bugün

hele o ayakkabı 95 tl ise daha bi baskındır.
sonra pardon istemeden oldu diyenin yüzüne indirme isteği ile devam eden hüzündür.
hele ki 400 lira verince... o hüzün değil.. çok ötesi bambaşka bir şeydir. *
merak etmeyin bir ay sonra gecer dedirten soz, kullandikca degeri azaliyor *
siftahçılarla olan karşılaşmadan sonra hapishanede giyilesi ayakkabıları giyince yaşanan üzüntü. yürek dağlar.
(bkz: yeni ayakkabıya basılırken ağzı kaplayan küfür)
siftah etmek isteyen arkadaşların, hain gülümsemeleri altında ayakkabıya basması sonucu; yüreği garip bir, öksüz hüznün kaplamasıdır. buna verecek bir karşılık olmadığı için, ancak ayakkabıyı temizlemek düşer size de.
yaşan bir anlık hüznün ardından kişinin barbar conan'a dönüşmesi ve ayağına basanı pataklaması da muhtemeldir.
yıllardır bıkmadan usanmadan yapılan şaka lan şu. bu şakayı yapanın ağzının ortasına o ayakkabıyı çıkartıp temizinden bi tane vurasım gelir hep.

geçen convese aldım beyaz, giydim çıktım dışarı. elemanın biri geldi suratında ki yavşak sırıtmayla birlikte lap diye bastı ayakkabının orta yerine. be amına koyduğum evladı o iz hala çıkmadı ya, komiklikçi.

ha o an hüzün yarattımı hayır! bi sinir yarattı bünyemde. ama o sinir leke çıkmadıkça hüzünle paylaşmaya başladı hissiyatı.

bidaha bana ya da başka birine bunu yapanı yakalarsam!..!! aman diyim!
ayakkabı nubuk ve de pembe vs gibi farklı bir renk olmadığı sürece önemsiz olan durum..aksi halde ise basanın ağır küfür yiyeyeceği eylem.
yeni aldığın ayakkabıyı önce giymeye kıyamazsın. giydikten sonra da arkadaşların "aaaa... yeni ayakkabı almış, üstüne basalım da çabuk eskisin" der. hadi birisi bassa gene için o kadar acımaz. beş altı kişi birden basmaya kalkarsa, hele birde ayağını kaçıramayıp ayakkabına bastırttıysan, içler acısı bir durumla karşı karşıya kalırsın. için içini yer bitirir.
basıldıgı anda suratının ortasına ''şlap'' diye koydugunuz anda daha ömrü boyunca yapmayacagı durumdur.