bugün

başa edit: öncelikle bu entryi okuduktan sonra internette daha fazla boşa Zaman geçirmeden işe koyulmalısınız, hiçbir şey için geç değil. Eğer gerçekten isterseniz başaramayacağınız hiçbir şey yoktur.

Ygsye 45-50 gün civarı bir süre kaldı, üniversiteye hazırlanan arkadaşlarımıza verebileceğimiz hayat kurtaran kısa sürede net ARTTIRAN yöntemlerdir. Sonuçta buradaki çoğu kişi bu yollardan geçmiş, tecrübeli kişilerdir.

Edit: yazılanların özeti,
1- bol deneme çözerek konuları taze tutmak.
Bol bol deneme çözün. Soru bazlı çalışmak en iyisi. Soru çeşitliliğini arttırın yani.
Sabah akşam deneme sınavı çözmektir. Zaman kontrolünü ve tecrübelerinizi taktiklerinizi geliştirecektir.
Liselilermi giriyor arkadaşlar sadece bu sınava lütfen düzgün şeyler yazın sacmalamayin.
lysye girdikten sonra çoğunuz keşke ygsye çalışmasaymısım, lys ye abansaymısım dıyeceksınız. AmA iş işten geçmiş olucak. Ygs dedıgın 30 - 40 günde halledilir , ama lysde başarı yapmak için 6 7 ay boyunca calısman gerekir.

EDiT : Ben kimse ne yaptı ne etti bilmiyorum ama ygs ye 45 güb bir çalışma ile girdim ve 30 bir sıralama çektim ama lysye girdiğimde ağzıma sıcıldı. Oysa ben o sınava 4 ay çalışmıstım.
Hemen her gün deneme çözmek ve eksik konularımızı belirleyip onlara çalışmak.
Deneme çöz.
Ve mucize beklemeyin olmuyor.
Hiçbir şey bilmiyorsanız paragraf ve inkılap tarihine çalışın (tm ler için diyorum) paragrafa çalışın derken her gün aksatmadan en az 20 soru çözün. 20 tane paragraf gelecek zaten. Şu saatten sonra da çıkıp çıkmayacağı bile belli olmayan kartezyen,mantık gibi konulara çalışmak yerine problem kasın. Tabi bunun içinde denklem, oran orantı gibi konularda temeliniz olması gerekir.
"bu saate kadar çalışmadıysanız çalışmayın kaportacıda işe başlayın"

herkesin kapasitesini aynı zanneden ve bi buçuk ayda ne kadar net artırılabileceğini düşünemeyen bu vizyonsuz herif nerde okuyor acaba çok merak ettim. bu eğitim sisteminde kesin en iyi okullardan birindedir amına koyduğum.

netleri artırma yollarına gelince çalışmak, çalışmak, daha çok çalışmaktır. yeni başlıyosanız günde 4 saat çalışacaktıysanız 6 saat çalışmanız lazım ki fark biraz daha kapansın falan böyle şeyleri düşünün ona göre çalışın. son gün bile çalışın, sınava giderken bile bir şeyler okuyun. illa ki sınavda karşınıza o son bir kaç gün öğrendiklerinizden bir tane de olsa soru gelecek. hem 1 netle binlerce kişinin önüne geçeceksiniz hem de o taze bilgiyi daha yeni öğrendiğinizi hatırlayıp son gün bile çalışarak çok karlı bir iş yaptığınızı fark edip sınav anında moralinizi yükselteceksiniz.

not: liseli değilim.
istediğiniz kadar çalışın gideceğiniz üniversiteler şimdiden belli.
Ya bilen bilmeyen konuşmuş. Öncelikle burda yazan şeyleri bi ciddiye almayın önce şunu hallet bunu şunu halletmeden bu olmaz vs. Silin kafanızdan çünkü tm ayrı sayısal ayrı bölümikisi için de yapacaklarınız farklı etki edecektir size. Benim fikrim gidin bi güvendiğiniz hocaya akıl danışın o da olmadıysa netleri yüksek insanları takip edin sorunnasıl çalışmışlar.
-Cozdugunuz deneme sayisini ve cesidini artirarak veya fem in kapsül kitaplarindan alarak bildiklerinizi sinavda uygulama seklinizi gelistirebilirsiniz.

-konu tekrari yaparken eger biyoloji, kimya gibi derslere calisiyorsaniz not cikararak calisin. Fizite de formulleri kucuk kucuk kagitlara yazip test kitabinizin basina yapistirabilirsiniz.

-son gunler yaklastigi icin dersanenizin soru sorma ofisleri dolu olacaktir o yuzden bir an once çözüp sorularinizi sorun. Her ogrendiginiz cozumun size arti bir net olarak gelecegine inanin.

-kafanizi karidan kizdan, erkekten, manitadan uzaklastirin veya sevgiliniz varsa onunla birbirinize destek olmaya calisin, birbirinizi calismaya tesvik edin.
Liselilerin merak ettiği sorudur. Gerizekalıysanız netleriniz artmaz. Boşa uğraşmayın. Bu ülkenin ameleye de ihtiyacı var.
Deneme çözün deneme. Hatta deneme çalışın tavsiyem fem den şaşmayın.