bugün

fazla cesur ya da fazla aptal erkektir. güzel bir "yoo" cevabı verilip evine yollanabilir.
- tanışabilir miyiz?
+ tanışabilirsiniz tabi, bu köpeğim fifi , fifi bu öküzde bizim mahallenin abazanı.
uzaktan;
"eteğin olayım uçur beni,rüzgara karşı savur beni"
"tırmala beni kaşı beni" vb lafları sarfeden şahıstan daha insancıldır. nazik bir "yoo" cevabı daha uygun düşmektedir.
bir "k" harfinin bile çok görüldüğü erkek. *
(bkz: her genç kızın basına gelir)
ilginç yaşam formlarına bir örnektir. ne cesaret anlayamadım gitti yolda adını öğrendiğin kişiden bir medet ummak. ayrıca güzelliği ya da varsa dikkat çeken bir unsuru işte onu huyuna tercih etmek çünkü sadece dış görünüş için yapılan bir merasim bu ad öğrenme teklifi.

-özür dilerim ben sizi bir yıldır izliyorum da (tam çocuk devam edecekken)
-niye? hayır da yani niye? (oldukça ukala bir tavırla)
-şey çünkü ben yani en azından adınızı öğrenseydim?
-off! peki adım nazlı!

şimdi bu diyalogda güzel olan birşey var mı?
yoksa erkekler niye bunu yapıyorlar?
ah bi de bu erkeklerin yalancı tavırları yok mudur? delirtir adamı
-merhaba tanısabilir miyiz?
+hayır!
-bakın ilk gördüğüm an etkilendim sizden ve gercekten de daha önce hiç kimseye bu sekilde yanasmadım.
+gider misiniz?
-kimseye söylemedim daha önce diyorum!

var bunlar evet var. filmlerdeki gibi bi durumun olusmasını saglamaya calısıyorlar sanırım. hani olur ya erkek kızı begenir bi gül kapıp yanına gider büyük bir aşk tesadüfle baslar filan...

ama yemiyoruz biz efenim burdan duyrulur.
kendine guvenen erkektir, bayan tarafindan terslenip yavsak, yilisik, terbiyesiz vb. sifatlarla anilmasi muhtemeldir. genc adam cesaretini toplar, kolay kolay kimsenin kendine guvenip yapamiyacagi bir seyi, medeni cesaretini gostererek gunduz gozuyle yapar, odullendirilmesi gerekir, en azindan bayan kisi ismini soyleyebilir veya kibarca red edebilir ama yapmaz, tersler, azarlamaya kalkar. bir yerde oturup gozunu dikip 10 saat baksa, takip etse veya da yalarim diye laf atsa daha mi iyi olacakti. (bkz: turk kizlari)
cesaretini son anda toplamış erkektir. yoksa her baba yiğidin harcı değildir bunu yapmak.

tabii kızlar da haklı gerçi, öyle gidip damdan düşer gibi tanışabilir miyiz denilir mi? önce çaktırmadan takip edeceksin kızı. sonra arkadaş ortamını öğreneceksin yavaş yavaş. ortak bir arkadaşınız varsa tanışmak kolay ama yoksa en basit yollardan birisi sevdiğiniz bir kız arkadaşınızı ayarlayarak o kızla tanışmasını sağlamanız. daha sonra onlar birlikteyken nazik bir ifadeyle "merhaba tanışabilir miyiz" derseniz tabii "adım merve" diyecek ve işkillenmeyecektir.

(bkz: ölme eşşeğim ölme)

(bkz: böyle aşkın ızdırabını)

edit: sadece merve olanlara uygulandığını sandığı için eksiledi sanırım. fatmalar da tadabilir. evet. *
bunların başka versionları da var
- adınızı bağışlar mısınız?
- niye sizin yok mu ?
*
bu; tanışabilir miyiz dedikten sonra bayanların verdiği 'off!, hayır!, git başımdan!' şeklindeki cevaplarının ardından erkeklerin 'peki, özür dilerim, ama niye' şeklindeki cevaplara kadar ezberledikleri bir müsamere gibidir tahminen. çünkü ben tamam tanışalım diyen bir kız görmedim bugüne kadar. ha belki vardır ama muhtemelen diyalog orada sona erer:

e- pardon tanışabilir miyiz?
k- evet neden olmasın?
e- * eeee şey ben hüsamettin..
k- ben de aleynaaa..
e- * eee benim işim çıktı gitmem lazım!
k-*
"en azından bir şansımı deneyeyim" şeklinde düşünen erkektir.

