bugün

tıpkı eskimiş sarı mutfak bezini atıp da yenisini açtığınızda duyduğunuz yenilenmiş olmanın verdiği o hevesli huzurun yanında duyulan tuhaf rahatsızlık ve alışamamışlık benzeri histir. yeni sütyen için beslenen mutlu duygular eski sütyeninize olan vefanızla çatışır. eski sütyeniniz size boyun eğmişken yeni sütyen isyankar bir tavır takınır başlarda. eski sütyen göğüslerinizin biçmine, aralarındaki mesafeye, vücudunuzdaki duruşuna göre yeni bir form kazanmıştır. askıları sabitlenmiş, lastikleri sırtınızın ölçüsüyle uyumlu bir boya ulaşmış, hatta kopçası bile elinizin arkadan takış tarzına göre şekillenmiştir. ama yeni sütyen öyle mi? değil. memeye oturmaz, kopçası bir kerede takılmaz, askısının ölçüsü tutmaz, sırt kısmı sıkar. kısacası yeni sütyen her ne kadar göğüslerinizi eski sütyenden daha güzel gösterse de rahatsızlık verir, size hoyrat davranır, illa benim dediğim olsun der, ben senin bildiğin sütyenlerden değilim der. siz onun huyuna gitmezseniz o sizin huyunuza hiç gitmez, birbirinize hiç alışamayabilirsiniz. hatta zamanla birbirinizden soğuyabilir, sonunda küsüşebilirsiniz. o yüzden yeni sütyen streslidir, eski sütyeni aratır. gel gör ki eski sütyene geri dönmenize de razı olmaz, her aynaya bakşınızda kandırır sizi onun olmanız için, ikna eder. güzeldir yeni sütyenin verdiği rahatsızlık hissi, yeni sütyeninizle eski sütyen dostluğu kurmanıza yardım eder.
atletteki koparılmamış etiketin verdiği his gibidir.
(bkz: bilmiyorum umrumda da degil)*
(bkz: sevişelimmi)
atlet giymediğinde kemerin demiri değer ya göbeğine, bi soğukluk hissedersin. onun gibi bişi olabilir zannımca. baayanlara sormak lazım gerek.
bir erkeğin zor anlayacağı histir.
Başta hanımları deşifre etme maksatlı açıldığını düşündüğüm sonrada benim gibilerinde yazabildiği gerçeğini kafamdan o an silip attığım yaşamadığım ve yaşamak adına marjinal bakış açısına mümkünse sahip olmayacağım can sıkıcı durum.
hiç bir zaman tatmayacağım rahatsızlık hissidir.
(bkz: ısırarak sütyen kopçası koparmak)
donun kıç arasına kaçması gibi bir histir.