bugün

evet sanırım dünyada bir tek türkiyede raslabilecek insandır. şimdi koşarak çıkma sebebi olarak acelesi vardır bir yere acil yetişmesi gerekiyordur bunların hepsine tamam ama bir insan allah aşkına şu meridveni koşarak çıkarken kaç saniye kazanır yani varacağı yere ışınlanarak ulaşmayı düşünmenin o merdiveni koşarak çıkarken yüz ifadesinin anlamı nedir benim düşüncem sadece ter içinde kalmak.
(bkz: yürüyen merdivende geri geri yürümek)
Evrimini hızla tamamlamak isteyen metro insansı maymunudur. Nafiledir. Çıktıkları yer bomboktur.*
ne zevklidir o merdivenlerden koşa koşa çıkmak. kendini sportif becerikli ve hıphızlı hissedersin. bir de "işi olan yoğun insan" portresi çizersin ki tadından yenmez.
ilk merdivende başın yukarı doğrudur. önünde yapışık yürüyen sevgililere "pardön" dersin ve aslında amacın koşmak da değildir.ilk yazılanların hepsini sizi kandırmak için yazdım. aslında pardon dedikten sonra "pok mu yetiştiriyo pardonmuş" demesinler diye koşmak zorunda kalıyor insan. yoksa manyak mıyım ben yürüyo merdiven ne koşacam.
o yavaş çıkışa sabır gösteremeyen insandır, hiperaktif de olabilir.
merdiven yerin yedi kat dibindeki taksim metro istasyonu gib ibir yerdeyse normal karşılanması gereken olaydır.
+ niye yürüyen merdiveni koşarak çıktın?
- ay, ne yapayım? çok acelem vardı; anca yetiştim.
beklerken sıkılan insandır; hiperaktifdir, acelesi vardır, zamana karşı yarışıyodur.

daha ne kadar beklicem arasana beni..

birde yürüyen merdiveni işgal edenler vardır sağlı sollu dururlar karışık, yürüyen merdivende sağda sıralı duralım ki koşanlara engel olmayalım dimi.
muhtemelen acelesi olan insandır. ama merdiven doluysa siz ve diğer merdiven sakinlerine çarpa çarpa çıkıyosa * öküz diye arkasından bağırmanıza sebep olur.
Kazanacağı 5 dakikaya bile ihtiyacı olan bir insana göre yapması en doğal bulunan davranış biçimlerindendir. Kuvvetle muhtemel, o sırada insanların kendisi hakkında ne düşüneceklerini bile önemsemez çünkü zaten sorunları vardır ve zaten önemli bir vazifeye yetişmektedir.
(bkz: tabakhaneye bok yetiştiren adam).*
insan evladının acelesi olmadığı halde, amaçsızca yaptığı eylemler bütünüdür.
saygı duyulması gereken insandır. Sonuç olarak Hızına Hız katmaya çalışmaktadır.
şimdi bunun yavaşlığına tahamülüm yok havalarındadır o zaman norma merdivenden çık ibne.
"hızlandırılmış merdivene biniyorum" diye kendini savunur. sanki tren aq.
aslında normal merdivenden koşarak daha çabuk çıkabileceğini düşündüğüm kişidir.
enerjik insandır tansiyonu şekeri kalbi sağlamdır ki bu enerji kendinde hissediyordur.
eğer bilerek ters yönde ilerliyorsa sırf adrenalin olsun diyedir.
bu sırada yürüyen merdivenlerde sakince duran insanları itiyorsa, tekme tokat dalmak istediğim insandır. arkadaş, madem o kadar acelen var, yan tarafta sabit medivenler var ve bomboş. oradan çıkıver bir zahmet.
Yuruyen merdivende bekleyen insanlara "ben sizden daha gucluyum, onemliyim, acelem var." mesajini herkezin icinden gecerek vermeye calisan ve bekleyenlerin tarafi nerde fazlaysa inadina orayi tercih eden insan toplulugu.