bugün

görsel
görsel

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis 6 günden bu yana tüm ülkeyi kasıp kavuran orman yangınlarını "kabus gibi bir yaz" diye tanımladı ve "Yerleşim bölgelerine yakın ormanlık bölgelerinde bu yaz çıkan yangınlar şimdiye kadar görülmemiş bir kabus gibi" dedi.

https://t24.com.tr/haber/...kabus-gibi-bir-yaz,970792
Umarım "beter ol yunanistan" yazan aptallar falan olmaz. Yaklaşık 15 gündür bizim memlekette yanacak çimenlik bile kalmadı, biraz olsun insanlık kaldıysa geçmiş olsun diyebilirsiniz.
hani 20 uçakları vardı 6 gundur sonduremedıler yangınları.
Yunanların kendisi asla umrumda değil. Zaten onların halkı da bizden nefret ediyor. Sadece doğaya üzülüyorum.

Yardım isterlerse gönderilir. Ama dediğim gibi benim milletime ege bölgesi, Batı Trakya ve Kıbrıs'ta etmediğini bırakmamış bu millete ne olduğu zerre kadar umrumda değil. Bundan sonra böyle. Türk milleti sadece kendini düşünmeli. Enayi, salak, öküz muamelesi yapılan bizleriz!

Türkiye'ye karşılık beklemeden yardım eden Azerbaycan, Ukrayna, ispanya ve Güney Kore'ye minnettarım. Umarım ağaçlar ve hayvanlara daha çok zarar gelmeden yangın söndürülür.
Kimseye ne söyleyeceğini ve hissedeceğini dayatamazsınız. Yunan denince benim aklıma Kıbrıs'taki toplu mezarlar, mübadele zamanında girit'te soydaşlarımıza "defolun aşağılık Türkler" diye anırarak saldırmaları, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün memleketi Batı Trakya'nın onların işgalinde olması geliyor. Selanik, Gümülcine, iskeçe bizim toprağımız!

Ağaçlar ve hayvanlar için gerçekten çok üzülüyorum. Ama yalnızca o kadar.

Onlar çorlu tren faciasında "gebersin pis Türkler" deyip gülmüşlerdi. Asla unutmayacağım ve affetmeyeceğim.