bugün

elleri öpülesi, uyurken sabaha kadar seyredilesi, pamuklara sarılası erkek modelidir.
''yemek yapmanın cinsiyetle ne alakası var'' demekten kendimi alamadığım modeldir.
yemek yapmayan kadın modeliyle evli, yeni kasa avrupadan yıllar sonrada olsa son yıllarda türk modellerininde çok revaçta olduğu modeldir. ( üst modelleri de kadın kullanıcılar arasında merakla beklenmektedir.).
aç kalmayacak erkektir, yemek yapmayı bilmeyen kızlar için bulunmaz nimettir.
normal erkek modelidir. zira dünyadaki aşçıların % 95'i erkektir.
-sevdiği kızı etkilemeye çalışan erkekdir.
-üniversitede öğrenci evinde kalmış erkekdir.
-hayatının bir zamanında lokantada çalışmış erkektir.
-mesleği ahçılıkdır.
-yemek yapma,hobisidir.
-sevgilisi veya karısı çalışıyordur.
yemek yaparken saatlerce izlenesi, dünyalara değişilmeyecek, kalbi kuş tüyünde tutulacak, saçma sapan egoları olmayan, güçlü ellerini onun bunun boğazını sıkmak için ilkelce kullanmak yerine sevdiceği için yemek yaparak kullanan, uğrunda ölünesi erkek modelidir.
takdir edilesi, sevilesi erkek modelidir. bir bayan kişisi daha ne beklemektedir, yemek yapan erkek, ev işlerinde de mutlak suretle yardımcı olacaktır.
yaptığı yemekle birlikte yenilesi erkek modelidir.
ideal,çekici,komplekssiz ve bir kez daha aşık olunacak erkektir..
aynı zamanda sözlük yazarıdır. her konuda paylaşacak fikirleri vardır, çok konuşur. başkalarının problemlerine çözüm arar, çok düşünür. arkadaşlarının doğum günlerinde vereceği hediyeleri kendi elleriyle yapar. özetlen; bir ürün ortaya koyup paylaşmak ve beğenildiğini görmek isteğiyle yanıp tutuşan kişidir.
hanımlar için bulunmaz hint kumaşıdır. eh şimdi bir düşünsenize adam işten erken geliyor karısına ya da kız arkadaşına yemekler yapıyor. sofrayı kuruyor, mumlar yakıyor, şarabını hazırlıyor. ışıkları söndürüp eşini bekliyor. kadında kapıyı açıyor o da ne kocası yok evde, ışıklar sönük nerde bu? diye düşünmeye başlarken süpriiizzz. o gözlerdeki sevinç görülmeye değer. kız arkadaşımdan ayrılırken en çok yemeklerini özleyeceğim biliyor musun demişti bana. sürtük. kısacası yemek yapmak zevk işidir sanattır şahsıma göre. sıkıla sıkıla değil bir annenin çocuğuna adadığı şefkatle yemek yaparız bizler. * *
kuzenimin kocasıdır... her gördüğümde bu kadar şanslı olmak için ne yapmak gerektiğini düşünmeme neden olandır. yemekten tutun da temizliğe, çay servisine her şeyi yapan, gocunmayan, aksini erkeklik olarak yorumlamayan bana göre ne hissettiğini bilen insandır.
annemin kocasidir. kahvaltilardan ve pazar aksam yemeklerinden sorumludur.
mutfağı dağıtmıyorsa, eşine yamağı gibi davranmıyorsa (şunu getir, bunu getir...), tadından yenmez erkek modelidir.
evlenmeyi bile düşündürecek istisna erkektir.

(bkz: yenir ki bu)
ortalığı dağıtmadan yapıyorsa ne ala, yok sadece mutfağı değil, evin her yerini salça, yağ yapmayı başarıyorsa otursun yerinde.
parmakları tek tek öpülesidir.
(bkz: yengeç burcu erkeği)
en güzel örneği ben.
(bkz: tadından yenmez)
Gerçekten bu işten anlayanı, kadından daha iyi yapar. Bir erkek eğer yemek yapıyorsa en iyi yaptıkları şunlardır; çiğ köfte, bir çok makarna çeşidi ve çorba çeşitlerinde cok marfetli olurlar.
evin hanımından daha erken evde oluyorsa ve kendi çıkarları uğruna, aç kalmamak için yemek yapıyorsa hiç bir işe yaramayan erkektir. ha yok mütemadiyen ev işleri ile ilgilenip evin hanımına destek oluyorsa, ne bileyim yemek yapmaz da temizliğe yardım eder, perde takar, bulaşık makinasını boşaltır, hadi sen süpür ben sileyim der, kedinin tuvaletini temizler, pazar sabahları erken uyanıp kahvaltı hazırlar, bakkala markete gider... işte o zaman dünyalara değişilmez, tadından yenmez.
sahanda yumurta'nın canına tak ettiği durumlarda ortaya çıkan erkek modelidir.
eşi gündüz, kendisi gece çalışan babaların çocuklarına yaptığı yemekler, bu modelin doğmasına yol açar.