bugün

Yoktur, olamaz, olması asla düşünülemez. ileriye dönük de öyle bir ihtimal görünmüyor.

Dipnot: bakın adam demedim insan dedim.

Edit: yanlış yaptığımı söyleyen herkes donuzlayabilir. Yozgatlı biri yüzünden evimi bırakıp kiraya çıktım. Kirada üstüme yozGatlı denk geldi 2 aydır uyuyamıyoruz. Eski patronum yoZgatlıydı canımı zor kurtardım. Daha geçen hafta bi kadın geldi 60 yaşında. Eşi de kendisi de yozgatlı. Kadın 15 dakka eşine sövüp tüm Yozgatlılara küfretti. istisnalar kaideyi bozmaz ama ben bir tane istisna bile göremedim.
Yanlış yaptın Serdar!
Her yerin otu ve boku olur.
Bir kenti tümden kötülemek aklı olanın işi değildir.
Birkaç ay önce sivas'tan istanbul'a dönerken yozgat üzerinden gelmiştik. Yozgat'tan ayrılmamız 3 saatimizi almıştı, nasıl bir trafik vardı anlatamam istanbul'da yok öyle bir trafik. O yüzden dolayı yozgat'tan nefret ediyorum.
mümkün değildir. geçmiş geleceğin aynasıdır.
(bkz: Çapanoğlu)

Yalnız Yozgatlılar o kadar da kötü insanlar değiller. Saflıkları var.

Sen Çorumluları tanımamışsın.
Serdar haklı dağılalım arklar.

Gerçi iç Anadolu tamamen bataklık ama neyse konumuz bu değil.
Her şehrin iyisi, kötüsü, adisi vardır.

insanları 10 numara olan şehir var mı?
iki tane pırıl pırıl Yozgatlı öğrencim oldu.genelleme yapılmamalı.
Gemide filminin meşhur repliğinde olduğu gibi "bakire kız nasıl orospu olur?" diyerek hayretle karşıladığım anlamsız düşüncedir. Yüzde sıfır olan ihtimaldir. Yozgatlı olan ve adam olan hiç kimseyi tanımıyorum.
Hatta sinemanın aykırı yönetmeni lars von trier’in bunu konu alan bir filmi bile var bkz. Dogville. Hiçbir film yozgat’ı bu kadar güzel anlatamazdı.
The Yozgat blues’e konu olmuştur.