bugün

kıçının üstüne oturma özlemi çekenlerin, yatıp da uzun uzun uyumaya hasret kalmışların ve yorgunluktan uyuyamayanların ağlama sebebidir. hepsi bir yana, insan bir de arada güzel haberler alıp sevinmeye bile vakti olmayınca ağlayacak bile gücü kalmıyor.

- hey hancı şarabım nerde kaldı?
+ haa!
kişinin yorgunluktan ne yapacağını şaşırmış olması demektir.
ağlamaya bile mecalim kalmadı sözlük. bu entryden sonra yere yığılabilirim..
Bıraksanız Abartmıyorum tüm gün uyuyabilirim ama yapacak çok isim var ağlamaya bile gücüm kalmadı allahım yardım et.
Güçsüzlerin tercih ettiğidir.
Çaresizliktendir.
Benim halimle tamamen zit durumdur. Kisiyi uykulara haster birakan durumdur.
Istesem bi seyler yaparim ama yapmiyorum. Canim sıkkın cunku.
Neyse boyle insanlar oldugunu da unutmustum.
Ayrica ben de cok yasaadim o durumu. Okul baslasin formasyondu tezdi kpss idi. Tam anlamiyla ... neyse anladiniz siz onu.
insanidir.sevinince ağla,üzülünce ağla,korkunca,aci cekince...hatta ileri gidiyorum en insani olan ağlma durumudur.
(bkz: uyumak isteyip uyuyamamak) zordur.
Benim o benim.herşeye ağlarım sevinince üzülünce daha daha bir sürü.durmuyorlar gözyaşları hiç.
Zon zamanlarda olan durumdur. Günde 13 saat ders çalışıp 3 saatlik uykuyla durmak. iğrenç.
(bkz: ağlamaya hali olmamak)
Şuan içinde bulunduğum durum. Yorgunluktan ziyade uykusuz ve bitkinim. Siz siz olun tek başınıza çocuk yetiştirmeye kalkmayın. Zira çok ama çok zormuş.
Bir diğer versiyonu;

(bkz: ağlamaya bile hali olmamak)
Hergün işten geldiğimde içinde olduğum durum, elimde olsa işten gelince sabaha kadar uyurum, sabah uyanınca duş ve geniş bi kahvaltı...
geçen gün trt belgeselde özel tim adlı programı izlerken tanık olduğum durumdur.

sat kursiyerler 350 kg'lik botu çok uzun bir mesafe boyunca taşıyıp hedef bölgeye yetişince yorgunluktan yere yatıp ağlamaya başlamıştır.

her birini doğurup, büyütüp adam etmeyi beceren ana babalarının ellerinden öperim. sağ olsunlar.
Spor elemelerinde rastlanan durumdur. seçme yaparken en sonda hepsi yığılıp ağlamaya başlıyor.
adamı deli eden hayat karşısında gün içinde parmak uçların ağrıyacak kadar yorulursun ve bi bakmışsın ağlıyorsun dediğim ibretlik durum.
(bkz: intikal)
konuşmaya dahi mecalin kalmayınca istemsizce yapılandır.
üzerine derin bir uyku...