bugün

Gerçekten söylediğim önermedir..Seviyorum türkiye'nin arada kalmışlığını, doğu ya da batı olamamışlığını.. Seviyorum sinirli amcaları.. seviyorum napayım..
(bkz: ne mutlu türküm diyene)*
bir türk olarak;
doğarken kendi marifetimle seçmediğim bir şey için öğünmek, öğünecek başka bir şeyim olmadığı hissini uyandırır ve reddederim.
türk olduğum için övünmekten ziyade, türk olmaktan gurur duyduğumu, şanslı olduğumu hissettiriyor..
şimdi bu sözü ırkçılıkla bağdaştıranlar olacaktır.
burdaki "türk" kelimesi bir milleti ifade eder.

ortak kültürü paylaşan insanlar milleti oluşturur.
en basitinden, bu gün kurban bayramı. bu dine dayalı, milletimizin bir kültürüdür. van, eruzurum, elazığ'da kutlandığı gibi; izmir, istanbul, ankara'da da kutlanır.
yani biz bir milletiz. yani van'dan izmir'e uzanan topraklardaki herkes türk milletindendir. dolayısıyla türk'tür. çünkü ortak kültürü paylaşır.
"hayır türk değildir" diyenler asıl ırkçılığı yapanlardır. çünkü burda ırk'tan değil kültürden bahsediyorum!
o zaman çekezler, rumlar da ayaklansın!
onlar da türk yani:
yaşasın türk olmak!
(bkz: dünya türk olsun)
(bkz: ötüken yolu yokuştur)
(bkz: gel bize bazı bazı)
bilmem, anlatabildim mi, bu haklı gururu?
içinde benim de bulunduğum, türk olmaktan mutlu kişilerin sözüdür. öncelikle türk olmanın mutluluğunu yaşamak için türkçe bilmek gerekiyor biraz. en azından "yaşasın türk olmak" sözü ile öğünülmediği, övünüldüğü akıl edilmeli.

anne veya babamız ile olmaktan mutlu olduğunuzu söylerken, yeri geldiğinde onların başarılarını över, sizle iyi ilişkilerini anlatırken "onları biz seçmedik ki, niye mutlu oluyoruz" diyor musunuz?
ya da yaşadığınız hayattan memnun olduğunuzu belirtirken neden bu sözü duyduğunuzda gösterdiğiniz tepkiyi gözardı ediyorsunuz? yoksa doğmadan önce sizi hayata getirecek olan anne babanın mesleğini, sağlık durumunu, mal varlığını bir forma mı işaretlediniz?

insanları insan yapan şey böbrekleri, kemikleri , midesi değildir. insan olmak maneviyatla alakalı bir husustur. aşk, dine olan yaklaşım, hayvanları sevip-sevmeme, milliyetçilik, karakter yapısı...
bunlardan arındırılmış bir canlı türü var mı? evet var ve biz ona zombi diyoruz.

söz konusu millet türkler olunca gösterdiğiniz anti-milliyetçi hassasiyetin diğer uluslara karşı gösterileceği günü heyecanla bekliyorum.
(bkz: doğduğu yeri seçemeyenleri dışlamak ya da övmek)
insan ana babasını kardeşini hatta evladınıda seçmez. ama daha çok sever.

hatta çoğunluk dininide seçmez. ana babasının dinine inanır.

yaşasın türk olmak denir
bu lafı diyen hemen susturulmaya çalışılır bu başlıkta da görüldüğü gibi.
türk ırkına mensup insanlar tarihten beri bunu söyleyebilmek için savaştı, bunu söyleyebilmek için kavga etti. ve başardı da.

atalarım yüzyıllarca ben bu sözü söyleyebileyim diye savaştı, bunun için can verdi. ve bu kazanılmış hakkımı asla geri vermeye niyetim, niyetimiz yok. yaşasın türk olmak!
türk kelimesi bir ulustan veya bir halktan öte bir ırkı temsil eder bu bir.

yani türkiye'de yaşayan herkes türk'tür diye bir gerçeklik yok. türklük bir soy meselesidir ve türk vaktiyle dünyaya hakim olmuş üstün bir ırkın adıdır, türkiye ile sınırlandırılamaz.

bir insanın ırkı ile övünmesi kadar olağan bir şey yoktur, bu da iki.

bir rum, mitolojisi ile övün müyor mu sanıyorsunuz?
bir sırp, birinci murad'ın katilleri ile gurur duymuyor mu sanıyorsunuz?

duyuyorlar, onlar da övünüyor, onların içinde de var ırkı ile gurur duyan.

gelirsek türk olmaya;

elbette ki övünülecek bir şeydir ve türklük. öyle türk üm deme ile de olunmaz. şimdi biz kür şad'la, çiçi yabgu ile adını saymayacağım onlarca kişi ile övünmeyecek miyiz? elbetteki övüneceğiz ve övünüyoruz da.

atatürk'ün de dediği gibi;

türklük benim en derin güven kaynağım en engin övünç dayanağımdır...
gayri türklere batar laftır. özellikle arap amerikan avrupa poposu yalamayı seven eziklere.
yaşasın türk olmak nasıl bir cümledir çözebilmiş değilim ama ondan önce sorulması gereken başka sorular da var tabi; neden?

ne esprisi var çözmüş değilim. yaşlı teyzeler üstgeçitlerde mendil satarken, insanlar işsiz evsiz barksızken onu geçtim hiç uğruna binlerce insan ölürken yaşasın türklük. türklük yaşasın insanlar ölsün, insanlık ölsün. sizde böyle bayaa, ucuz laflarla kandırılın. mutluluk çubuğumu içtiniz lan!
bu dünya da allah ın bana tanıdığı şanslardan birini ünlem cümlesiyle ifade etme halim.