmen, oyuncu çok güzel hareketlerin hareket memuru.
soğuk ve şehirlerarası otobüslerde çocuk olmaktan vazgeçenler,
sıcak ve terli apışaralarında solcu olmaktan vazgeçtiler.
(bkz: çok güzel hareketler bunlar) sebebiyetiyle bünyelerde hayret ve utanç karışımı duygulara yol açan kimse.
zekidir yeteneklidir ama sevimsizdir. hiç geçmeyen bir asabiyet hali ile etrafındakileri sürekli azarlaması sinir bozucu.
en çok takdir ettiğim yönü, güneydoğudaki gençlere tiyatroyu sevdirmesi...
şiir yazmasını ya da yorumlamasını ciddi ciddi becerebilen adam.
kim ne derse desin, harika şiirlere imza attığı bir gerçek!
* o-- * ------ * ----*--- * ---- * *

hakkari'de duyuramamış sesini istanbul'a taşımış bedenini, toplasan bir insan bile değil zırtodur kendisi. * şaşırmak söz konusu değildir, zira bu ülkede hırsızlar bile %46 lık bir oranla iktidara gelebiliyor.
aklınız götünüzde gezsin amıha koyim. süpersiniz
sıradan cümleleri sıradanlıkdan çıakrıp güzel anlam katan en baba adam.
2 dönemdir iktidarda bulunan ayrıca pek çok şeyi değiştirebilen ve bir demet tiyatro ile azımsanmıcak başarı yakalayıp vizontele ile farklı,güzel işler yapan insanı aynı anda eleştirebilen bünyeye yılmaz erdoğanın veya iktidar partisinin yapabileceği birşey yoktur. köprüden önce son çıkıştan kaçmalı güzel işler yapmaya devam edilmelidir.
Hayatı, bir başkasının pantolonu gibi, küçültülmüş,
daraltılmış... ilk sahibinin o pantalonla yaşadığı şeyler,
yani pantalonu pantalon yapan anılar, bazı ilkbahar
bereleri yüzünden yapılan yamalar, ter tüketen
yazlar... Hepsi daraltılmış... Yaşananlara bir beden
büyük geliyor artık hayat...

dizelerinin yaratıcısı.

bu kadar gerçekçi yazmayı nasıl başarıyor anlamış değilim.
bugüne kadar hiç bir şehit töreninde bulunmamış,

hiç bir şekilde çatışmada şehit düşen türk askerlerine "şehit" kelimesini ağzına almamış,

şiirinin birinde "bir ülkeden iç ülkeye" tabirini kullanmış,

terörü sanki iki devlet arasındaymış gibi "savaş" olarak ifade etmiş,

Amcasının oğlu erdal erdoğan pkkdan ayrılıp dönmüş, http://www.milliyet.com.t...06/10/13/son/sontur32.asp

halk deyimiyle tiyatrocu, romantizm ustadı, komik adam!

çok güzek hareketler bunlar! gerçekten...