bugün

ücretsiz akbil kaldırılsın yerine aylık belli bir ücretsiz seyahat hakkı taninsın.mesela ayda 10 defa gidip gelme hakki olsun.bu çok daha mantıklı.hem işi olanların işi görülmüş olur hem de güzel bir hizmeti bir iki durak için suistimal edenler ayıklanmıs olur belli bir ölçüde.

sabahtan akşama kadar dersle kafayı ye sonra yarım saat otobüste ayakta git sırtında 5 kilo çanta ile.hiç kusura bakmayın yaşlılara ne kadar değer verilmesi gerekiyorsa bir o kadar da öğrencilere değer verilmeli.zaten yetişmekte olan insanlarımıza değer vermediğimiz için bu haldeyiz.
toplam ücretsiz akbili olan yaşlılar arasında kullanım çok düşüktür,
100 kişide varsa 25 'i ancak aktif kullanır,
alma amaçları tamamen ruhi tatmin,
camii de orda burada ücretsiz akbilimi de aldım havası atmaktır.
bırakın amcalar 65 den sonra bununla hava atsın.
yaşlılara ego kartı ücretli olsun belli saatlerde binebilsinler adam sincandan çıkıp kızılaya gidiyor ekmek alıp geri dönüyor.
Harbiden şaka maka, şu an ankarada bir belediye otobüsüne, günün hangi bir saatin de binersem biniyim, otobüsün %60 ını yaşlılar doldurmuş. Bende her zaman yer veren biriyimdir ama bazıları hakikaten suyunu çıkarıyolar galiba.
bence kaldırılmasın.
Emeklilik adı altında kullanılıp atılmış insanlara toplu taşımayı çok görmemek gerek, bırakın gezsinler.

Bunlar hekrese ücretsiz olması gereken şeyler, ülke birilerin ticarethanesi değil, biz de işçileri değiliz.
Bilet 20 kuruş olsun, bak otobüsler nasıl oluyor.
ister bir durak için biner ister gün arkadaşıyla buluşmak için. Yahu size ne?

ben de otobüste çoğu zaman ayakta kalıyorum ama kimsenin keyfine çomak sokma hakkını kendimde bulamıyorum. Belki böyle mutlu oluyor neden tanınan ayrıcalığı ellerinden alıyorsunuz?

Bunu desteklemek yerine yol ücretlerinin düşürülmesi adına bir şeyler yapın.
Kaldırılsın ya da kısıtlansın. Zorla yer isteyen yaşlı kadınlar var çok sinirimi bozuyo ihtiyarlar.
Yirmibeş sene adamı sömürün birileri daha zengin olsun diye emeğini çalın. iş adamlarının milyonlarca liralık vergisini af edin. Ama emekciye daha maaşını vermeden içinden vergiyi kesin. Emekli olduktan sonra bin üçyüz tl maaş verin. Sonra da otobüse bedava biniyor diye dert yanın. Sizi gidi kapitalizmin lümpen uşakları...
mantıklı istek. sırf bedava diye her saat bir yerlere gitmek zorunda değiller. sınırlı sayıda hakkı olan bir kart olabilir. günde 2 ideal yanına koy 2 de aktarma hakkı tamamdır. bayramlarda da bazen bedava oluyor. bunlar gereksiz uygulamalar. millet götü dışarda seyahat ediyor. insan gibi ulaşım hepimizin hakkı.
güne kahveye gitmek de onlar için ihtiyaç. Siz her dakka metrobüse binip nasaya mı gidiyorsunuz aq.
Olsunler amk.devlet fazladan emekli maasi odemesin.
Oksijen tuketmesinler..
Insanlar o yaslara gelene kadar calistilar,evlat yetistirip okuttular.bu vatana asker gonderdiler.toprak islediler bazilari.sizler..sizin gibiler otobuste metroda kicinizi koltuga koymak icin sikayet ettikleriniz,dedeniz, babaniz, yada amcaniz olsada ayni zihniyeti tasirsiniz.yazik o insanlarin, sizlere verdigi emege.
Bazılarımız "olmaaz" diye kendini yırtarken bazı belediyelerin, özellikle Balıkesir Belediyesinin konuyla ilgili mincirik adımlar atmaya başladığını görebiliriz.
Mesela yurdum insanı Yaz sebebiyle Edremit, Ayvalık gibi tatil beldelerine oluk oluk akmadan hemen önce ücretlere okkalı bir zam yapmış akabinde yaşlıların seyahat özgürlüklerine kısıtlama getirerek turp suyu sıkmıştır.
Bundan böyle Ayvalık'da yaşayan yaşlıceğizler çift saatlerde ve kendilerine ayrılan ücretsiz araçlarda seyahat edecekler ve gençliğin ayakları altında dolaşmayacaklardır.

Yazık be, bi an benim tontişleri düşündüm, belediye bunları istemiyomuş falan üstü açık Audi'ye atlayıp saatte 200 ünde avradını falan diyollamış.

Çok sikko hareketler bunlar, bırakınız gezsinler.
Bunlaaar emekli albay lobisi, bunlaaar ihtiyarlar locası.
Bizzat dedemden öğrendiğim taktiği anlatıyorum toplanın: eğer ilk durakta boşken biniyorsanız direkt olarak en arka en köşeye oturun. Çünkü akbil basmak için önden binen yaşlılar en arkaya gelmeden yer buluyorlar zaten. ilk durakta binmediyseniz yine en arkaya gidip yerin boşalmasını bekleyin.
kaldırılmasın tabii ki fakat şöyle bir durum olsa;

mesai saatleri içerisinde ,

sabah - öğle saat 11:00 16:00 arası,
akşam ise 19:00 - 00:00 arası.

işe giden insanlarımız rahatlıkla gidebilsin en azından.

edit: adam sabah 8 de ekmek almaya ulusa , kızılaya iniyor lan manyak mısınız?
Bu sekilde elde edilen gelirle,calisabilen genclerin makarna ve komur istikaklari artirilsin.
..... diyen züppe , sende yaşlanacaksın .
Yaşlılarına sahip çıkmayan/çıkamayan bir milletin batması haktır.
onca şey varken bu nedir ?
Kaldırmak değil de, kota getirmek daha mâkul olur.

Bana başlığı açan arkadaş deli taklidi yaparak ücretsiz Akbil almaya çalışıyor gibi geldi ama, bildiğim kadarıyla zihinsel değil bedensel engelli olanlara veriliyor.
doğru tespit. yaz aylarında bunlardan 40 tanesi otobüsler klimalı diye biniyor ve akşama kadar inmeden ve uyuyarak otobüsün içinde kalıyorlar. kimseye oturacak yer kalmadığı gibi binemeyenler de olabiliyor.

bunların otobüsteki görünümü, çin'de imparator mezarlarında çıkan asker heykelleri gibi.
oy olum oy onlar oy deposu...
otur üstüne o kendi kalkar. bizim kaldırmamıza gerek yok. sen rahatsızsan otur canım benim.
ne istediniz minnoş teyzelerden karizmatik amcalardan kahrolsun para göz millet.