bugün

non-sakal, düzgün, jilet gibi giysiler, iyi aksan insanı işbu eyleme doğru sürüklüyor.
insanı rezil de eden vezir de eden durumdur.

24 yaşında sigara almak için yaş sorulması rezil eden kısım.

35 ve ilerisinde ekmeğini yiyeceğiz inşallah bu durumun.
yaş olarak küçük olup büyük göstermekten iyidir. ya da yaşlı mı demeliyiz bilemedim şimdi.
iyi olduğu kadar kötüdür de.
En son 22 gösterdiğimi söyledi biri. 10 yaş yaa, dile kolay 10 yaş küçük gösteriyormuşum. Mutlu olmuştum.

***Şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler...
Asla yaşamadığım durum, 15 yaşında kimlik göstermeden barlara girip takılabiliyordum, yanımdaki 20'lik tiplere kimlik sorarlardı.
Bende tam tersi olan durum 19 olduğumu söylediğimde aldığım tepkiler genelde “nee saçmalama sen en az 22 falansındır” oluyor.
Keşke ben de yaşımdan küçük göstersem... yaşımı bile göstersem razıyım aslında...bazen tepkileri ölçmek için 4-5 yaş fazlasını söylüyorum kimse itiraz etmiyor...
geçen hastaneye gittim kayıt işlemini yapan danışman çocuk kliniğine miydi randevunuz dedi bu kadar da olmamalı yani.
Sanilanin aksine sadece minyon kimselerde gorulmeyen durumdur. Tabi ben istisna olabilirim. Ve bu kimseyi baglamayabilir.

Bir defasinda kariyer gunleri kapsaminda seminer vermeye gittigim bir dershanenin kapisindan ogrenciler buradan girmiyor denilerek geri cevrilmistim.
Uzmustu.
27yim herkes 20 sanıyor.

Bi erkek için dezavantaj ama çok şükür epey sağlıklıyım. Yaşlananı siksinler.
şuan 22 yaşındayım sakalları kessem 17 yaşıma dönüyorum.
güzel bir özelliktir.
Saçlarım olmasaydı girebileceğim kategori.
Benim için geçerli durum 5-6 yaş küçük gösterdiğimi söyleyen insanlarla dolu etrafım.
saçında beyaz tel olmayan insanın gireceği liste.
iyi midir kötü müdür anlamadığım durumdur. 27 yaşımı ortaladım hala gören hangi bölümde okuyorsun diye soruyor. kendimden yaşça küçük kadınlarla sevgili olmak farklı biraz.
sadece kadın için değil erkek için de büyük lütuftur. yıllara meydan okumak deyimi hiçbir örneğe bu kadar iyi oturamazdı. iş için okul için vs vs için sima ve fiziki görünümünden sen genç gözüküyorsun diye alıp kabul etmezler tabii ki ama en azından birebir iletişimlerde kendinizi kötü hissetmenize neden olmaz. bu yaşından küçük göstermeyi " toyluk" olarak ele almayın tabii ayrıca.
işin boku çıkınca en sonunda kimliğinizi göstermenize sebep olacak olan durum. bazen he he deyip bozmuyorum bile.
Gelecek için güzel bir özellik. Yaş ilerledikçe kıymeti daha iyi bilinecek bunun eminim.
Ama şimdi bazen kimlik soruyorlar.
Adamlar da haklı gerçi yeni nesil ergenler kadın gibi görünüyor. Ben de küçük duruyorum. Hangi arada olduğumu bilemeyince şaşırıp soruyorlar sigara alırken, sinemadaki filmde vs.
Lise mezuniyeti için elbise alırken adam ortaokul mu demişti ama, onu unutamıyorum. O kadar da değil Köroğlu.
30 yaşındayım. sakalları kesince max 21. lanet gele.
Bugün yine söylenen şeydir. Çok sevindim ben de iyi bir şey çünkü. Ehehe. Dedim. Koca bulmada avantaj dedi amca. Yok dedim işler kesat...
Kız için olumlu, erkek için belli yaşa kadar olumsuzdur.
Çok insan için bir artı. Ama akıl yaşı olarak büyük olmak daha iyidir kesinlikle.
başka şehir merkezlerine çalışmak için gidersin ve yıllarca oralarda başka memleketten olduğunu öğrenenler tarafından okul için falan mı gibi soruları duyma sebebidir.
Sh be hep istemişimdir bende büyük gösteriyorum.