bugün

türkiye ekonomisinin 2010 yılında yüzde 8 büyüme beklenmesine rağmen bu ekonomik büyümeden yeterince pay alamayan kesimdir.

yüzde 8'lik ekonomik büyümede büyük pay sahibi olan çalışan kesim ekonomik büyümeden yeterince pay alamadığını iddia etmektedir.

ayrıca yüzde 8'lik ekonomik büyümenin altyapısını oluşturan , fabrikalar da emek sarfetmiş ve emekli olmuş kişiler de büyümeden yeterince pay alamadıklarını söylemektedirler.
örnek ben..
(bkz: büyüyor da bana mı büyüyor)
sessizce veya seslice indiregandi yapana büyüyor,bizim cepteki 10 liraların yüzde 8i birikiyor birikiyor unu-akıtanların neyim cebinde toplanıyor.
--spoiler--
ülkemizde kişi başı milli gelir 10.000$'a yaklaşmış. benim cebimde 10
ytl var. kim hakkımı yiyorsa haram olsun!

by itiraf.com
--spoiler--
edit:bunun nesine eksi verdin arkadaş
bunu çok kafasına takmaması gereken kesimdir. ondan pay alamazlarsa yaşadığımız überileri akp demokrasisi ile mutlu olabilirler. bardağın hep dolu tarafına bakmalı değil mi ?
ulkesi icin calisamayan kesim.
türkiye'de ki ekonomik büyüme ne yazık ki görsel bir büyümedir. yani bunu en güzel şu şekilde anlatabilirim, bedenimizde mutluluk hormonu eksik diyelim ne yaparsınız depresyona girersiniz depresyona girince ne yaparsınız, gidersiniz psikologa yazdırırsınız xanax, lustral. bu hormonu dışardan alırsınız mutlu olursunuz. bedeniniz hormonu üretmediği gibi ilaçların yan etkisi hızla bünyenizi yıpratır, ama mutludursunuz, sunni bir mutlulukyaşarsınız. depresyon sürecini atlattıktan sonra ilaçlar kesilir tekrar dibe vurursunuz.

işte türkiye'nin şuanki hali buna benzer, ülkemizdeki bir çok şey kendi irademiz dışında değişmekte. ab uyum yasaları, abd nin istekleri, islami baskı derken toplum olarak depresyona girdik. depresyon sürecini sakin geçirmemiz için bizlere psikiyatrimiz olan avrupalı ve abdlı uzmanlarımız islam ülkeleri sunni para gönderdi. banka hesaplarımızda görünen ama asla bizim olmayan para. hiç kimse kendini kandırmasın yaşadığımız kısa süreli kandırmaca süreci. allahtan milletim aptal değil de, sorgulamasını biliyor.
feyto cemaatine mensup olamamış biz zavallılar
ben, sen, o. biz, siz, onlar.
"aldığım duyumlara göre gsmh artmış. payıma düşeni istiyorum." diyenlerin oluşturduğu kesim.
büyüme falan ilginç işler bunlar.

şimdi domates sektörünü ele alalım. (sektör dedim dikkat ettiysen. adamlar fabrika maliyetine sera kuruyor artık)
şimdi domates fiyatları artınca, toplam işlem hacmi artığından sektör büyür. o büyüyünce ekonomide büyür. ama sen domatesi daha pahalı alırsın.

öyleyse büyüme o kadarda iyi bir iş değil. büyümedense üretim artışı yeğdir. alengirli bu işler hakkat.

bir kafa karışıklığı oluştu frkındayım. yani şunu irdelemek lazım. büyüme tamam da fiyat artışı kaynaklı mı üretim artışı kaynaklı mı. ona bakmak lazım. onu görmenin de bin türlü zahmeti var. neyse iki domates alıp çoban salata yapın keyfinize bakın.
eğitim için uğraşanlar.