bugün

cep telefonuna gelen bilgi mesajlari'na hazırlıklı ol çünkü bu saçma mesajlar hiç çekmediği kadar dikkatini çekicek.
yalnızlık başlı başına şişmanlama sebebidir. hele hele yeniş başlanmışsa bol bol yenir. insan hıncını bira, fındık, fıstık, vodka'dan çıkartır. gece ile gün arasındaki sınır da belli olmadığından, bol bol yatılır. bazı zamanlarda ise hiç yatılmaz.

hayattan soyutlamaya başlar bazen insan kendini. kenarına, kovuğuna, battaniyesine çekilip kocaman açılmış yeşil gözleriyle etrafı korkuyla seyreden kara bir kedi gibi. insanlar delirmiş de siz akıllısınız gibi. her gün "tuhaf bir gün" gibi. her hareket saçma.

şöyle saçma sapan şiirler yazarsınız;

"Duruyorum.
Sabit.
Değişmeden.
Seyirci kalarak.

Duruyorum.
Herkes koştururken.
Ben, sabit.
Bekliyorum.
Neyi beklediğimi bilmeden
Kim? Nerde? Ne zaman?

Duruyorum.
Duygularımı donuklaştırmış.
Gözyaşlarımı kavanozlara koyarak.
Bir gün litrelerce boşaltmak üzere."

günlerin gelmesini beklersiniz. güzel günleri ileride ararsınız.
dediği gibi.
ona bir düşman gözüyle bakma, zamanla tek dostun o olacak nasılsa, alışmaya çalış ona.

yalnızlık benim eski sevgilim
yalnızlık benim en vefalı yarim
ben onu kimler için terkettim
o beni bırakmıyor..*
sana ruhunu açmayan insanların etrafında kendini onlarla berabermiş gibi hissettiren durum.
eğer yalnızlıktan zevk alıyorsanız ve gidişata bir "dur" demek yerine daha da dibe batmak istiyorsanız kendinize hemen bir özdemir asaf kitabı alın.
Telefonunun şarj aletinin yerini unutmaya hazırlıklı olunması gerekir, hiç çalmadığında unutturacak kadar uzun süre gidiyor şarjı
hastayken;
atesinizi kendiniz olceceksiniz,
gecenin bir yarısı uyanıp ballı limonlu karısımlar hazırlayacaksınız kendinize,
endiselerinizi, korkularınızı kendiniz cozeceksiniz.

guclu olacaksınız,
tas gibi.
hasta olmayın,
en buyuk tavsiye bu.

yazdıktan sonra dusunce balonunda beliren ampul : en mantıklısı bu durumu kabullenmemek, aslında oyle olmadıgını bilmek. ayrıca hangimiz yalnız degiliz ki? degil mi ama... yine mi... hayda, hoba, hobide de gubidi. yasasın...lay lay lom.
aldatmayan tek sevgilidir,
her zaman bekler sizi,
aynı yerde,
tüm gerçekliğiyle

soğuktur çoğu zaman
ama yalan sıcaklar kadar üşütmez
sessizliğin sesidir
dinler, dinlenir, dinlendirmez

sana aittir, paylaşılmaz
senin toprağında bir çiçektir
zamanla sularsan
sabırla saklarsan
boy verir

yaralarına ilaçtır
seni koynunda büyütür
iyileştirir
koyverir

yalnızlığını sev...
Ben neden yalnızım diye sorgulama sakın. Sorguladıkça daha çok üzülür daha da yalnız kalırsın.
sessiz sedasız evde otururken telefonunuz çalmaz, kalbinize bir ağırlık çöker, üzülmekten kendinizi alamazsınız, engelleyemezsiniz üzülmeyi. yalnızlık başlamıştır.
evde tek başına kendi esprilerinize kendinizin güleceği günlere hazırlıklı olun.
(bkz: yalnızlık)
yalnızlık dünyanın en kalabalık duygusudur. sararmış duvarların kapladığı bir odada geçmişin bütün hayaletleri ordularını toplar ve üstünüze gelir. size sadece duvarın dibine sinip küçülmek kalır.
öğrenilecek en önemli şeylerden birisi şudur; ilk başlarda, hatta çok çok uzun bir süre zaman boyunca, kendini bu yalnızlığın içerisinde sanata adarsın. edebiyat hayatın anlamı gibi gelir, hele ki şiir yazmak sana bütün cevapları veriyordur, resim yapmak, kolaj vb diğerleri... ancak bir süre sonra bütün bu sanat denen şeyin aslında sadece vakit geçirmek amaçlı olduğunu, göründüğü kadar da yüksek bir yaşamın getirisi olmadığını farkedersin ki; işte asıl o zaman kendinle bambaşka bir bilinç ile yapayalnız kalırsın. * *
ya kendinize olan güveniniz yerine gelecek ya da aşırı derecede özgüven kaybı yaşayacaksınız. ikisinden birisi illa ki olacak. yalnız olduğunuzu farkedince bir özgüven sorunsalı yaşıyorsunuz. eğer güveninizi kaybederseniz, depresif günler yakındır hem de yarından yakındır. depresyona hazırlıklı olunuz.

ha bir de inanılmaz bir boşluk hissediyorsunuz kendinizi bomboş hissediyorsunuz, lanet bir duygu. yani ben öyle hissetmiştim, ben hissettim diye siz de hissedeceksiniz diye bir hadise yok.
önce çok dikkat edin kendinize, hasta olmayın yeter, en zoru o çünkü geri kalan bir şekilde hallediliyor daha doğrusu yalnızlık öğretiyor merak etmeyin. başarabilirseniz bir süre sonra çok güçlü olmaya, yalancı kalabalıklar içerisinde yalnız olmadığını sanan asıl yalnız olanlara gülüp geçmeye başlıyorsunuz.