Hali hazırda youtube'a giremeyen bir internet kullanıcısı kalmamış olsa da youtube'a erişimin hala engelli olması durumudur ki ben bu olayı hiçbir zaman anlayamadım! Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan kendisine bu sorunun yöneltildiği bir basın toplantısında "Ben evden youtube'a giriyorum" şeklinde cevap vermişti! Bu da bu olayın ne kadar ciddiye alındığının kanıtıdır sanıyorum. Youtube özünde sadece bir video paylaşım sitesi olabilir ama erişimin engellenmesi, bu konuda yapılan toplantılar ülkemizin adını kirletmektedir ve hiçbir sorunu çözmemektedir. Zira Atatürk aleyhinde video paylaşmak isteyen her hangi bir türk düşmanı bunu yine yapabilmektedir ancak dns değiştirme olayı olmasa biz buna hiçbir cevap veremeyecek hatta haberdar bile olamayacak durumdayız. Yani Dünyadaki her ulus bizimle taşak geçebilir, biz görmediğimiz sürece sorun yoktur şeklinde bir deve kuşu mantığı ile kapatılmıştır youtube ve açılmamakta da ısrarlıdır. Hoş ne kadar doğru bilemem ama bir ara google da kapatılacak diye bir dedikodu dönüyordu internette! Sonuç olarak bu bir sorun değildir. Çünkü; Başbakan evinden youtube'a girebiliyor.
saçmalıktır .
sitedeki uygunsuz videoların bloke edilmesini düşünemeyip, siteyi yasaklayan bir ülkede pire için yorgan yakmaya devam edilmesidir. Herkesin çatır çatır girmeye devam etmesinden dolayı pek bir anlam ifade etmeyen durumdur.
yazın otelde çalışırken bir ingiliz bana youtube'a girerken çıkan yazıyı gösterdi ve "bu ne demek?" dedi. "siteye girmeniz ülkemizde yasaklandı" dedim. "neden?" dedi. verecek cevap bulamadım kadına. ülkemiz için bir utanç kaynağıdır bence bu olay. demokrasi, fikir özgürlüğü diyorlar ama yaptıklarına bakın bide.
sitedeki uygunsuz video lar için kıyameti koparıp ardından binbir türlü hile ile yasaklanmasına sebep olan şahısların girmeye çabaladığı video paylaşım sitesi.

yakında bu tarz sitelere bayanlar için ayrı erkekler için ayrı girişler yapılırsa şaşırmayın zira iktidarımız buna çok elverişli.

(bkz: harem selamlık web siteleri)
iktidarımızın sigara yasağından önce yürüttüğü faşizmdir.