bugün

Bir emine erdoğan vecizesi.

Ankara Ticaret Odasının (ATO) 15 Temmuz ve terörle mücadele gazileri onuruna verdiği iftarda bayan "Gençlerimiz kahramanlıkların Malazgirt'te, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda yaşanıp bittiğini düşünüyorlardı belki de. Fakat 15 Temmuz'da vatan kelimesi ruhlarımızı kanatarak yeniden hayatımızın merkezine yerleşti. Yeni nesil artık vatan için candan vazgeçmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyor" diye buyurmuş.

Hangi tarafından tutsan elinde kalan bir tutarsızlık silsilesi.

Sadece 15 temmuz şehitlerini şehitten sayıp Pkk ve (sırf esma esada olan hasetten destek verilerek palazlandırılan) ışidle savaşırken şehit olan asker ve polisimize yapılan vefasızlıktır." mı dersin;
"Madem yeni nesil candan vazgeçmeyi biliyor, senin oğlanlar niye saklanıyor?" mu dersin; milyonlarca genci canının kıymetini bilmeyip ölümü arzulayacak kadar hayattan soğutmayı başaran bir iktidarın ortağı olmak gurur duyulacak değil utanılacak bir şeydir." mi dersin?

Dersin de anlayana.

http://m.t24.com.tr/haber...yi-cok-iyi-biliyor,407888
(bkz: candan vazgeçmeyi sizden öğrenecek değiliz)
sizin için değil canımı, dışkımı vermem.

çünkü birilerinin gerçekten şehit olabilmesi için bunların adına ölmesi gerekiyor.

13 şehit verdiğimiz, tellere takılıp düşen helikopter kazasının!? araştırılması ile ilgili önerge, meclis tarafından reddedildi diye bir haber okudum bugün. bilmiyorum doğru mu bulamadım haberi.

ayrıca onların oğlanları falan da askere gitmez tabi ki. beyin takımı ya paşa. bıbıcımbıbıcım
insanın kendi çocuğunun tuzu kuru olunca tabi.
(bkz: dinler neden vardır)
kalbinde vatan ve iman aşkı olan her türk evladının genlerinde kopyalanmış ve hazır olan, yeri geldiğinde vatan ve şahadet için gözünü kırpmadan ölüme gidebilecek olan vatan evlatlarının yapabilecekleri eylemdir.
heeeee şu o gece atm kuyruklarına giren, marketlere akın eden altın nesilin bu olayı anlamalarını zaten beklemiyoruz.
biz ne emine erdoğan için, ne recep tayyip erdoğan için ölüme gittik. biz öleceğimizi bile bile, ailemizden haklarını helal etmelerini isteyerek, çocuklarımızın öksüz, yetim kalacaklarını bilerek çıktık yollara.
biz icabında vatan, cumhuriyet ve vazife uğruna seve seve hayatımızı feda edeceğimizi bilerek çıktık yola.
biz o hayasızca akın dursun diye elimizde bayrakla, toplara tüfeklere karşı göğsümüzü siper ederek çıktık.
ben milliyetçi değilim ama market sıralarında, atm kuyruklarında milliyetçi olduklarını idda eden çok insan gördüm.
dediğim gibi biz kimse için ölmedik. biz bazılarının, haçlıların sizi işgal etmelerinde bir sakınca yok dedikleri o topraklar işgal edilmesin diye öldük.
işte şimdi 15 temmuzla alay ederek 15 temmuzu itibarsızlaştırmaya çalışan, küçümseyen şahsiyetler görüyoruz ancak korkularının farkındayız. çakma altın nesil bizden korkun, korkularınızda haklısınız. aynı şey yada bir benzerine tekrar kalkışırsanız. biz, canını vatan için hiçe sayanlar tekrar karşınızda olacağız.