bugün

Benim umudum yok mesela.Çoğu insanında umudu olduğunu sanmıyorum dedirtecek başlıktır.
Benim o.

Zerre umudum yok. Alayı amip beyinli.
Sizin eseriniz, gurur duyun.
haklı olan insanlardır. rap müzik dinleyen bir nesilden nasıl umutlu olunabilir ki? yazık gerçekten çok yazık...
"Bugünlerde gençler kontrolden çıkmış durumda. Kaba bir şekilde yemek yiyorlar. Yetişkinlere karşı saygısızlar. Ebeveynlerine karşı çıkıyorlar ve öğretmenleri sinirlendiriyorlar."

Sizce bunu kim demiş olabilir. Babanız, anneniz, dedeniz demiş olabilir değil mi ama bu söz m.ö 350 yılında yaşanan birine ait. Aristo söylemiş bunu.

Yani her nesil, yeni nesili sevmez çünkü hayatın ellerinden kayıp gideceğini bilir ve öfkesini bu şekilde dile getirir.

Bugün yaşlılar dışarı çıkmayın ulan diye bağıran genç adam yarın yaşlanınca yeni nesilden aynı muameleyi görecek. Bunun kaçışı yok.
Devlet o kadar kötü ve başarısız bir politika izledi ki ülkedeki hiçbir kurumda pırıltı kalmadı.

Eğitim ve sosyal hayatın çökmesi maalesef nitelikli bir nesil yetişmesine mani oldu. Bu konuda yönetenlerin oldulça bilinçli olduğunu düşünüyorum.
Yeni oluşan genç nüfusdan birşey beklemeyin. Birşeylerin fanatiği olurlar (siyaset hariç) ama çabalamazlar!
Umutsuz insanlardır.
Eski nesil ne yaptı da yeni nesilden ne bekliyorsun? Ben umutluyum.
Her nesil bir önceki neslin tecrübelerinin zekatını veremez. Çok net.
"Günümüzün gençleri öyle umursamaz ki ileride ülke yönetimini ele alacaklarını düşündükçe umutsuzluğa kapılıyorum. Bizlere, büyüklere karşı saygılı olmayı, ağırbaşlı davranmayı öğretmişlerdi. Şimdiki gençler kurallara boş veriyorlar. Çok duyarsızlar ve beklemesini bilmiyorlar.”
Bu söz heseiod'a ait, M.Ö. 800’de söylenmiş.

Bugünlerde gençler kontrolden çıkmış durumda. Kaba bir şekilde yemek yiyorlar. Yetişkinlere karşı saygısızlar. Ebeveynlerine karşı çıkıyorlar ve öğretmenleri sinirlendiriyorlar.”
Bu söz Aristoteles’e ait, M.Ö 350’de söylenmiş;

Dünden bugüne, bir şey değişmemiş, sanki.