bugün

yomango hareketi italyanin genovasinda 2001 yilinda düzenlenen g8 protestolarinin arkasindan baslamis.bu eylemden sonra sadece zirveleri degil gündelik hayattaki küresellesme ve tüketim karsiti olan sivil iteatsizlik hareketi olarak yomango hareketini yaratmislar.ispanyolcada 'caliyorum' anlamina geliyormus.türkce karsiligini da ben vereyim; kadinlar, alisveris manyaklari kadinlar 'mangoya hayir':P ya da calin ve hediye edin!. ilk ciktiklari zamanlarda canlarinin istedigi hersey onlarinmis gibi davranan bu gurup daha sonra fakirlere yardim amaciyla bu eylemlerini sürdürmüsler yanilmiyorsam.ayrica bunu yaparken pek de eyleniyorlarmis ama amac dedigim gibi eylenmek degil büyük sirketlere karsi durus politikasi sergilemek.hatta duyduguma göre sinema bileti calip yine fakirlere veriyorlarmis.Arjantin, Almanya, Şili, Meksika ve italya'da yomango adiyla eylemlerini sürdürüyorlarmis.biz de giriselim mi bu eylemlere? zaten ben hep yardim etmek istiyordum ama fazla param olmadigi icin bi cikis bulamiyordum.bu olusumu cok sevdim.haydi 'yomango' cular sesinizi cikarin!
güncel Önemli Başlıklar