bugün

çamlıca basın yayının yayınladığı aylık tarih, ilim ve kültür dergisi.
belgelerle konuşması itibariyle piyasadaki en realist-objektif tarih dergisidir.
"tarihe dair hiç bir güzellik gözünüzden kaçmasın" sloganıyla hareket eden aylık tarih ilim kültür dergisi.süleymanlı cemaati'nin dergisi.
ocak ayı tanıtım filmiyle aşmış tarih dergisidir.

http://www.youtube.com/watch?v=m83GNqNDkwI
ben tarih dergisi okuyorum diyenlerin bu dergiyi okuduktan sonra ben tarih dergisi okumamışım diyeceği bir dergi.ısrarla takip ediniz.pişman olmassınız.
eski kapakları aklıma geldi de o kapaklara rağmen iyi okumuşuz hani dedim. şimdilerde kapak tasarımcısı kimse elleri öpülesi tarih dergisidir.
görsel
içişleri Bakanlığı’na, Rumeli Hisarı’nda bulunan Robert Kolej talebesinden yirmi bir yaşlarında Aziz Vamık isminde bir öğrencinin mezuniyet merasiminde okuduğu tezinde Kur’ân-ı Kerîm hakkında ‘‘O köhne kitabın karanlık satırları’’ gibi her Müslüman’ın kalbini yaralayacak bir ibarenin bulunduğu, sözüne itimat edilen bazı kimseler tarafından haber verilmiştir. Cenâb-ı Hakk tarafından hikmet vasfıyla övülen Mefhar-ı Mevcudât Efendimiz hazretlerinin parlak ve ebedî bir mucizeleri olan ve beşeriyetin iki cihan saâdetine kefil olan bir Kitab-ı Mübin hakkında, Osmanlı Devleti’nde Müslüman ismi taşıyan bir genç tarafından böyle küfrü icap eden bir ibarenin kullanılmasının ne kadar büyük bir üzüntü ve kedere sebep olacağı aşikârdır. Bunun için hemen adı geçen tezin getirtilmesi ve araştırılıp, ortaya çıkacak sonuca göre bu kelimeleri yazma cüreti gösteren öğrenci hakkında meselenin ehemmiyetine binaen şiddetli bir ceza uygulanması hususunda gereğinin yapılması bakanlığınızdan beklenmektedir efendim.

17 Haziran 1915

Şeyhülislam adına Müsteşâr
19. yüzyılın sonlarında başlayan “Batılılaşma” ve “yenilikçilik” hareketleri sonucunda 20. yüzyılın ilk yarısında istanbul’da başlayan imar faaliyetleriyle kimliğine, sanat ve mimari değerine bakılmaksızın vakıf kökenli eserlerin hatırı sayılır bir kısmı ortadan kaldırılmıştır.

http://yedikita.com.tr/sahibinden-satilik-camiler/