bugün

yazdıkları yazılara bakıyorum, açtıkları başlıklara bakıyorum bu kanıya çok rahat varabiliyorum. ne bir zeka pırıltısı, ne bir hakkıyla cevap vermeyi bilebilmek. bakın arkadaşlar samimi konuşacağım şimdi size başka türlü anlamamakta ısrarlısınız çünkü. bu saflıkla bu sözlükte tutunabilmeniz mümkün değil. çok donanımlı arkadaşlarımız var sözlükte. bizim cemaatten olsun, başka cemaatlerden olsun burada bir voltran oluşturmuş haldeyiz, zehir gibiyiz sizin anlayacağınız dilden söylersem. ben bile bazen zorlanıyorum bu arkadaşlarla sohbet ederken, düşünün yani.. bu sebeple eğer burada yazmaya devam etmek istiyorsanız birazcık mantıklı düşünmeyi bilin, başlıklar altına saf saf bakınızlar vermeyin, birkaç cümle yazmayı becerebilin. aksi takdirde bu mübarek sözlük size mezar olur, mezar..
ben bile bazen zorlanıyorum bu arkadaşlarla sohbet ederken.. ben sana entry'de benden bahsetme demedim mi necati?
(bkz: hafif saf olmak)
(bkz: Genelleme Yapmayı Seven Çok Bilmiş insan Tipi)
(bkz: teknikhavacı donanımhaber com dan bildiriyor)
ilk altı nesilin muhteşem zeki insanlar olduğunu düşünürsek doğru bir önermedir. keza kendileri harika başlıklar açmakta, muhteşem entryler girmektedir.

ülkenin karısına kızına orospu demekte,

yedinci nesillerle ilgili yetmiş başlık açmakta,

daha önce altıncı nesillerle ilgili altı yüz başlık açmış,

kendilerini 'ben bile baş edemem' diyerek kendi jürilikleriyle zeki ilan etmekte,

offff yedinci nesilin teni de ne tazedir şimdi ne güzel olur sevişmesi diye başlık açmakta, (bkz: bluevelve)

2010'un en yakışıklı yazarı diye yarışmalar açmakta, (bkz: bunu yapan dördüncü nesil) (bkz: womanizer)

bizi kendilerine hayran bırakıp ezik hissettirmektedirler. doğru, zeka buysa biz safız.
yazma isteğimizi hevesimizi kacırmıs ve genelleme yaparak bizi yerin dibine sokmaya çalısan,yaftalayan canımızı sıkan tanım.
akıllı adam susar, saf adam saldırır. anlayana sivrisinek saz muhabbeti.
gün geçtikçe daha da güçlenen bir öngörüm oldu bu. bakın güzel kardeşlerim, herhangi bir başlığa yazarken, "..... başlık" diye tanım yaparsanız formata ayıp etmiş olursunuz. ayrıca soru olan başlığa cevap yazarsanız o başlığı tanımlamış olmazsınız, sadece soruya cevap vermiş olursunuz. şu saf halleri bırakalım artık. mübarek yazarların sinirlerinle oynuyorsunuz haberiniz olsun..
(bkz: nesil savaşı oynayan ergenler)
(bkz: nesiller üzerinden prim yapmak)
(bkz: saftirik)
(bkz: yediler iyi sıker)
safkan olmamızı, saf olmak olarak addeden akılsızları kanımız tutuyor galiba.
açık konuş benimle necla. hiç dürüst değilsin. mutlu edemiyormuyum seni? diyerek topu elden atmaktır.
yedinci nesil öncesi nesillerin hafif değil ağır saf olması durumda yedinci nesillerin hafif saflığı kabul edebilecekleri durumdur.
" ben lafımı ortaya kodum, beğenen alır gider beğenmeyen bırahır gaçar " durumu.
"Bizim cemaatten olsun başka cemaatten olsun" sözüyle kendini ele veren bilmem kimin uşağı insanların açtığı başlık. Kendi de vaktiyle 5. nesil yazar olunca daha tecrübeli yazarlar tarafından küçük görülerek girdiği aşşağılık kompleksinden kurtulma çabası sonucu yazılan yazı.
kimsenin umrunda olmayan bir durumdur. insan kendine bakmalıdır böyle durumlarda.
alın işte, malum çok bilmiş yazarlardan gereksiz bir başlık daha.

boş teneke çok ses çıkarır misali. sallayın gitsin
sırf hiyerarşik bir durummuş gibi düşünülmemesi gerekilen hede. nesillerin arasındaki tek fark farklı zamanda sözlüğü keşfetmesidir. yani benim dedemin dedesi (3. nesil) bu sözlükte yok. *
(bkz: gelin gelin eğlence var)
(bkz: 7 ci nesiller rahatsız)
(bkz: çıkışta bekle olooom)

babanın oğluna "bizim zamanımızda" şeklinde başlayan çemkirmelerine benzer bir eleştri bütünü. mallığı nesillere bağlamamak lazım. oluşturulduğu söylenen voltrana dahil olmayan 7.nesilleri örgütlenmeye davet ediyorum.
korkunun ecele faydası yok, siz eskiden eskiden su içerdiniz testiden.ama artık bardak kullanılıyor.alışacaksınız buna."altının değerinide sarraf bilirmiş".iyiki beğenmediniz yani.sağolun.
(bkz: nesil ile saflık arasındaki negatif korelasyon)