cesur erkektir, kızın herhangibir terslemesi durumunda rezil olabilir, ama onu göze almıştır.

kızın o günkü ruh haline bağlıdır. sinirli, asabi ise veya çok sevdiği başka bir erkek var ise vereceği yanıt çok sert olabilir. eğer sakin, neşeli bir hali varsa bir de hoşlandığı başka biri varsa, tebessümle reddedebilir.

sakin, neşeli, hoşgörülü ve bir de erkek arkadaşı yoksa büyük ihtimal tanışacağınız ve daha sonraki günlerde muhabbeti ilerleteceğiniz ve ilerde çıkabileceğiniz kızdır...
yolda yanına yanaşan bir erkekle tanışacak herhangi bir kız olmayacağını hesaba katamamış olan erkektir.

- pardon yanlış anlamazsanız bir şey söylemek istiyorum
- buyrun
- biliyorum bunu söylemek çok basit kaçabilir ama size ilk gördüğüm anda aşık oldum ve eğer bunu söylemezsem sizinle bir daha karşılaşma şansım yok.
- ???
- güzelliğinizden çok etkilendim, tanışabilir miyiz ?
- teşekkür ederim ama hayır
- bir şans verseniz inanın pişman olmazsınız
- hayır dedim israr etmeyin
- isminiz
- berraksu
- bende berk..memnun oldum berraksu
- size iyi günler
- berraksu lütfen şu kartımı al eğer istersen bana bu numaradan ulaşabilirsin
- istemiyorum kart israr etmeyi bırakır mısınız
- ne tarafa gidiyorsunuz sizi arabamla bırakayım
- kadıköye ama minibüse binicem şurdan
- lütfen bende kadıköye gidiyorum birlikte gidelim
- taxii..
- hanfendi taxiye bende binebilir miyim

taxinin kapısı hızla kapanır ve taxi hızla uzaklaşır..yılışık arkadaş da orda kalır..
isimler dışında yaşanmış bir örnektir.
bunların evlenme teklif edeni vardır.*
+gittim söyledim canım ne var bunda.
o hemşireyi kim görse aynısını yapardı.
ama sözlüymüş...
kadın tarafında ürkek bir keçiye yaklaşır hissi uyandirmaktadir.

kadın keçi değildir.
sokakta yaş 16- 18 civarıdır . barda deişir 25- 30- 40- 45 gider böyle
Bunlara hey dostum senin sorunun ne diyerek cevap verilmelidir.
kızların ne kadar kro muamelesi yapsa da kendine güvenine allah gibi taptığı hasta olduğu erkek tipidir.

her akşam iş çıkışı elinde gülle aynı hareketi yapan yavşak fakat nazik bir erkekse.
30. gün kız " bu bana aşık o zaman ben bununla çıkayım" der çıkarlar efenim.
benden herseferinde ailesindeki bayanlarla ilgili ağız dolusu okkalı küfür yiyen abaza yaratık * *
bir arkadaşımın başına gelmiş olaydır. enteresan bir durumdur. o kişiye güven duyulmadığı için çelişkide bırakır.
+tanışabilir miyiz?
-bilmem. başarabilir miyiz bunu sence?
+en azından denemeliyiz bunu.
-kararsızım. boşver ya, kim uğraşacak şimdi.
+dalga geçmiyorsun di mi benimle?
-yav bi defol git artık.
amacı şu an için sadece tanışmak olan erkektir. Yemeyecek ya sizi. Çok Geçerli bir sebebiniz yoksa tanışın gitsin ne zorunuz var anlamadım.
Tanışabiliriz ama tanışmayalım dedikten sonra yanından yavaşça yürüyüp gidilen erkektir. Özgüvenini sevdiğim.
Topuklu ayakkabının topuguyla kafasinda iz birakin. Hatira olsun.
+ tanışabilir miyiz?
- hayırdır gardaş bi durum mu var?