bugün

ulan en çok sen risk grubundasın en çok sen çıkmayacaksın dışarı.
görsel
Sosyologların incelemesi gereken konu. 68 özgür kuşağıyla fln açıklamaya kalktım ama olmadı ya başka bişi bu.
Babam bir ayağı çukurda canım sıkıldı çıkıp dolaşalım diyor buralarda tehlike yok ama azcık akıllı ol be baba.
Arkadaşlar bu konuyu fazla abartıyorsunuz. Yaşlı insanlar ölümün ne olduğunun da her an ensesinde olduğunun da farkına olup yaşıyor zaten. Bu zamana kadar bu derece bir riskle de karşı karşıya kalmamışlar. Adam ne kadar omrum kaldi ki zaten psikolojisinden "yanlis bile olsa" önlemini alıp cikiyor yani. Ilk etapta gençler bile dört dörtlük ciddiye almadı bu olayı. He yaşın, ciddiyetin ve olum şeklinin farkına varınca emin olun fark edecektir. Yanı bu insanlar hepimizin annesi babası dedesi gereksizlermis gibi konuşup durmayın ya anlatin bilgilendirin. Allah korusun hepsini.
Sadece yaşlılarda değil gençlerde de var bu aşk. Bugün bakıyorumm yine herkes dışarıda. Dün daha sakindi etraf. Zannediyorum bir çok yer tatil edildi. Yine insanlar tatil fırsatı değerlendiriyor. Tamam evde durmanın ne kadar sıkıcı olduğunu biliyorum, hele hele yaşlılar için çok kötü bir durum ama bu kritik eşiği aşabilmek için 1-2 hafta dişimizi sıkacaktık. Dışarıda gezerken insanlardan kaçarak yürüyorum. Bir çoğu sarmaş dolaş yine. Bizim millet akıllanmaz.
şimdi herkesin aklında merak ettiği, ama doğru olan da bir soruyu sorayım mı?

böyle yaşlı, ya da cahil gençler yüzünden, hastalık kapılırsa ve insanlar ailesine bulaşırsa, yaşlılar, anneler babalar rahmetli olursa bunun vebali kimdedir?