bugün

zayıf insanların bıdıbıdısıdır.

geril...geril... çak bi tane ağzına.
yiyorum yiyorum kilo alamıyorum diyen kişi ya yediğini yakıyordur ya da bir rahatsızlığı vardır. ben de bu kişilerden olduğumu düşünüyordum. gece yenen yemekler, sevgiliyle bir şeyler yerken onun bitiremediğine bile sulanmalar vs. yine de hep normal kilomun altındaydım. sonra şunu keşfettim. meğer sürekli dolana dolana ders anlattığım ve okulun içinde asansör kullanmadığım için yakıyormuşum. tatile girince aynı düzeyde yemek yemeye devam ettim ve tablo benim açımdan pek hoş olmadı. okul açıldığından beri yine yemeye devam ediyorum. öğrencilere "sessiz olun" demek bile birkaç lokma kesin yakıyor.
Ağzının ortasına terlikle vurulası yavşakların sarf ettiği söz. Götün yediği iki kaşık bişey. Sanırsın bi oturuşta beş tabak gömüyor. Dürüm söyleyip 2/3 ünü masada bırakıp kalkıyor. Bi de yiyorum yiyorum kilo alamıyorum diyor. Yavşak ibne.
(bkz: iyi bok yiyon)
Demek istiyor ki Kafamı duvara sürt kıvılcım çıkar.
bunu söyleyen zayıf arkadaş aslında yanılmakta ve kendini kandırmaktadır. metabolizmanız normalin çok çok üstünde çalışmıyorsa yemek yiyen her insan kilo alır.

peki yiyorum yiyorum kilo alamıyorum diyen zayıf insan niçin yanılmaktadır?

cevaplayayım. bu kişi günde en az 3, tavsiye edilen olarak da 6 öğün yemek yemesi gerekirken 2 öğün yemektedir. vücudu 8 saat boyunca aç kaldığı için yemek yediği öğünde de 1 ekmek ya da 1,5 tereyağlı iskender ya da 4 hamburger yediği için kendisini çok fazla yemesine rağmen kilo alamadığına inandırmıştır. hayır çok yemiyorsun, sadece bir öğünde çok yiyorsun.

yiyorum yiyorum kilo alamıyorum deyip kafa sikmeyin.
böyle diyenden korkacaksın
kendisi zayıftır ve yer
asla yanında durmayacaksın
kilolar sana girer*
bunu diyenler hep gizli obez olacak haberleri yok.
Ben senelerdir kepek ekmeği,kibrit kutusu kadar beyaz peynir hesabı yaparken ve senede en az bir defa sımsıkı diyet programlarına sarılırken,sabah kahvaltılarında 4-5 dilim ekmeği reçelli reçelli yiyen,yanına bir 5 bardak kadar bol şekerli çay içen,domatesi tuza bulayan,makarna/pialvla ekmek yiyen ve 3 doğum yapmasına rağmen dal gibi olan,yaz yaklaşırken ben paniklerken bikinisi ile güneşe uzanan,çatlak,selülit bilmeyen annemin durumudur.Şapka çıkarmıyor,sadece kıskanıyorum!
(bkz: yiyorum yiyorum şükretmiyorum)
Misal galatasaray.

Herifler yedikçe yiyor ama tık yok.
(bkz: iyi bok yiyorsun)
Yemiyorum yemiyorum kilo veremiyorum diyerek moralini bozabilirsiniz. ya da daha da g.tü kalkar ya da bambaşka şeyler olur. kafam karıştı şimdi. en iyisi ben bir şeyler yiyeyim.
sık sık kurduğum cümledir.

kıskanın dombililer.
Şu hayatta bende kıskançlık uyandıran tek insan modeli.