bugün

Gençler ot yaşlıar rüzgardır. Rüzgar nereye eserse otlar oraya yatar.
Sosyal medya bagimliligi, kitap okumamak, mal mal diziler izlemek...
Okumadıkları için. Okumak derken twit okumak değil yani. Kitap okumak...
(bkz: gdo)
(bkz: popüler kültür)
teknoloji azizim, biz sokakta top oynardık bu yavrular evden çıkamıyor ki.
Aslında gerizekalı dememiz yanlış . Hem milyonlarca insanı bir genel kapsama altına alamayız hem de yeni nesil eskilere nazaran daha zeki ve yetenekli . Ama şöyle bir durum var ; gelişen teknoloji yüzünden yeni nesil daha çok sosyal platformlarda ve bilgisayarlarda zaman geçiriyor . Bu da otomatik olarak gelişen bireyin zihnin köreltip , muhakeme yeteneğini elinden alıyor . Hazır ve araştırılmamış bilgiye doyuyor , oyunlara vakit ayırarak zihnini uyuşturuyor , gençliğinin verdiği bir takım dürtüleri neticesinde egosunu da sosyal platformlarda tatmin ediyor . Sorun şahsım adına tamamen bundan kaynaklandığını düşünmekteyim .
(bkz: gittikçe huysuzlaşan eski nesil)
olum az rahat olun lan, günden güne ihtiyara bağladınız ha! tamam yaşlanıyoruz da sübyana laf atıp durmayın.
batıya yönelim oldukça bu gerizekalılık git gide artmaya da devam edecektir. bir insanın kanında yoksa bir şey sonradan olmaz, sırıtır. bir erkeğe etek giydirmek gibi düşünün.

he şimdi batıya yönelime falan diyince beni de yobaz veya akp'li falan yaparsınız. öyle bir şey yok. bilim, ilim, akıl başka bir şey ahlaki olarak sapmak başka bir şey.
görsel
sen eski nesil olduğunu mu kabul ediyorsun halbu ki zeka var ise eskimez, neye göre gerizekalı sana göre mi ? Kendini merkeze koyup kaşılaştırman seni gerizekalı yapar teslaya göre mi, evet hepimiz gerizekalıyız.
2000 ve sonrası için düşündüğüm durumdur hatta 1998 ve sonrası teknolojinin hakim olduğu bir dünyaya doğdular ..Türkiye içinse geleneksel olmak mı modern olmak mı ikisininde kafa karışıklığı yarattığı bir ülke durumundayken ne batılaşıyoruz ne geleneklerden vazgeçemiyoruz sorunsalının içine doğdukları için dikkat ederseniz anne babaları 40 50 yaşında olurlar ve o insanların çocukluğunda yoktu teknoloji bu çağa adım atıncada bocaladılar bir yanda gelenekler diğer yanda sürekli akan dünyayı ayağına getiren teknoloji..çocuklarına öğretmek istedikleri uyguladıkları farklı onlarınsa sosyal medyadan internet dünyasından öğrendikleri faklı bu iki durum çocukta kendini tanıyamama ne istediğinin neden yaşadığının farkında olamama gibi sorunlar yaratıyor şu hallerine bakıyorum ve bunlar 20yıl sonra hayattan çok sıkılacaklar diyorum çünkü savruk bir şekilde yetişiyorlar anne babalar bilinçli değil çocuk yap bırak büyüsün 2yaşında eline tablet ver oynasın modunda bir toplum var Türkiye'de malesef durum bu..
Anasının amı gibi bir eğitim sistemi , arap hayranı bir çok ebeveyn , televizyonda dönen saçma diziler ve türk intenetinde bulunan kasıtlı bilgi kirliliği. Bu şartlar altında 100 cocuktan 3 tanesi bile kendini geliştiriyorsa bununla gurur duymalısınız.