bugün

almanya da ikamet eden hemşehrimmiş kendisi. * ulan allah belasını versin böyle hemşehrinin,bir insan bu kadar antipatik bu kadar gıcık olabilir mi arkadaş.bir laf söylenmesin hemen surat asar,milletin arkasından konuşur.velhasıl hiç sevmedim sonuncu olsun bu en birinci benim. *
yemekteyiz isimli gereksiz programın, gereksiz yarışmacılarından birisi, bir iki kere oturup izlediğim o harika programda, nedense bahsi geçen kişiyi, yemek masasına domaltıp düzmeyi hayal ettim.
sosyologlara güzel bir malzeme.

2 gündür internetten merak saldım yemekteyizin eski bölümlerine ve bu hanımkızımızın davranışlarını yeteri kadar geri sar oynat yaptım.

çıkardığım sonuçlar:

1-) gruplaşma manyağı. *
ama grubu oluştururken elit bir birlik kastettiğim. kendi düşüncesine göre kendisi, hanife hanım ve grubun küçük ve hor görülmeye müsait erkan bey bir grup kuracaktır. bu grupta hanife hanım ile yeri geldiğinde küçük evlat erkan beye güle oynaya giydirecek, yeri geldiğinde çaaak yapacak sokulan lafın ardından, yeri geldiğinde ise diğer yarışmacılara hanife hanımla beraber kaliteli eleştiri yapacaktır. onunkisi elit bir birlik, bir oligarşi olduğundan, onlara karşı koyan direkt dangul dungul, işe yaramaz insan sınıfına girecektir.

2-) havası çabuk sönenlerden.
ama bu havanın sönmesi için gerekli ve yeterli ortam hazır edilmeli. bir gün önce bizim canımız ciğerimiz erkan beye haldur huldur laf sokma yarışına girerkenki neşesi, bir gün sonra grubun ikinci ağır topu hanife hanım tarafından tersyüz edilmiştir. afallayan ahu hanımkızımız ise ne söylediyse çaat çaat karşılığını almıştır hanife hanımdan. hanife hanım ise bu hanımkızın düşüncelerini tamamen bozup ortada bir birliğin olmadığını göstererek beni sevindirmiştir.

bu tarz insan tipinden nefret ettiğim için yazının bundan sonraki kısmını madde madde yazmadan içimdeki kinin hepsini uyuz kız tarzının temsilcisi olan ahu hanıma düz olarak yazacağım.

karşısındakileri küçük gördü. biri öğrenciydi diğeri kaba ve birşeyden anlamaz hülya hanımdı. kimseye yaklaşmadı gitti hanife hanıma yaklaştı insanları dışladı. programın sonunda ise bu insanların sert ve yerinde eleştirilerine halıdaki desenleri sayarak karşı koymaya çalıştığı anda acınacak ifadesini bu tarzı iyi bildiğimden anında anladım. çok sevindim hülya hanımın onun aslında en kötü yemeği yaptığını söylediği anda. çok sevindim hanife hanımın ara ara yaptığı büyük vurgunlara. çok sevindim burak beyin onunla finalde daşşak geçmelerine. hanife hanım ile ikisi arasındaki tartışmada hanife hanım haksızdı. ama iyiki haksızdı ve sana yaptığın aptallıkların cezasını çektirdi.

ağladı, kendine yediremedi dönünce laf sokma girişimlerinde bulundu hanife hanıma, ardından hanife hanımın yerinde cevaplarıyla yeniden pıstı, güçsüzleşti konuşamadı bizi güldürdü. nerde bir gün önceki herşeye hükmeden ahu hanım demi? masayı orkestra şefi edasıyla yönetip muhabbetin dinamiklerini tetikleyen ahu hanıma ne olmuştu? aslında hiçbirşey olduğu yoktu. o bir zavallıydı ve bu ortaya çıkmıştı. bu kadar basit.