bugün

Yudum insanının adam olmama nedenleri ile aşağı yukarı aynıdır. (bkz: yurdum insanının adam olamama nedenleri)
(bkz: bastırılmış fast 2 furious duygusu)
normal neden: alkol, tedbirsizlik ve hızdır.

ama şu sıralar tek neden: gaza basayım, hava atayım, millet araba görsündür.
4 şeritli yolda 312461541 tane arabanın yan yana dizilmesi, yurdum insanının da onların hepsini aşıp işe yetişmek zorunda olması da yeterli bir sebep olabilir.
istanbul'un hemen hemen her yerinde iş giriş ve çıkış saatlerinde trafik aşırı derece yoğun olduğundan dolayı. trafik kazaları ya sıkışık trafikteyken gerçekleşmekte.

ya da trafik canavarı tam da trafiğin açıldığı yolun biraz rahatladığı sırada, gaza bas, gaza bas, kaç saattir bekliyosun zaten açığı kapatmalısın gibi komutlar vererek insan aklını çelmekte ve trafikte bitap düşen bünye bu baskılara daha fazla dayanamayarak bu psikolojik savaştan yenik ayrılır sonunda sağsalim evine varırsa ne mutlu kişiye.
(bkz: yeni başlayanlar için trafik canavarlıgı)
-ibreyi çekip youtube'a yükleme hevesi
-Yanlama sevdası
-Bakımsız araçlar
-Yetersiz eğitim
yanda sürekli şikayet eden bir kız arkadaş.
arabayı 360 derece döndürebilmek hayatının en büyük başarısı olmuş, erkeklik yapacam diye trafikte abes abes hareketler yapan dıllolardan kaynaklıdır. o götverenler bu sikimsi düşüncelerinden dolayı kendi canlarının yanında bir çok insanın da katili oluyorlar.

geçen mahallede gördüm bu itlerden birini, drift yapmaya çalışıyor kodumun sanayi çocuğu. "laaan" diye bağırdım, koştum da yetişemedim. zılgıtı yiyecekti şerefsizin dölü.
Düzene uyma güdüsü. düzen böyle bu gemide...
sabırsız olmaları.