bugün

yalakalarin yuksek makamlara getirildiginin kaniti.
özel yetenek yalama sınavıyla danışmanlığa getirilmiştir.
Gerçek mi değil mi diye baktım ama gerçekten danışmanı olmuş. Hatta danışman olmakla kalmamış "Başdanışmanı" görevine atanmış. Haber için (bkz: http://www.ensonhaber.com...mani-oldu-2013-07-09.html)
aşağıdaki diyaloglara gebedir.

yb: atam atam sizi telekinezi yöntemi ile öldürmek istiyorlar?
rte: tele ney?
yb: yani uzaktan etkileme yöntemi ile.
rte: kim etkiliyor beni? biz etkilemeyi iyi biliriz!
yb: yok efendim öyle değil. yani düşünce gücüyle sizi etkilemeye çalışıyorlar!
rte: biz ölmeyi de iyi biliriz. biz beyaz kefen ile yola çıktık. böyle danışmanlık olmaz jöle!
yb: hımm şu nasıl? gezi parkı olaylarını faiz lobisi yapmış diye yaygara koparalım.
rte: hımmm. faiz günah hem. göstericiler de içki içiyor onlar da günahkar. evet yapsa yapsa onlar yapmış olur. bu iyi.
bakanlık var boşta ister misin?
yb: sizin köpeğinizin salyasıyım. hüloooggggg!
günlerdir neden bas bas bağırıyor diyordum ben de. Meğerse atama bekliyormuş bizimkisi.

zamanında yerden yere vurduğun kişinin danışmanlığını yapmak.. biraz garip lan.
normal durumdur. yiğit bulutun yüksek ekonomi bilgisinden(!) yararlanmak istemiştir hazret.
ilk icraati şunu sağlamak olmuştur.

https://fbcdn-photos-e-a....75793527_1067989787_n.jpg
polat alemdar, hülya avşar vb. sanatçılardan(!) akıl alındıktan sonra, yiğit bulutun danışman olması normal olan durum.

osman altuğ hocanın danışman olması beklenemez. uygulanan üç kağıt ekonomisine "cuk" oturan kişi, yiğit bulut dan başkası da olamazdı.
sivilken kadrolu olmustur.
yağcılığı sonunda para etmiş adam. adam gibi adam olmanın pek de para etmediği bu ülkede- ki cidden para etmiyor, çulsuzun teki olup çıkıyorsun- para için, yani aslında indirgeyip olayı özetlersek para için - sonuçta her işi para için yapıyoruz- böyle bişey yapmasını gayet doğal ve mantıklı buluyorum. koştursun bakalım. uzaktan kalemşörlükten, yakın yalamşörlüğe terfi etmiş, tebrik ediyorum.
"öl dese ölürüm" diyen birisinin danışmanlık yapması ne kadar mantıklıdır, ne dersen onaylayan bir kukladan danışman olur mu?

etrafına seni alkışlayacak kraldan kralcılar mı olmalı yoksa bakın ama bir de şu yönüyle ele almak lazım diyecek, farklı pencereleri ve düşünceleri de sunacak, bazen acı gerçekleri çekinmeden yüzüne hem de gözlerinin içine bakarak söyleyecek biri mi danışman olmalı (olabilmeli)?

farkında mısın bilmem ama sen kendine danışman değil ne dersen onaylayacak bir noter atamışsın... (sanırım istediğin de buydu zaten!)